Cehenneme Bir Adım

The Descent

Bütün Fragmanlar ►
Cehenneme Bir Adım (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.6
/ 10
1233 oy

21 Nisan 2006

KorkuMacera

99 Dak.PT99M

Neil Marshall

1302 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

İngiliz Sinema yazarları Birliği tarafından 'Yılın En iyi Korku Filmi' olarak değerlendirilen filmde, mağara inişi için bir araya gelen altı kız arkadaşın başından geçen korku dolu bir tatili konu almaktadır. Kızların iniş yaptıkları mağaranın derinliklerinde kendilerini aç ve vahşi yaratıklar beklemektedir. Düşen kayalarda mağaranın çıkışını kapatmıştır. Labirentimsi bu mağaradan çıkış yolu aramaya başlayan kızlar, eski sırların ortaya çıkmasıyla birbirlerine sırtlarını döneceklerdir.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Popüler Yorumlar
FrankButton (Amatör) | 07 Temmuz 2013, 19:20

Kapalı alan korkusu olanlar için tam bir işkence olabilir film. Mağarada,zifiri karanlıkta ve süpriz ziyaretçilerle verilen mücadelede kim,nasıl hayatta kalacak diye bekliyorsunuz ve bu filme tempo,heyecan katıyor. Alışılmışın aksine savunmasız,güçsüz ve tek yumruğa halt olan mutantlar vardı. Bu biraz saçma gelebilir.Filmin 30-40 dakikası zaman israfından başka birşey değildi. Başlardaki görüntüler ve kaza birşeyler olacak diye sinyal veriyordu bizlere ama sonrasında kız-kıza muhabbetler ve mağaraya gidene kadar süren saçma,uzun süre sıkıcı olabilir. Ama mağarada işler tersine dönüyor ve akıcı bir tempoyla filme katılıyorsunuz. Nitekim 2. filmde bunun önüne geçilmiş ve filmin süresi 20 dakika kadar kısaltılmış ve fark ortaya çıkmışKonu klasik gelebilir ve izlemeden önyargılı olabilirsiniz ama karanlığın büyüsü ve mutantlarla olan mücadele seyre değer görüntülerdi. Aşırı vahşetten,kandan uzak sadece gerilimi ve ordaki atmosferi yaşatmaya yönelik çekim ve kurguyla türevlerinden sıyrılıp farklılık kazanıyor film. Filmdeki gizemi arıyor izleyen,nasıl nerden çıktı bunlar diye ve ne yazıkki cevap bulunamıyor. Bunun sebebi devamının çekileceğinin sinyaliydi ki zaten sonu itibariyle gayet net açıklamışlardı.Sonu demişken sonundaki bir anlık ters köşe ve o aradaki çekim süperdi. Kurdul-du diyemiyorsunuz. İzlemeyenler için daha net yazamıyorum ama izleyenler muhakkak hak vereceklerdir. Eksiklik olarak gereksiz uzun çekimler haricinde daha iyi bir kadro ve kız-kıza tarzdan uzak daha gizem uyandıran bir film olabilirdi. Mutantlar daha az sayıda ve inandırıcılığa yakın olsaydı keşke...İngiltere korku filmlerinde bende varım dedi adeta. Kalitesinden ödün vermeyen,farkı arayan kurgularla karşımıza çıkıyorlar. Türü itibariyle iyi bir film ama en iyisi değil. 7.0

0
+4
krizantem_brn (Figuran) | 27 Mart 2012, 12:37

gelmiş geçmiş en başarılı korku ve gerilim filmlerinden biri şiddetle tavsiye ederim

0
+4
Tüm yorumlar (793)
fatih_cimen_940 (Amatör) | 23 Mart 2014, 00:15

Güzel bir korku gerilim filmi tavsiye ederim bu arada yıl olmuş 2014 hala 3. filmden ses seda yok :(

Cevap Yaz
0
0
themoviemonster (Amatör) | 19 Mart 2014, 00:01

Tepenin gözleri, korku kapanı serilerindeki gibi mutantları fazla görmeyi beklemeyin. Gerilimi güzel başları durağan bir film. Fazla sessiz geçen bir film yalnız. Bana göre. Daha fazla gerilim olabilirdi beni sıkan bir film oldu biraz. Ama başarılı.

Cevap Yaz
0
0
Warez (Amatör) | 15 Mart 2014, 22:42

Kendini izlettiren nadir filmlerden. Her ne kadar konusu klişe olsa da içinde farklı ve derin mesajlar barındırıyor. Dog Soldiers gibi usta bir yapımın usta yönetmeninden harika bir seyirlik. İşte yeni nesil gerilim dediğimiz şey böyle olmalı. İzlemenizi tavsiye ederim.

Bol sinemalı günler... 8/10

Cevap Yaz
0
0
bbuse (Figuran) | 14 Mart 2014, 00:18

Filmin sonunda o kadın kurtulsaydı deli olurdum.. şöyle bir grup gencin bu tür keşiflere çıkmasına anlam veremiyorum sizin neyinize mağara keşfetmek ya :)
Ayrıca bu yaratıklardan bir filmde daha vardı ama çıkaramadım.. filme puanım 10/6

Cevap Yaz
0
0
Warez (Amatör) | 15 Mart 2014, 22:36

Suç gençlerde değil ki. :) Senaristlerde. :)

0
1
suleyman_cevik_142 (Amatör) | 12 Mart 2014, 08:31

Bu film beni çok heyecanlandırdı,zaten ingilizler az yapıyor ama yapınca da oluyor.İnanılmaz gerilimli,orjinal,nefes nefese izlenen son yılların en iyisi.Oyuncuları pek iyi bulmadım ama idare etti.Mantık hataları vardı tabi o mağaraya girme hikayesi gibi ama bir kere girince ürperti başlıyor.Filmin dayandığı temel,yani mutantların nasıl varolduğu,insanlığın köhneleşmiş artıkları,çürümüş değerlerimiz gibi sağlam fikirler var. 8,5/10

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz