Şeytan Çarpması

The Exorcism Of Emily Rose

Bütün Fragmanlar ►
Şeytan Çarpması (2005) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
867 oy

02 Aralık 2005

2005 - ABD

DramKorkuSuç

122 Dak.PT122M

Scott Derrickson Paul Harris Boardman

1009 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) üniversiteye gitmek için kırsal bölgedeki güvenli evinden ayrıldığında, kendisini nelerin beklediği hakkında sahip değildir. Bir gece yurtta yalnızken, tüyler ürpertici bir ‘halüsinasyon’ (sanrı) görür ve kendinden geçer. Geçirdiği bu krizler daha sık ve ciddi bir hâl almaya başlayınca, koyu bir Katolik olan Emily, kilisesinin rahibi Peder Richard Moore’un kendisine şeytan çıkarma ayini uygulamasını ister. Genç kız bu dehşet verici şeytan çıkarma ayini sırasında ölünce, rahip ihmal sonucu ölüme sebebiyet vermek suçuyla yargılanır.

Filmi Ekleyen angell
Popüler Yorumlar
PKellerman (Dublör) | 01 Aralık 2012, 14:53

Bu filmi iki kısma ayırmak gerek. İlk bölüm ve ikinci bölüm olmak üzere. Filmin ilk bölümü tüm zamanların en korkutucu sahneleriyle dolu. Bu bakımdan atası olan 1973 yapımı The Exorcistle boy ölçüşebilecek düzeyde. Hatta belki ondan bile daha iyi. Emily Rose un performansı ise olağanüstü bu bölümde. Filmin ikinci kısmında ise film bir mahkeme/gerilim filmine dönüyor. Burada daha ziyade çapraz sorgulama sahneleriyle birlikte oyuncu performanslıkları ile Hıristiyanlık ve suç üzerine mülahazalar dinliyoruz. Korku sinemasının takipçilerini fazlasıyla memnun edecek bir yapım.Googleda annelise michel diye aratın gerçek ses kayırlarını dinleyin ayrıca gerçek fotograflarıda mevcut bence mutlaka bakın...

0
+6
JustinT (Figuran) | 25 Aralık 2012, 05:18

Filmi kesinlikle altyazılı olarak izleyin filmin dublajı haddinden fazla kötü olduğu gibi filmin etkisini ` azaltıyor(Stay,Cani Ruh tada dublajla orjinal ses en fazla bu kadar etkiler bir filmi).İkinci olarak iyi bir ses siteminde izleyin filmi, ve son olarakta evde kimsenin bulunmadığı bir anda izleyin bu filmi.Annelise Mitchel olayıda filmden sonra incelediğinizde sizi biraz daha ürpertebilir.Filmden sonra gece 3 fobisi oluşabilir. **********SPOILER********** Dipmot:Özellikle şeytan çıkarma ayininin sonunda geçen 6 ismi inceleyelim Cain:Hz.Ademin kardeşini öldüren 3 çocuğundan biridir.İnsanların öldükten sonra gömülmesi Cainin kardeşini öldürdükten sonra bir kargayla bildirilmiştir.İlk katildir. Nero:İmparator Neron anlatmaya gerek yok . Judas:Hristiyan inancına göre Hz. İsa'ya ihanet eden 13. havarisidir Legion:İblis tarafından ele geçirildiği varsayılan bir başka adam.Rivayete göre Hz.İsa bu adama yaklaştığında ismini sorar .İblis benim adım Legion ve biz çok fazlayız diye cevap verir. Belial:Kendi kendinin tanrısı anlamına gelen ibranice bir kelimedir..şeytanın isimleri (daha doğrusu lakapları) arasında sayılır. Lucifer:Çoğu şeytan filminde duyduğumuz bu isim şeytan'ın cennet bahçelerinden kovulmadan önceki adı olarak bilinmektedir .

0
+4
Tüm yorumlar (552)
35nil90 (Amatör) | 28 Mart 2014, 17:00

bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine izlemiştim bana aşırı korktuğunu çok iyi bir korku filmi olduğunu söyleyip filmden beklentimi arttırmıştı ama ne yazık ki çok daha iyilerini gördüm idare eder diyebiliyorum sadece.

Cevap Yaz
0
0
Karakeci (Amatör) | 17 Mart 2014, 16:14

filmin büyük kısmı mahkmedede geçiyor ama tüyler ürpertici sahneleriyle ve bu filmin gerçekten yaşanmış olması insanı dahada derinden etkiliyor ve bende etkilendim açıkçası iyi filmdi .

Cevap Yaz
0
0
sedalee (Figuran) | 25 Şubat 2014, 00:14

korku filmlerini çok severim ve kesinlikle yalnız izleyemem 5 yıl önce bir cesaretle tek başıma izlemeye karar verdim filmi zor olsada bitirmeyi başardım ondan sonra bir daha tek başıma korku filmi izlemedim çünkü çok korktumm...

Cevap Yaz
0
1
hakikat23 (Amatör) | 20 Şubat 2014, 15:46

bir korku filmini sadece korku ekseninde döndürdüğünüzde sahneleriniz ne kadar etkileyici olursa olsun pek beğenilmez ya da etkisi uzun sürmez. bu filmde korkudan fazlası vardı, bu yüzden türünün diğer örnekleri arasından sıyrılarak izlediğim en iyi korku filmleri listemde ilk sıraya çıkıyor. adamakıllı korkmak istiyorsanız işte size fırsat!
not:aynalar filmi de ben de benzer etkileri uyandırmıştı. tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
1
TwoSteps (Star) | 31 Ocak 2014, 18:59

6 yıl önce izlemiştim. Ve galiba korkudan bu filmden sonra fazla korku filmi seyretmemiştim. Tabi şimdi ne kadar korkarım bilmiyorum ama o zaman izlediğimde gerçekten çok gerildiğim ve korktuğum bir filmdi. Hakkını vermem gerek beni bu kadar korkutan başka film olmadı. Gerçekten güzel bir filmdi, sahneler çok gerçekçi ve bunu destekleyen müzikler olağanüstüydü. Filmin tamamında gerilim mevcut ve özellikle bazı sahneler var ki etkisinden bir süre çıkamadım. İnanılmaz bir sürükleyiciliğe sahip, zaten başından sonuna kadar sürekli bir gerilim mevcut. Neredeyse hiç bitmiyor. O yaşıma göre izlediğim en iyi korku filmiydi 8.5

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz