Korku Kapanı

Wrong Turn

Bütün Fragmanlar ►
Korku Kapanı (2003) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
1169 oy

05 Eylül 2003

2003 - ABDAlmanya

GerilimKorku

84 Dak.PT84M

Alan McElroy

1362 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Chris, Mustang'ine kurulmuş 3 saat sonraki iş randevusuna yetişmeye çalışmaktadır. Bir kaza yüzünden otoyolun trafiğe kapalı olduğunu görünce kestirme olduğunu tahmin ettiği bir yan yola sapar. Ne yapıp edip bu randevuya yetişmelidir!
Bu sırada, içinde Jessie, Carly, Carly'nin erkek arkadaşı Scott, Evan ve onun kız arkadaşı Francine'in bulundukları Range Rover’ın lastikleri patlamıştır. Bu ıssız yolda mahsur kalan gençler ne yapacaklarını düşünmektedir. Chris kestirme yolda son sürat giderken gördüğü bir hayvan leşi yüzünden dikkati dağılır. Araba kontroldan çıkar ve yolun ortasında duran Range Rover'a çarpar. Lastikleri patlayan birde üstüne kaza yapan altı genç bir telefon kulübesi bulup, yardım istemeye karar verirler. Üstelik patlayan lastiklerinin sebebini bulmuşlardır. Yolun ortasına biri ya da birileri dikenli teller yerleştirmiştir!
Evan ile Francine'i arabalara göz kulak olmak için bırakan gençler ormanda yürümeye başlarlar. Çok geçmeden bir kulübeye ulaşırlar. Avcılara ait olduğunu sandıkları bu kulübe çeşit çeşit silah ve bir anlam veremedikleri tüyler ürpertici av ganimetleriyle doludur. Bilmedikleri şeyse Evan ile Francine'in çoktan avcıların eline düşmüş ve vahşice öldürülmüş olduklarıdır.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen NakloV
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 09 Ocak 2013, 13:31

5 Filmlik serinin ilk filmi… Başlangıç filmi olarak düşünürsek film çok iyiydi. Ama aslında bu film seri olarak tasarlanmamış bence. Çünkü filmin sonu o şekilde bitmiyor.Devam filmlerinde neler geliyor bakacagız. Filmdeki de İnsanlar bir tür deforme olmuşlardı sanki.Mutasyon veya başka bişe. Bu yüzden belkide saldırgan bir hayvan gibi davranıyorlardı. Filmdeki heyecan ve yaşam mücadelesi maksimum düzeydeydi. Film daha giriş bölümünde etkisi altına alıyor. Süresi biraz kısa tutulmuş.1 saat 15 dakika. Film beklentinin ötesinde ilgi görünce devam filmleri de çıktı. Bakalım olaylar bizi nereye götürecek. Çünkü bazı şeylerin açıklıga kavuşması gerekiyor. Bu kişiler neden nasıl mutasyona uğradılar.Ve neden gözetim altında değiller ? Filmin başında deforme olmuş bu kişileri gösteriyorlar fotograflar çekiyorlar ama hükümet neden bunun takibini yapmıyor ?Ayrıca filmdeki gördüğümüz araba sayısı kadar veya daha fazla insan kaybolmuş kimsenin umrunda değil mi ? En son nerede kaybolmuşlar ? Umarım devam filmlerinde bu tip durumları dikkate almışlardır. Gerçi bu kadar şeyi kafaya takmayıp gerilmek isterseniz tabikide Geriyor. Ben filmi Sanki tepenin gözleri adlı filme benzettim.Orda da deforme olmuş insan vari yaratıkların katliamı söz konusuydu.Tabi mekan farkı var.Bence Orman daha ürpertici. Gözetleme kulesine çıktıklarında o güzel manzarayı görünce insan şaşırıyor.Güzel görünüyor ama içinde neler olup bitiyor kim bilir ? Hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Tavsiye ederim. 10/ 7.5

1
+29
BicapsFilm (Profesyonel) | 05 Ağustos 2013, 18:41

Film, Chris Fylnn’in, arabasıyla başka bir şehirdeki iş görüşmesine gitmek üzere yola çıkışı ile başlar. Kimyasal ürünler taşıyan bir kamyonun yaptığı kaza nedeni ile ana yolun kapandığını fark eden Chris, geç kalmadan ulaşması gereken yere varabilmek için Batı Virjinya Dağları’ndan geçen alternatif bir yol kullanmaya karar verir. Ancak bir an dikkatini kaybettiğinde yol ortasında, park halindeki başka bir araca çarpar. Bu sırada ormanda kamp yapmaya gelmiş 5 kişilik bir arkadaş grubuna rastlar. Grup Francine ve Evan çiftini olay yerinde bırakıp Chris, Jessie, Varly ve nişanlısı Scott ile birlikte yardım arayışına girerler. Tuhaf bir kulübe bulurlar. Orada canavar kılıklı üç dağ adamı yaşamaktadır. Kaçış ve kovalama başlamıştır. IMBD:6,0

0
+7
Tüm yorumlar (604)
okan_emre_58 (Amatör) | 17 Nisan 2014, 21:22

Bayılıp ayılmaya gerek yok, konusu sıradan, işleyişi hareketli, şaşırtmayan, gerilimi sonlara doğru az da olsa verebilmiş sıradan bir yapım.

Cevap Yaz
0
0
Beko39 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 04:59

Beni cok geren guzel bır fılm.Türde cok fılm cekıldı ınsanlar ormanda mahsur kaldı baslarına bırseyler geldı ama hıc bırı bunun kadar basarılı olamadı.Fakat Keske seriyi uzatmasalardı.

Cevap Yaz
0
0
x97mustafa (Dublör) | 05 Nisan 2014, 13:31

Kendi türünde gayet iyi bi filmdi.Ama bence bu tarz filmlerin sonunda mutlu son vb. şeyler olmamalı

Cevap Yaz
0
0
bbuse (Figuran) | 13 Mart 2014, 21:18

Gerilim dolu bir filmdi böyle filmleri seviyorum

Cevap Yaz
0
0
suleyman_cevik_142 (Amatör) | 07 Mart 2014, 16:10

her seride olduğu gibi en iyisi ilki! 7/10

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz