Dikkat, Şehvet

Lust Caution

Dikkat, Şehvet (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
109 oy

02 Kasım 2007

2007 - ABDTayvanHongKongÇin

DramGerilimRomantikSavaş

157 Dak.PT157M

James Schamus Eileen Chang Hui-Ling Wang

62 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Asya sinemasının baş tacı olarak kabul edilen Tony Leung, karısının genç ve güzel arkadaşına aşık olan güçlü bir devlet adamıdır. Aralarında yaşanan ilişki, tutku dolu bir aşk ruletine dönüşür. Cinayet ise aşklarını kanıtlamanın tek yolu olacaktır.
Bu Filmde 18 Yaş Sınırı Vardır.

Filmi Ekleyen nailtaylan
Popüler Yorumlar
sofarsogood (Artist) | 22 Ağustos 2011, 20:11

Konusu anlatılmayacak kadar güzel ve detaylarla dolu. Güzel kurgulanmış ve işlenmiş doğrusu. Chiu Wai zaten işin ehli bir cinli aktör. Ang Lee\'den de öyle kötü filmler de bekleyemezsiniz. Çok oldu izleyeli ama  denk gelince yorum yzamadığımı hatırladım. Filmi izledikten hemen sonra yorum yapmak isterdim. Zira bu filme biraz haksızlık oldu. Biraz sabır isteyebilir ama sabra değiyor doğrusu. Mutlaka izlenmeli bence.

0
+6
tyyr (Artist) | 27 Mayıs 2011, 12:19

Konulu p.rnodur bu film bana göre. Sırf para kazanmak için yapılmış, sadece malum sahnelerle insanı vurmayı \"ne bakımdan vurmayı?\" amaç edinmiş... Eğer bu filme sanat diyorsak genel evlerde çalışan kadınların sanat yaptığını kabul etmek gerek zira ikisi de para için... Cesurluk falan değil baya ahlaksızlık ki dediğim gibi konulu p.rnodur benim gözümde... Sadece bu açıdan bakmayıp film olarak değerlindirmek gerekirse, çinlilerin \"haklı\" savaşını mı anlatıyor bilemeyeceğim ama onurlu olmadığı kesin. Zira bir çin kadınını sırf japonlara karşı direnmek için başklalarının altına yatırmak ne kadar onurlu bir davranış sormak gerek... Zira böyle bir filmle çinliler benim gözümde onurunu yitirir ama dediğim gibi mesela aslında düşünce aktarmak ya da geçmişte olanlara vurgu yapıp japonların haksızlıklarını anlatmak falan değil. Sırf para akzanmak için cinsel organlar gösterilmeden (Hoş filmin ortasında bu kadar da değil deyip kaltığım için belki de öyle sahneler de vardı görmemiş oldum) p.rno yapmak olmuş... Bu filme sanat gözüyle bakan anlayışada mümkünse benim yormumuma hiç değinmesinler de, kednilerini bir gözden geçirisnler... Neyse sosyal konulara gider bu konu da burada bitirmeli.. Kanaatimce saçma sapan bir film. Puan:0 ...

7
+5
Tüm yorumlar (42)
besralmh (Amatör) | 06 Nisan 2014, 21:48

Tony Leung her zaman ki gibi müthiş filmde çok güzel erotik sahneler beni rahatsız etmedi tam tersi o sahneleri izlerken Tony Leung ne muhteşem oynamış dedirdtti

Cevap Yaz
0
0
ufukcamlibel (Figuran) | 28 Kasım 2013, 11:22

yetersiz buldum , oyunculuklar iyiydi sadece o kadar , izlensede olur izlenmesede ...

Cevap Yaz
0
0
tayfunbas89 (Amatör) | 24 Eylül 2013, 02:19

Bana göre basit bir konu oldukça yoğun işlenmiş. Filmi baştan sonra izlerken sevmediğim dersin 600 sayfalık kitabını sınav için okumak gibi geldi bana.

Cevap Yaz
0
0
ozgurleokate (Artist) | 08 Eylül 2013, 01:25

Kötü başlayan ama gittikçe gerilim ve şehvet dolu sahneleriyle kendisini sonuna kadar izleten harika bir film. Ang Lee Brokeback Dağı ile yaşadığımız çağa bir numara büyük gelmişti ve bu filmle de çok büyük bir cesaret örneği göstermiştir. Bu sefer iki erkek arasındaki imkansız aşkı değil de kadın-erkek arasındaki imkansız aşkı tarihle harmanlayarak seyirciye aktarıyor. Ama bunu yaparken öyle şehvetli sahnelerle yapıyorki dudak uçuklatacak cinsten. Daha önce bu kadar büyük oyuncuların bu kadar cürretkar sahnelerini görmemiştim. Aile ile izlenmediği sürece son derece zevk alarak izleyebilileceksiniz. Uzun süresine rağmen.

Cevap Yaz
0
1
sofarsogood (Artist) | 22 Ağustos 2011, 20:11

Konusu anlatılmayacak kadar güzel ve detaylarla dolu. Güzel kurgulanmış ve işlenmiş doğrusu. Chiu Wai zaten işin ehli bir cinli aktör. Ang Lee'den de öyle kötü filmler de bekleyemezsiniz. Çok oldu izleyeli ama  denk gelince yorum yzamadığımı hatırladım. Filmi izledikten hemen sonra yorum yapmak isterdim. Zira bu filme biraz haksızlık oldu. Biraz sabır isteyebilir ama sabra değiyor doğrusu. Mutlaka izlenmeli bence.

Cevap Yaz
0
6
Görüşleriniz