Panik Odası

Panic Room

Bütün Fragmanlar ►
Panik Odası (2002) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7
/ 10
1316 oy

31 Mayıs 2002

2002 - ABD

GerilimSuç

112 Dak.PT112M

Umut Tabak

David Koepp

1609 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Meg Altman kocasından yeni boşanmış orta yaşlı bir kadındır. 11 yaşındaki kızı ile birlikte Manhattan'daki görkemli bir eve taşınırlar. İçinde asansörü de bulunan bu üç katlı muhteşem evin en önemli özelliklerinden biri, panik odası olarak nitelendirilen bir odaya sahip olmasıdır.

Filmi Ekleyen ruyakiz
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 03 Şubat 2013, 17:01

Panik Odası David Fincher in başarılı bir şekilde yönetmiş olduğu iyi oyuncu kadrosundan oluşan bir film.Filmdeki olaylar tek bir mekanda geçiyor.Fakat bu yinede filmin sıkıcı oldugu anlamına gelmiyor. Kocasından ayrı olan bir kadın kızıyla birlikte yeni bir eve yerleşir.Bu evin ilginç yanı bir ''panik odası'' nın olması.Eve hırsız girer ve bu kadın kızıyla birlikte panik odasına sığınırlar.Fakat hırıszların aradığı şey Panik odasındadır. Ben Jodia Foster faktörüne rağmen uzun süredir erteliyordum.Sırf filmin isminden dolayı.Önyargılarım şu şekildeydi panik odası adlı film bana en fazla ne sunabilir ki? Filmi izledikten sonra düşüncelerimin yanlış oldugunu gördüm.Filmin heyecanı çok yüksek. Jodie Foster bana göre tüm zamanların en iyi bayan oyuncularından biridir.Filmdeki oyunculuğuylada bunu gösteriyor her zaman ki gibi.Tabi en dikkat çekici performans oyunculuğunu beğenmediğim Kristen Steward a ait. 13 yaşında olmasına rağmen çk iyi oyunculuk performansı var bu filmde.Oyunculuklar, müzikleri ve başarılı çekimleriyle izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. 10/ 7.5

0
+31
freedia (Amatör) | 04 Mart 2013, 21:35

David Fincher'in yönettiği filmleri izlemeye genelde öncelik veririm...ki Seven, Fight Club da zaten bu yönetmeni tanımaya yeterli. Jodie Foster'ın oyunculuk kariyeri zaten tartışma gerektirmez, bütün filmleri gerçekten keyifli, güzel..Bir kesim var ki kendisini sevmiyor, soğuk buluyor hatta bazen nasıl bugünlere geldi diye eleştirilere maruz kalıyor o isim de Kristen Steward..Bu filmi izleyen o şahsın bugünlere itelemelerle gelmediğini anlar, zaten ite kaka ancak bir iki filmde oynarsın sonra yok olur gidersin..Soğuk olmak iyi bir oyuncu olmayacağı anlamına gelmez..Zaten bu filmde bütün oyunculuklar harika..Filmin konusu güzel ellerinizin içi terliyor izlerken..Bu nedenle de favori filmlerimin arasındadır her zaman..Sizlere de tavsiye ederim her zaman..

0
+6
Tüm yorumlar (554)
bbuse (Figuran) | 02 Nisan 2014, 04:05

Gerilimin hiç bitmediği bir film tavsiye ederim 10/9

Cevap Yaz
0
0
enthroned (Figuran) | 26 Mart 2014, 21:28

Tabiiiii kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sıkıcıydı :P

Cevap Yaz
-1
+1
CONVAYNE (Artist) | 23 Mart 2014, 08:30

Yeterince iyi bir gerilim filmi; bir soygun filmi olduğu için doğal olarak gerilimi işkence/can yakma yerine kapalı bir mekanda kısılı kalmak üzerine veriyor ve gerektiği yerlerde sıkıntıya kapılmanıza izin vermeden aksiyonu devreye sokup filmi daha bir heyecanlı hale getiriyor. Jodie Foster yine çok iyiydi; Kristen Stewart`ın ise iticiliği doğuştan geliyormuş anladık; bizimkiler onun kim olduğunu bilmedikleri halde; " Ya ne kadar gıcık bir kız oynatacak başkasını bulamamışlar mı?" dedi :))

Cevap Yaz
0
0
woaini7 (Amatör) | 12 Mart 2014, 17:57

Bunu izlemiştim ya, heyecanlı farklı bir yapım. Tavsiye edilebilir.

Cevap Yaz
0
0
freejder (Figuran) | 10 Şubat 2014, 03:22

fılm 10 numara..yalnız fınalı umuldugu gıbı bıtseydı guzel olurdu

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz