Kadın Kokusu

Scent Of A Woman

Kadın Kokusu (1992) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0
/ 10
1074 oy

23 Aralık 1992

1992 - ABD

Dram

157 Dak.PT157M

Bo Goldman Giovanni Arpino

1475 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Özel bir kolejde okuyan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör bir adama, bakıcılık yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slade' in haftasonu için çok özel bir planı vardır.
Bu plana New York'a yolculuk, kadınlar, iyi bir yemek, birinci sınıf şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, bir de 45' lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie' yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur. Charlie, bir yandan okulda tanıklık etmek zorunda olduğu bir soruşturmayla uğraşmak, diğer yandan Albay'ın her zaman yanında olup dediklerini yapmak zorundadır.
Al Pacino bu rolüyle kariyerinin ilk ve tek Oscar ödülünü kazanmıştı.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
Motivasyon (Artist) | 08 Kasım 2012, 14:23

Koca kafalıdır , sinirlidir , huyudur dramatik görünmek ama bilirim ki bonkördür. johnny Daniels ısmarlar , tutar kadını tango yapar , hoştur ama bir o kadar da boştur. Arkadaştır , dosttur. Bir tanedir o. Al Pacinooooo ---- Allahım harika oynamıştı... Ne derler bilirsiniz. Geleceği satın almak için dostlarını satamazsın...!

0
+11
sofarsogood (Artist) | 19 Ekim 2012, 21:52

**TheBoxClub** Film küllerinden yeniden doğma teorisini kanıtlar nitelikte. Etkileyici bir karaktere eşlik etmek dil düğümleyiciydi. Neredeyse haklı olarak bitme noktasına gelmiş karanlık bir dünyası ve belki eskiden derin bir aşk beslediği kadının unutamadığı hatıralarıydı elindekiler. Çok şey geçirmiş görmüş o karanlık derin gözler, Al Pacino'nun gözleri belki gören bir çok gözden daha iyi görüyordu yaşamı, aşkı, kadını...Umudu bitme noktasına gelmiş o gözler her tükendiğinde, genel bir kadın ya da hatırası ona az da olsa gerekeni veriyordu. Ama yetmiyordu işte. Aradığı her ne ise belki dünyada yoktu artık ama aramadığı şey buldu onu ve sönmekte olan minik karanlık kıvılcımı tekrar tutuşturdu. Otel odasında yaşanlar hayat kadar gerçekti. Bir kadını tarif etmesi gören bir insandan çok daha iyi hissedebildiğini, aslında görmenin göreceli bir kavram olduğunu hatırlattı bana. "Bana göre" Al Pacino'nun Şeytanın Avukatı'ndan sonra en iyi performansı. Bu filmi ve o derin göremeyen gözlerin söylediklerini ve hissettirdiklerini kalbinizin baş köşesine kaldırmalısınız. Gerçekten umutları kovalarken yorulduğumuzda ya da görebildiklerimizi sorgulama adına, arada bir çıkarmalı ve bakmalıyız o gözlere. Saygılar.

0
+11
Tüm yorumlar (471)
MuratAziz (Amatör) | 10 Nisan 2014, 02:38

Al pacino bu filmle en iyi erkek oyuncu oscar aldı yanılmıyorsam,şu an yorumlara bakıyor ve flmi izlemediyseniz,gerçekten çok şanslısınız:))Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu en iyi filmlerinden biriyle karşınızda..İyi Seyirler... 10/9

Cevap Yaz
0
1
FinalFight (Dublör) | 06 Nisan 2014, 23:54

Ne konuştu bee, oturduğum yerden ayağa kalkıp alkışlayasım geldi.

Cevap Yaz
0
2
gamze_basarslan (Amatör) | 05 Nisan 2014, 03:59

filmde resmen mükemmel erkeğin tanımını yapmışlar.. aşık olunası bir adam, aşık olunası bir oyunculuk sırf tango sahnesi için bile izleyebilirsiniz.

Cevap Yaz
0
2
YANLISMIYIM (Amatör) | 31 Mart 2014, 13:50

al pacino nun devleştiği, efsane bir dans sahnesiyle oscar ı kaptığı film.

Cevap Yaz
0
0
koobee (Figuran) | 30 Mart 2014, 05:38

filmi boşverin sadece al pacino için izleyin çünkü bir daha böyle bir oyunculuk göremeyeceksiniz.10/8

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz