Yağmurlu Günlerim

My Rainy Days | Tenshi No Koi

Yağmurlu Günlerim (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
20 oy

Dram

119 Dak.PT119M

 -

12 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

sin adlı yazarın aynı adı taşıyan cep telefonu romanından uyarlanmıştır. Tema şarkısı "Let It Go" Yuna Ito tarafından söylenmiştir. 17 yaşındaki genç kız Rio diğer insanlar gibi güzel kızların çarpıcı olduğuna inanmamaktadır geçmişindeki travmatik olay yüzünden sadece parayla ilgilenmektedir. Bir gün, o üniversite öğretim görevlisi Kouki ile karşılaşır ve ona aşık olur. Gitgide hayatının temeline tekrar kavuşur ama Kouki ile onun bir sorunu vardır.

Filmi Ekleyen Hwoaranq
Popüler Yorumlar
gungenir (Amatör) | 22 Mayıs 2011, 22:21

İsim benzerliği yüzünden 17 yaşındaki hayat kadını Rio ve 35 yaşındaki Tarih profesörü Koukinin fotoğrafları yanlış teslim edilince Rio, Koukiye aşık olur. Kouki ne kadar reddetse de Rio birlikte olmak için ısrar eder.  Rio 14 yaşında yaşadığı travma sonrası bencil bir kişiliğe bürünmüştür. Kouki ile tanıştıktan sonra hayat kadınlığını bırakıp yeni bir sayfa açmak ister ama geçmişteki hataları bu kararla beraber ona sorun teşkil etmeye başlar. Ancak asıl sorun Koukinin beynindeki tümör nedeniyle çok az ömrünün kalmış olmasıdır. Rio sayesinde yaşamdan tekrar zevk almaya başlasada onu arkasından sürüklememek için kendinden uzaklaştırmak istemektedir. Film bu iki insanın hüzünlü aşk hikayesini anlatıyor. Altını çizmek istiyorum asla erotik bir film değil. Filmin en çekici yanı ülkesinde çok beğenilen bir fotomodel olan Nozomi Sasakinin başrolde olması. Afiştede görüldüğü gibi aslında çıplak poz vermeyen bu mankenin çıplak sahneleriyle lanse edilmeye çalışılmış. Ancak afişteki fotoğraftan öte erotik bir sahne yok. Neredeyse klişe olmuş yetişkin erkekle ısrarla yakınlık kurmaya çalışan liseli kız kararkteriyle daha çok hanım kızımızın hayranlarına hitap ediyor. Filmin özellikle resmedilmese bile reşit olmayan gençlerin fuhuş ortamında bulunmasını çok olumsuz nitelendirilmemesi yadırganabilir. Oyunculuk ortalama japon filmlerinden alışık olduğumuz şekilde kötü ama kendine has japon mimiklerinden hoşlananlar sevimli bulabilir. Filmin büyük bölümünü çok ilgi çekici bulmasamda sonlara doğru hüzünlü sahneleriyle beğeninizi kazanabilir.  

1
+4
Tüm yorumlar (5)
NaZReiD (Profesyonel) | 11 Ağustos 2012, 02:03

baslarda tuhaf görünsede sonuna dogru cok güzel gidiyor bazen imkansız gibi görünsede bir kişinin sözü herseyi degistirir ask ..

Cevap Yaz
0
0
seren91 (Star) | 17 Haziran 2012, 03:59

Filmin konusu ve işleyişini beğendim sıkılmadan izledim şahsen.. Oyuncu kadrosu da çok iyiydi. Filmde anlatılmak istenilen konu yanlış yolda hayatını sürdürürken birilerini de yanında sürüklemek istersin ama öyle bir an gelir ki hayatını düzeltebileceğin insan girer hayatına yaptığın hataların farkına varır düzeltmeye çalışır, filmde bunu iyi yansıtmış...

Cevap Yaz
0
1
aymerve (Profesyonel) | 14 Mayıs 2012, 02:54

eğer başladığım birşeyin sonunu getirmek gibi bir huyum olmasaydı bu filmi izlemez direk kapatırdım iyikide öyle bir huyum yok başlarken yok artık böyle bir saçmalığımı izleyeceğim dedim ama ilerledikçe film güzelleşti ama tek güzel yanı buydu diğer taraftan film sıradan bir özelliği olmayan konuya sahip

Cevap Yaz
0
0
hvym (Profesyonel) | 28 Ekim 2011, 18:54

başlarda sıkıcı ve tuhaf olsada esas erkek karakterin konuya dahil olmasıyla esas hikaye başlıyor.japon dramlarından hoşlanan biri olarak beğenerek izledim.japon dramlarını sevenlere tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
1
gungenir (Amatör) | 22 Mayıs 2011, 22:21

İsim benzerliği yüzünden 17 yaşındaki hayat kadını Rio ve 35 yaşındaki Tarih profesörü Koukinin fotoğrafları yanlış teslim edilince Rio, Koukiye aşık olur. Kouki ne kadar reddetse de Rio birlikte olmak için ısrar eder.  Rio 14 yaşında yaşadığı travma sonrası bencil bir kişiliğe bürünmüştür. Kouki ile tanıştıktan sonra hayat kadınlığını bırakıp yeni bir sayfa açmak ister ama geçmişteki hataları bu kararla beraber ona sorun teşkil etmeye başlar. Ancak asıl sorun Koukinin beynindeki tümör nedeniyle çok az ömrünün kalmış olmasıdır. Rio sayesinde yaşamdan tekrar zevk almaya başlasada onu arkasından sürüklememek için kendinden uzaklaştırmak istemektedir.
Film bu iki insanın hüzünlü aşk hikayesini anlatıyor. Altını çizmek istiyorum asla erotik bir film değil.
Filmin en çekici yanı ülkesinde çok beğenilen bir fotomodel olan Nozomi Sasakinin başrolde olması. Afiştede görüldüğü gibi aslında çıplak poz vermeyen bu mankenin çıplak sahneleriyle lanse edilmeye çalışılmış. Ancak afişteki fotoğraftan öte erotik bir sahne yok. Neredeyse klişe olmuş yetişkin erkekle ısrarla yakınlık kurmaya çalışan liseli kız kararkteriyle daha çok hanım kızımızın hayranlarına hitap ediyor. Filmin özellikle resmedilmese bile reşit olmayan gençlerin fuhuş ortamında bulunmasını çok olumsuz nitelendirilmemesi yadırganabilir. Oyunculuk ortalama japon filmlerinden alışık olduğumuz şekilde kötü ama kendine has japon mimiklerinden hoşlananlar sevimli bulabilir.
Filmin büyük bölümünü çok ilgi çekici bulmasamda sonlara doğru hüzünlü sahneleriyle beğeninizi kazanabilir.
 

Cevap Yaz
-1
+4
Görüşleriniz