Karanlıkta Dans

Dancer In The Dark

Bütün Fragmanlar ►
Karanlıkta Dans (2000) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
343 oy

01 Aralık 2000

DramMüzikalSuç

140 Dak.PT140M

Lars von Trier

446 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Selma Jezkova 10 yaşındaki oğlu Gene ile birer Çek göçmeni olarak bir karavanda yaşamaktadırlar. Bir fabrikada çalışmakta olan Selma kalıtsal bir hastalık nedeniyle görme yetisini yavaş yavaş kaybetmektedir. En büyük amacı gerekli parayı biriktirip oğlunu ameliyat ettirerek aynı akibete uğramasına engel olmaktır. Bu arada akşamları arkadaşı Kathy ile The Sound of Music müzikalinin amatör bir sahnelemesi için prova yapmaktadırlar. Ne var ki olaylar onun istediği biçimde gelişmez, komşusu ve ev sahibi olan Polis Memuru Bill, Selma'dan parasını çalınca onu öldürmek zorunda kalır ve hapisin yolunu tutar. Bu, sonu idama kadar uzanabilecek trajik bir yoldur..

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Okyanus06
Tüm yorumlar (135)
poormf (Profesyonel) | 13 Nisan 2014, 04:14

Günümüzde 50 li 60 lı yılların müzikalleri ve Yeşilçam melodramlarından alınmış bir konunun yeniden ele alınması ya o döneme filmlerine saygı duruşudur ya da o dönem melodramatik klişeleri ile dalga geçen komedi filmi olma isteğidir. Müzikal olarak değerlendirilmeye kalkılsa makinelerin müziği fikri hoş olsa da çok daha iyi müzikaller olduğu kesin.
Yönetmenin takıntısı nedeniyle her filminde araya sokuşturduğu dinsellik bu filmde de Selma Jezkova'nın başına gelenler, başına gelenler karşısında suskunluğu sonucunda beklendiği gibi yönetmenin havalandırma deliğinde tanrıyı bulmasıyla kendini gösterdi. Filmdeki en önemli eksiklik ya da yanlışlık iyi yürekli kadın gardiyan yerine cezaevinde kastlaşmış bir hükümlüler grubunun kızımıza kötü davranış göstermesiydi. O zaman melodramımız kusursuz olacaktı...80/100

Cevap Yaz
0
1
hot-and-cold (Figuran) | 06 Mart 2014, 01:48

Teknik yetersizlik bulan çok kişi var.
Çekimler amatörce değil aslında. Bu yönetmenin özelliği bu. Sahnede oynama yapmıyor, montaj dublaj bu tür şeylere karşı. Basit kamera teknikleri kullanır Lars Von Trier. Filmlerini doğal ve mükemmel yapan budur. Onun filmlerini izlemeden önce yönetmenin tarzını anlamak lazım.

Cevap Yaz
0
0
eYYa (Amatör) | 20 Ocak 2014, 03:39

müzikal filmlere ilgi duymamama rağmen çok beğendiğim bir film.o yüzden önyargınızdan kurtulup izlemenizi tavsiye ediyorum.beni çok etkiledi.

Cevap Yaz
0
0
mustafa_ozgur_31508 (Amatör) | 20 Aralık 2013, 18:49

Bir şeyin ismi onun karakterini de oluşturur. Filmin isminin Türkçesi "karanlıkta dans" değil "Karanlıktaki Dansçı"...

Cevap Yaz
0
0
hisdreamzz (Figuran) | 02 Ekim 2013, 16:36

Başrolde Björk ün olduğu bir film.Björk için izlemiştim.Biraz durağan bir film.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz