Blair Cadısı

The Blair Witch Project

Bütün Fragmanlar ►
Blair Cadısı (1999) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
280 oy

01 Ekim 1999

1999 - ABD

GerilimGizemKorku

81 Dak.PT81M

Daniel Myrick Eduardo Sánchez

233 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

  Maryland ormanlarında 1940'larda birçok çocuk ortadan kaybolmuştur. Üç Sinema öğrenciside Blair Witch adıyla bilinen bu efsane hakkında araştırma yapmak için ormana giderler. Yanlarında bir fotoğraf makinası, bir video kamera ve ses kaydedicisi vardır. Her adımda sesi ve görüntüyü kaydederek araştırmaya devam ederler. Günler sonra ormanda kaybolduklarını anlarlar ve ormana ulaşan son güneş ışığı da kaybolup akşam olunca üç öğrenciden bir daha haber alınamaz.
 Aradan bir yıl geçmiştir ve ormanda bir çantanın içinde film ve ses kayıtları bulunur. Bu kayıtlar öğrencilere ne olduğunu göstermektedir.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen kadirdotcom
Popüler Yorumlar
SaVasKrAmerr (Jön) | 28 Kasım 2012, 20:33

Beklediğim kadar güzel değildi..Sıkıldım izlerken, fazlada korkmadım. Gerilim ve korku beni yeterince tatmin etmedi..Amatör kamerayla çekilmiş az korku, gerilimden oluşan idare eder bir film.

3
+6
aloitapeli (Dublör) | 30 Ağustos 2012, 13:28

paranıza ve zamanınıza yazık hezeyan dolu film üstelik hiç korku veya gerilim yok gençlerin ormanda kaybolduğu ve bulunamadığı gerçektir lakin grup histerisi diye de bir şey var birden fazla kişiyle yaşanan bir psikiyatrik kriz gibi bir şeydir bu illet herkes birbirinden etkilenerek korkulara kapılıp aynı sanrıları görmeye ve panik atak benzeri durumlar yaşamaya başlar ormanın ortasındaysanız kaybolmanız hatta ölmeniz muhtemeldir çünkü o an ne telefonla aramak ne de yol bulmak olur aklınızda ne de yemek ve su bulma yeteneğiniz olur çünkü panik atak benzeri krizler bu becerilerinizi yok eder sadece paniklersiniz ve orman da labirent gibi bir yer haliyle ölme ihtimaliniz vardır.kasetler sonradan bulundu evet ama değiştirilerek ''gerçekten doğaüstü olay'' adı altında çoğu kişiyi keklediler gençler kayboldu evet ama blair cadısından değil grup histerisinin oluşturduğu panik ataktan.

5
+4
Tüm yorumlar (182)
ElifMeral (Amatör) | 07 Şubat 2014, 09:34

En azından biraz olsun gerilmeyi beklerdim, tam hah birşeyler olacak galiba derken film bitti. 10/5

Cevap Yaz
0
0
mustafa_ozgur_31508 (Amatör) | 20 Aralık 2013, 18:46

Yaratıcılık zamanlamayla birleşince başarı otomatik geliyor...

Cevap Yaz
0
0
umutcanerdal (Figuran) | 14 Aralık 2013, 19:36

60.000 dolara 240 milyon dolar kazandıran bir film.İddaa oynamak gibi bir şey.Nasıl bir reklam ve tanıtım yaptıysalar dört bin katını kazanmışlar.Filme gelecek olursak handcam filmlerde bence en iyisi.Ben gerçekten yaşanmış ve kaydedilmiş görüntüler zannettim ama imdb den baktığımda karakterlerin hollywood yıldızı olduğunu öğrendim.Çekimler bakımından çok inandırıcı.

Cevap Yaz
0
0
JohnnyWood (Profesyonel) | 28 Ekim 2013, 03:43

Found footage olayının başını çeken film aynı zamanda. Bu tarz filmleri beğenmemin en büyük sebebi ise bana daha bir gerçekçi gelmesi. Yani amatör kameranın etrafında olup bitenler daha ilginç, esrarengiz geliyor. Fakat bu tarz filmlerin senaryo kalitesinin olması çok önemli. Örneğin Chronicle filmini severek izlesem bile senaryonun gidişatı o kadar ilginç olmadığı için fazla da iyi değildir. Cloverfield gibi olursa eğer tadından yenmez. O film çok büyük bir tat bırakmıştı bende. Tabii ki bu tarzı sevmiyorsanız böyle filmleri yermeniz doğal karşılanabilir. Seveni de sevmeyeni de boldur bu tarz yapımların.

Blair Cadısı'nın eksik yanlarından bir tanesi kamera önünde fazla geyik muhabbet geçiyor. Kimse olaylar cereyan edene kadar durumun ciddiyetini kavramış vaziyette değil. Bu da temponun sık sık düşüp yükselmesine neden oluyor. Olayların gerçekleştiği yer orman olunca da gerilim seviyesi daha bir yüksek oldu. Türü de sevdiğimden hayli heyecanlı dakikalar geçirdim. Bu filmin en iyi kısmı final kısmıdır, gerçekten hayranlıkla izlersiniz. Filmi beğenmeyenler bile o kısımdan rahatlıkla etkilenebilir.

Böyle filmleri sevdiyseniz mutlaka izleyin. Tam anlamıyla korku yaşamak için değil, gerilmek için izleyin. Sonuna kadar korkmak için pek de iyi bir yapım değil. Tavsiye ederim.. 7.8/10

Cevap Yaz
0
1
Oteki (Figuran) | 18 Ekim 2013, 03:46

Bir akım başlatmış sinemaya farklı acılar katmış olabılır ama asla bır korku fılm ı degıl günümüz sartlarında izlerseniz ki bence izlemeyin (ya da izleyin ki böyle bir deneyim elde etmiş olun) arkadaslarınızla izliyorsanız ha geldi ha gelecek triplerinden sonra bir bööö korkutmasıyla daha cok korkacagınız bir an olur tavsiye etmek mi ? gülünç ama deneyim için izleyin ibret alırsınız bu filmi nasıl korku kategorısınde tutuyorlar anlamıyorum evet bır akım baslattı ama gülünç bile değil saygılar . şiddetle uzak durun diyorum 81 dkzı belgesele güzel bı sohbete ayırmanızı tavsıye ederım.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz