Hop Dedik: Deli Dumrul

Hop Dedik

Hop Dedik: Deli Dumrul (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.4
/ 10
283 oy

01 Nisan 2011

AksiyonDramKomediPolisiyeSuç

105 Dak.PT105M

Bayram özbek

169 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Deli Dumrul (Emir Benderlioğlu), İstanbul’un Kurtlar Kuşlar Alemine meydan okumuş ve oyuna getirilerek hapse  düşmüştür.  İçerde hayatının zindana döneceğini düşünürken,   ruh dünyasında derin tesirler meydana getirecek olan gönül erlerinden İhsan Bey (Bulut Aras) ile tanışır. Hapiste Dumrul ile  İhsan Bey’in en has talebesi ve manevi evladı Alperen ( Orhan Bıyıklı) arasında sıkı bir dostluk başlar. Deli Dumrul’u, gönül eri İhsan Bey’i ve yiğitlik timsali Alperen’i  uğradıkları iftiralardan aklayıp kurtaracak kişi ise Başkomiser  Semih’tir( Mesut Çakarlı). Önce İhsan Bey ve Alperen, ardından da Deli Dumrul aklanarak tahliye olur.
 
Tefeci  Salim’in elinden  kan kusan  mahallelinin tek umudu  Deli Dumrul’dur.  Dumrul’un tahliye haberi ezilen, sömürülen  mahalleliye özellikle de  Vildan’a (Perihan Savaş)  bayram havası yaşatır. Artık kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Çünkü; yalana, dolana, talana, hırsıza, arsıza, yolsuza, laine ve haine.. ve de cümle haşerata HOP DEDİK!  diyen Deli Dumrul artık özgürdür. Deli Dumrul’u yeni serüvenler beklemektedir.  Kavgalar, sevdalar, çoğu zaman kahkahalarla izlenen neşeli olaylar.. kimi zaman da insanın yüreğini sızlatan duygusal anlar...
 
İhsan Bey’in etrafında kümelenen bir avuç gönüllü fedakar Anadolu insanı vardır. Yabancı istihbarat servislerinin elinde taşeron firma haline gelen ve Bir Numara olarak bilinen Maça Beyi (Erdal Cindoruk) ise sinsi bir plan içindedir.  Maça Beyi’nin babası olduğunu henüz bilmeyen ?...  ise tüm bunlardan habersiz babasının başında bulunduğu  karanlık yapıyı çökertmek için mücadele vermektedir. Mücadelenin baş kahramanı İhsan Bey, bir gece kumpasa düşürülerek  öldürülür. Başkomiser Semih ve Emniyet Müdürü Yavuz Türk (Sabri Özmener), olayı tezgahlayan yapıyı deşifre etmek için büyük bir operasyon başlatır. Dumrul da artık emniyette gizli görevli olarak operasyonlara müdahil olmuştur. Bir Numara Maça Beyini yakalamak için başlatılan operasyon sırasında  Başkomiser Semih  şehit edilir. Semih’in biricik kızı  Feyza ise artık Dumrul’a emanettir.  Yoğun bir mücadele ortamında kendini bulan Dumrul ile Komiser Zeynep arasında bir türlü itiraf edemedikleri gizli  ve tatlı  bir aşk  başlamıştır. Ne var ki;  kirli eller tarafından Dumrul’un Vatan  sevdasına  sıkılan kurşun,  bu kez  gönül sevdasına sıkılacaktır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
canear (Dublör) | 20 Nisan 2011, 02:04

ixtanbul şu yazdıklarını hatırlıyor musun? 8. sayfada galiba.. ---Bu filimden rahatsız olan türk ve müslüman olamaz...Belliki murat225 ideolojik kaygıyla daha izlemeden böyle bir çamur atmış... böyle kaliteli bir kadro ve ekibi hangi filimde gösterebilirsiniz. Emeği geçen herkese şükran borçluyuz. Nihayet çocuklarımızla gönül rahatlığı içinde izleyebileceğimiz kaliteli bir filim geldi-- Peki benim sana verdiğim cevabı okudun mu? hala ne demeye Konuşuyorsun anlamadım.. sa lak bir Filmi türklükle müslümanlıkla eş tutan bir zihniyet olarak hala cahil diye bana diyorsun, ve emin ol ki senaryo ve film bilgim çoğu o \"vay be ne adam\" dediğinden yemin olsun kat ve kat daha iyi, çünkü asla anlaadığım bir konuda yorum yapmam bazı \"cahiller \"gibi... ayrıca detaylı yorumlarda galaya giden bir arkadaşın yorumu da var. bir bak istersen..

5
+27
ozqul85 (Figuran) | 13 Nisan 2011, 14:25

kesinlikle saçma sapan bi film...zaten 10 kişi vardı koskaca sinemada filmi izleyen ilk yarısında herkes çıktı..belki iyi bişiler olur ikinci yarıda diye ben kalıp izledim sonuna kadar ama hayal kırıklığı tamamen....yazık harcanan paralara emeğe...

4
+22
Tüm yorumlar (152)
YunusTEKN (Amatör) | 18 Nisan 2014, 07:05

saçma sapan diyenlere bakmayın görüşünüze göre çok güzel bi film..

Cevap Yaz
0
0
kemalmustafametin (Amatör) | 08 Nisan 2014, 13:03

Berbat

Cevap Yaz
0
0
Balabayt (Figuran) | 30 Kasım 2013, 20:51

Amaç ne hangi akılla böyle filmler çekiyorlar anlamadım gitti.. Bikaç tane ulusal-milli mesaj vermekle güzel film yapılmış olmaz.. Hem şu Atıf Emir denen arkadaş kimdir özelliği nedir anlamadım ama son zamanlarda sürekli pompalıyorlar..
Notum: 5/10

Cevap Yaz
0
1
TaliPisagor (Amatör) | 09 Kasım 2013, 10:33

ilk film güzel tutulunca devamını yapmışalr ama olmamış bu film. cık olmamış.

Cevap Yaz
0
0
ayse_yilmaz_773124 (Amatör) | 04 Kasım 2013, 02:54

bence cok güzel bir film isine gelmeyen izlemesin ozaman kardesim!!

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz