Alien Predator'a Karşı

Avp: Alien Vs. Predator

Alien Predator'a Karşı (2004) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3
/ 10
841 oy

28 Ekim 2004

Bilim KurguAksiyonKorku

101 Dak.PT101M

Ronald Shusett Dan O'bannon

777 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

antartika'da buzlara gömülü garip bir piramit bulunur. milyarder bir iş adamı, bilimadamları ve maceracılardan oluşan bir ekip kurarak olayı araştırmaya başlar. ekip piramite geldiğinde, kıtanın aslında iki uzaylı ırkının savaş alanı olduğunu farkederler. insanlık yokedici tarafları olan savaşın ortasında kalmıştır. sinema tarihinin iki korkutucu uzaylı ırkını konu alan film serilerinden sonra, bu kez iki ırk aynı filmde buluşuyor. iki türün birleştirilmesi fikri, dark horse tarafından yayınlanan çizgi roman serisiyle ve daha sonra da bundan türetilen bilgisayar oyunlarıyla denenmiş ve oldukça ilgi görmüştü. filmin başarılı olması durumunda henüz sadece düşünce aşamasında olan alien ve predator serilerine birer film daha eklenmesine yol açabilir.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 03 Haziran 2013, 14:12

Ölümcül deney serisinin yönetmeni ve senaristi olarak bildiğimiz Paul Anderson'un yönetmenliğini yaptığı film Son yıllarda yapılmış en iyi Bilimkurgu Korku filmlerinden biridir. Slogan, Hangisi kazanırsa kazansın kaybeden insanlar olacak. Filmdeki olaylar tam da bu cümleye paralel bir şekilde gelişiyor. Antartika gibi soğuk bir coğrafyadan ısı sinyali görüntüsü yada keşfine ulaşılır. Aslında bu ısının yerin metrelerce altındaki bir piramitten geldiğine ulaşılır. Haliyle meraklı İnsan oğlu arkeologlardan, bilim insanlarından, askerlerden oluşan bir grup oluşturur ve oraya giderler. İşin kötü yanı oranın bir uzaylı istilası bölge olduğunu bilmemeleridir. ALien Ve Predatör(Av) gibi 2 bilim Kurgu efsanesi filmlerin korku karakterleri olan Alienler ile Predatörlerin karşı karşıya geldiği bir film. İnsanlar ise bu savaşın tam ortasında kalmıştır. Filmin tavrı ve ileyişi son bölümlerindeki sahnesi nedeniyle Predatöre karşı bir sempati oluşuyor haliyle. Predatörün kız ile iş birliği yapması mesela. Sonuçta Düşmanımın düşmanı dostumdur. Önemli olan doğru tarafı seçmektir. Filmin son bölümleri ise devam filminin geleceğinin sinyallerini veriyor. Geliyor da. Fakat Paul Anderson elini kolunu devam filminden çekmiştir. Bilim Kurgu korku türlerini çok iyi yansıtan görsel açıdan başarılı her sahnesiyle büyüleyen bir film.Şiddetle tavsiye.Bu film gişede büyük bir başarı elde etmiştir. 10/ 8.0

0
+16
Rev3nq3 (Profesyonel) | 10 Aralık 2012, 14:06

on numarö bi film adamım predator :D

0
+6
Tüm yorumlar (333)
CONVAYNE (Artist) | 15 Mart 2014, 15:35

Oldukça iyi kurgulanmış bir bilim kurgu. Saf aksiyon olsun ne olursa olsun mantığından öteye gidip iki gelişmiş ırkın arasında kapana kısılı halde kalan insan ırkının yaşadıkları ile verilen gerilim sahneleri seyir zevkini arttırmış. Filmin sonunda predatör hayranlığım başladı.

Cevap Yaz
0
0
SuaLL (Amatör) | 11 Şubat 2014, 23:31

Bu Filim Aklımda Kalan En güzel Filimlerin Başında Yer Alıyor Acaba Devamı Gelicekmi ?

Cevap Yaz
0
1
STEPHEN1A (Dublör) | 29 Ocak 2014, 00:44

inanılmaz bir bilimkurgu ve cok güzel bu allien predator savaşları hiç bitmesin

Cevap Yaz
0
1
izzetoguzhan (Amatör) | 28 Ocak 2014, 19:36

Beklentileriniz pek fazla olmasın.Fakat izlenebilir

Cevap Yaz
0
0
jokerxxx (Star) | 23 Ocak 2014, 23:40

Aliens vs Predator adı altında iki film yapıldı ve ikiside kötü filmdi. Gene de bu film bunun devam filmine göre kötününde iyisi izlenebilecek bir film. Zaten şu karılaştırmaları niye yaparlar anlamıyorum. Aliens vs Predator, Freddy vs Jason gibi karşılaştırma yapılan filmler ana karakterlerin doğallığını bozuyor! Gerçek Predator filmleri izlemek istiyorsanız Predator 1,Predator 2 ve Predators (2010) filmlerini izleyin. Puanım 5.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz