Vahşiler

Savages

Bütün Fragmanlar ►
Vahşiler (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
293 oy

13 Temmuz 2012

2012 - ABD

DramGerilimSuç

141 Dak.PT141M

Shane Salerno Don Winslow

195 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Film kızarkadaşları meksikalı uyuşturucu kartelleri tarafından kaçırılan iki adamın intikam hikayesini anlatmaktadır.

Filmi Ekleyen truva81
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 06 Mart 2013, 13:41

''Bu hikayeyi anlatıyor olmam sonunda yaşadığım anlamına gelmez'' Hem ismi hem afişi hem oyuncu kadrosu hem teknik ekibiyle bana göre yılın en iddialı ve en merakla beklenen filmlerinden biriydi Vahşiler.Oliver stone nin her sahnesini ustaca çektiği muhteşem müzikleri olan film drami gerilim, suç türlerini başarılı bir şekilde harmanlayarak yaklaşık 2.5 saatlik bir zaman dilimine sığdırılıyor. Aynı kıza aşık olan 2 arkadaşın kendilerine yapılan ortaklık teklifini redetmeleri üzerine kız arkadaşları kaçırılır. Filmde kız arkadaşlarının kaçırılması bölümlerine kadar yönetmen karakterleri bize teker teker ayrıntılı bir şekilde tanıtıyor.Aile hayatlar mesela.Bu yüzden filmin ilk kısımları bu tür açıklamalarla ilerlerken kız arkadaşları kaçırıldıktan sonra olaylar gelişiyor.Film dakikalar ilerledikçe açılıyor daha heyecanlı bir hal alıyor.Durum böyleyken sonunu çok merak ediyor insan. Ben filmdeki erotik sahnelerin olmasının bir amacı olduğunu düşünüyorum.O kızın her 2 erkeği de her anlamda çok sevdiğini, erkeklerin de kendi aralarında çatışma olmamasını da gerçekten bu 2 kişinin birbirlerini çok sevdiklerini göstermek amaçlıydı.Tabi bu tip durumlar bize ters :D Onun dışında zaten ben bir sinema filminde erotik sahnelerin gereksiz olduğunu düşünürüm :) Oyuncu kadrosunun çok iyi olduğundan bahsetmiştim fakat bana göre en dikkat çekici olan John Travoltaydı. Onun olduğu sahneler fazla değildi ama her sahnesinde John kendisini izletmek için muhteşem bir oyunculuk sergiliyor. Bu arada robert redford un yakışıklı halleri ve paul newman dan bahsedilirken sonsuz ölüm adlı filme atıfta bulundukları da dikkatimden kaçmadı. Filmin sonuda çok iyi bağlanmış.Geri çekimler olmadan önceye kadar olan bölümde film bitse olur muydu ? evet olurdu ama daha tatmin edici bir son için ideal bir seçim yapmış Oliver Stone. 10/ 7.5

0
+39
404 (Efsane) | 28 Şubat 2013, 00:00

" Doğduğun zaman ölmüştün Bunu kabul edersen her şeyi kabul edersin " " Uyuşturucunun kötü olduğu söylenir ama Kötünün kötüsü bi Dünyada güzeldir " 21. yüzyıla özgü mafya filmi olmuş. Tabi zaman değiştiği için teknoloji gelişti ve artık eski şeyler geride kaldı. Böyle bir zamanda eski kafalı kalmayıp, değişime ve yeniliklere ayak uydurmak gerekiyor. Film ilk olarak ünlü oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor Taylor Kitsch Blake Lively Aaron Taylor-Johnson Benicio Del Toro Salma Hayek John Travolta Emile Hirsch Filmin atmosferi güzel. Ortamlar, mekanlar, konusu, diyalogları, her şeyiyle izlenmeye değer. The Godfather, Scarface, Goodfellas tarzı film seven arkadaşlara tavsiye ederim " Sen Dünyayı değiştiremezsin Dünya seni değiştirir "

0
+29
Tüm yorumlar (154)
MrDurden (Efsane) | 23 Nisan 2014, 18:42

- Chon dünyadır,Ben ise ruh.Ortak tek yönleri ise,benim..

Uyuşturucu krallığı içinde çıkan savaşların,üçlü bir ilişkiyle tuhaf bir hal almaya başladığı ve filmin devamında,filme katılan karakterlerin garipliğiyle birlikte daha da ilginçleşen,güven ortamının kaybolduğu bir film.Güç savaşları,dengelerin değişmesi ve aynı zamanda bozulması gibi olaylar iyi aktarılmış..

Ben ve Chon..Yaptıkları iş dışında aslında birbiriyle hiçbir benzer yönü olmayan ama birbirine bir o kadar da bağlı sıkı dostlar.Onlara kısaca 'zıtlığın uyumu'da denilebilir.Böyle zıt olmalarına rağmen,aslında birbirlerini tamamladıklarını da hissediyorsunuz.Bu karakterlerin en önemli ortak noktaları ise Ophelia,yani 'O'.İkisi içinde çok ayrı bir noktada bu kız ve onu kaçırıp yöntemlerini ele geçirmek isteyen uyuşturucu kartellerine de türlü türlü oyunlar düşünmelerinden bu anlaşılıyor..

Şimdilik güzel ama uzun vadede kazananın olmadığı bir dünya sergilenmiş.Bir şekilde öyle ya da böyle herkes çileden çıkıp,kaybedebiliyor.Böyle bir dünyada,her durumda değişime,yeniliğe ve yeni bir hayata hazır olunması gerektiğini vurguluyor film çünkü her an her şey olabiliyor..

Gereğinden fazla uzamış gibi geldi film.Salma Hayek'i uzun zamandır izlememiştim,performansını orta halli buldum ve bana göre filmi tıkayan bir konumdaydı.Çok beklentileri karşılayacak bir performans olduğunu söylemem.Onun dışında diğer performansları beğendim.Kadro ışık saçsa da fazla beklenti içinde olmadan izleyin derim.Beklentiler bir ölçüde karşılanıyor ama isimler kadar değil..

Puanım: [6.5/10]

'İyi seyirler'..

Cevap Yaz
0
0
berkaya1903 (Amatör) | 20 Nisan 2014, 05:40

daha yeni izledim gerçekten merakla izliyorsunuz acaba ne olucak diye izlemenizi tavsiye ederim 10/8 .

Cevap Yaz
0
0
factual (Jön) | 21 Mart 2014, 19:17

Oliver Stone'un yönetmenlik becerisini zevkle izlediğim bir film benim için. Oyunculardan özellikle de Del Toro'nun başarılı performansı keyif verici. Film belki çok da üst düzey olmayan bir senaryonun usta elinde olduğundan daha başarıyla işlenmesiyle başarılı bir yapım haline gelmiş. Sert ve keskin bir üslupla işlenmiş, olması gerektiği gibi yani. Aksiyonu anlık sahnelerden ziyade filmin genel havasına yayarak çoğu filmden farklı ve ayırt edici bir tarz yaratmış yönetmen. İyi ki de öyla yapmış...

Cevap Yaz
0
0
gunahkarsupheci (Profesyonel) | 05 Mart 2014, 18:06

Cesurca dramı pekiştirmiş, iddialı suç filmi olmuş ve gayette başarılı olmuş mu olmuş.
Oyuncu kadrosuyla, işlenişiyle, sahnelerle, sahne geçişleriyle teknik bi çekim aşaması olmuş.
Herkesin izleyip anlayacağı film değil yalnız.

Cevap Yaz
0
0
elisa22 (Efsane) | 08 Şubat 2014, 20:39

İntikam konulu filmler her zaman ilgimi çekmiştir ama farklı olması şartıyla. Bu filmin senaryosu klasikleşmiş bir hikayeden oluşuyor. Bu yüzden yaratıcı bir tarafı yok. Kurgudaki bazı hatalar, abartılı sahneler filmin inandırıcılığını azaltsada ben aksiyon açısından temposunu yüksek buldum. Bu bakımdan izleyiciyi her an canlı tutan bir filmdi. Bazı sahnelerini buna cinsellik de dahil içerik ve görüntü olarak hem cüretkar bulabilirsiniz hem de size rahatsız edici gelebilir. Bunu da ayrıca belirtmek isterim. Sonuçta filmde usta bir yönetmen olan Oliver Stone’n emeği var. Böyle bir yönetmenden kötü bir film çıkmaz. Ben filmde en çok kadroyu beğendim. Oyunculuklar çok güzeldi. Başta Benicio Del Toro olmak üzere Salma Hayek, John Travolta bir harikaydı. Aaron Taylor- Johnson ve Taylor Kitsch da çok iyiydi. Sadece Blake Lively beğenmedim. Çünkü kendisi güzelliğini daha ön planda tutmuş oyunculuk adına ben bir şey göremedim. Finali ise pek tatmin edici değildi. Filmin artılarıyla eksilerini kıyasladığımda benim için artıları daha fazla olduğu için ben beğendim. Tavsiye ederim. Puanım 10/6.9

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz