Tünel

The Tunnel

Tünel  (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7
/ 10
69 oy

Korku

90 Dak.PT90M

Julian Harvey Enzo Tedeschi

42 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

2007 yılında Sydney New Soth Wales hükümeti aniden St. James gar altındaki terkedilmiş metro tünel kullanım planından vazgeçmişti.
 
2008 yılında tünel hakkında söylenen şehir efsaneleri araştırmasını yapan gazeteci Natasha Warner (Bel Deliá) bu konuda bu tüyler ürpertici tünele girmek için dört kişilik bir ekip kurdu.Onlar gazeteleri için bir hikaye arıyorlardı ama tünelde onları korkuları bekliyordu.
Onlar için çileli bir yolculuk başladığı gibi,ölüm ile samimi bir dizi bağ kurmak zorunda kalacaklardı.Bu daha önce hiç görüntülenmemiş hayatları için tünelin korkunç derinliklerinde hayatta kalma mücadelesi başlamıştır.
 

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen crazybeau
Popüler Yorumlar
ayataxxx (Figuran) | 30 Mayıs 2011, 14:43

izliyeyim mi diye soruyorsanız hiç gerek yok.izledim demek için bile katlanmayın.

1
+8
Gokcanx (Dublör) | 07 Temmuz 2011, 11:59

bu yorumun üzerine filmi sanki ben izlemişimde şimdi tvyi kapatıp kalkıp yatağıma gidicekmişim gibime geldi :) güzel yorum.. ;)

3
+7
Tüm yorumlar (48)
kopuksenaryo (Amatör) | 01 Kasım 2013, 05:24

Carlo Ladesma adlı kişinin ilk uzun metraj filmidir. ondan önce hep belgesel ve kısa film çekmiş bu adam, found footage -gerçi found sayılmaz- güzel bir ekleme yapıyor. Senaryosunu yazan 2 yazarı tebrik ediyorum.
Sözüm ona gene beğenilmeyen film. İlk başlarında bende dedim, uzatıyorlar diye, lakin bu onların filmin gerçekliğini korumak için yaptığı bir uzatma. Toplumsal bir konuyu ele alıyorlar, sözde, kimsenin bu konu ile ilgilenmemesi üzerine -bunu uzun uzun işleyerek aşağı inme cesaretini nereden bulduklarını gösteriyorlar- kendileri iniyorlar.
İzlerken beni, arkadaşlar beraber izlediğimiz bir filmdi, germeyi, germekten çok, neler olacak dedirtmeyi başarmış filmdir.
Özellikle oyunculukta, korku anında tansiyonun nasıl yükselebileceğini, insanın kendini nasıl kaybedebileceğini çok iyi anlatmış bir film.

Cevap Yaz
0
0
DePutaMadre (Dublör) | 06 Temmuz 2013, 21:40

Uzun zaman önce bu filmi izleyerek 1,5 saatimi heba etmiştim..Siz siz olun bu filmi izleyerek sidneyin üfürük tünnellerinde 1,5 saatinizi boşa harcamayın..

Cevap Yaz
0
0
nagehanbyr (Dublör) | 01 Mayıs 2013, 03:05

Tünel 1 güzel değildi pek. 2 yi bilmiyorum.

Cevap Yaz
-1
+0
MrDurden (Efsane) | 11 Eylül 2012, 02:38

Ayaklarının altında saklı kalmış bir şehir ve orada neler olduğunu kimse bilmiyor..Merak gerçekten bize bahşedilmiş en garip ama bir o kadar da yararlı olan bir duygu.Kötüye de olduğundan çok daha iyi bir noktaya da götürebilir.Dünya bugünlere merak sayesinde geldi ve filmin başlangıç noktası da bu.Dünyanın bu fazlaca 'küresel','kapitalist' halinde tüm hükümetlerin ortak noktası mıdır bilinmez,hiçbiri eğer bazı işler yolunda gitmiyorsa o işler hakkında konuşmak istemez.Hep örtbas etmeye çalışır.Burada da hem kariyeri açısından hem de hükümetin bu kadar gizlediği şey ne olabilir düşüncesinden dolayı Natasha Warner bu olayı haber yapmaya karar veriyor.Kısa zamanda ekibi kurup,Tünel'e iniyorlar.Başlangıçta her şey normal gidiyor ama zamanla korku ve cesaret hissinin bu kadar ön plana çıkacağını hiçbiri tahmin etmemişti ..Gerilimi hissettiğim bir filmdi.Her ne kadar başlamadan önce gerçek bir hikaye olduğuna inandırmaya çalışsalar da sonuçta kurmaca bir gerçeklik var ortada ama başarılı.En azından bilinçaltında böyle bir şey oluşuyor.Ve her anında başarılı buldum.Rec'in biraz daha farklılaşmış versiyonu gibiydi.Ama Rec serisinden farklı olarak ben Guillermo del Toro'nun senaristliğini üstlendiğini Karanlıktan Korkma filmiyle ciddi benzerlikleri olduğunu düşünüyorum.Gerçekten fazlaca benzer bazı yönlerden.İki filmi de izleyenler bu benzerlikleri görecektir..Çekimleriyle,yaşattığı atmosferle başarılı bir film olduğunu söyleyebilirim.Bu türde iyi bir tercih olacağını düşünüyorum.. Puanım: [6.5/10] 'İyi seyirler' ..

Cevap Yaz
0
6
blaki (Dublör) | 10 Eylül 2012, 04:40

rec ve mezar buluşmaları filminin karışımı gibi bişey olmuş. bu tür filimler iyi güzel de sonunda ne olduğunun açıklanmaması filimler üzerinde olumsuz etki yaratıyor . Gerçek hikayeden alınmıştır diyerek kestirip atıyorlar

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz