Modern Zamanlar

Modern Times

Modern Zamanlar (1936) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.6
/ 10
403 oy

05 Şubat 1936

1936 - ABD

DramKomedi

87 Dak.PT87M

Charles Chaplin

Asri Zamanlar

475 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1936 yapımı olan filmde Charles Chaplin, o dönemdeki sanayileşmeyi ve ekonomik krizi eleştirmektedir. Film sessiz çekilse de filmin sonlarında Charlie Chaplin bir şarkı söylemiş ve izleyicilere sesini ilk kez duyurmuştur.

Filmi Ekleyen nailtaylan
Popüler Yorumlar
Chaplin (Efsane) | 15 Haziran 2011, 15:41

Başaracağım bir evimiz olacak, bunun için çalışmam gerekse bile. . Yazdığım replik zaten tüm filmi özetliyor..Charles Chaplin ilk izlediğim en etkileyici filmi özelliğine de sahip olan Modern Zamanlar (1936) .. Chaplin her zaman olduğu gibi yazmış, yönetmiş, oynamış ve bununlada kalmamış müziklerine kadar yapmıştır.. Ayrıca film sessiz film olmasına rağmen Chaplinin bir sahnede söylediği şarkı ile ilk defa kendi sesini duyacaksınız .. Chaplin cesur bir adamdır filmlerinde her zaman sistemi eleştirirmekten kesinlikle kaçmamıştır .. Bu filmden öncede iş hayatını eleştiren 1922 yapımı Pay Day filmini çekerek bu filme zemin hazırladığını düşünüyorum. Çünkü ben 1914 de ilk çektiği kısa filme kadar imzasının bulunduğu klasikleri izledim.. Filmde ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve insanın kendi yarattığı makinelerin esiri olma durumları ve sonrasında işçilerin bir robot gibi çalıştırıldığını ve bu durum karşısında psikolojilerinin bozulduğuna şahit olacaksınız.. Tedavi görüp hayata tutunmak Şarlo için hiçte kolay olmayacaktır .. Girdiği bir kaç işede ayak uyduramayan kahramanızı komik bir o kadarda düşündürücü macerasına hazır olun.. Bu macera içerisinde bir kıza aşık olacak ve hayata bir şekilde tutunmaya çalışacaktır.. O dönemlerde eşi olan güzelliğiyle göz dolduran baş rol kadın oyuncusu Paulette Goddard izleyeceksiniz.. Birbirine yakışan, bir ikili olan ünlü çift daha sonra 1940 yapımı Büyük Diktatör filminde de bir arada çalışmışlardır.. Bir çok sahnede gülme krizine gireceğiniz bu unutulmaz klasiği mutlaka izleyin .. 11

0
+16
LOsTGrL (Jön) | 19 Şubat 2013, 01:48

Samimi söylüyorum bu zamanda bile böyle filmler yapılmıyor!efektleri mükemmel filmler neredeyse hergün çıkıyor ama böyle özgün,mizah duygusu yüksek ve izlendiğinde anında pozitif olmanı sağlayacak filmler çıkmıyor ne yazık ki!işte buda kuşkusuz Charles Chaplin sayesinde,onun sadece filmlerinde değil normal hayatında da iyi bir insan ve duyarlı oyuncu olduğu düşünüyorum,hiç düşünmeden izleyin hatta canınız sıkkınken,arşivimde mevcut özellikle bazı yerlerine sık sık baktığım ve güldüğüm Charles Chaplin filmlerinden sadece biri..

0
+9
Tüm yorumlar (131)
canyilmaz1907 (Figuran) | 19 Nisan 2014, 16:16

Chaplinin en iyi filmi , sinema tarihinin en iyilerinden , sessiz filmlerinde en iyisi. Chaplin sesini bile kullanmadan hem güldürmüş,hem inceden mesajlarını vermiş,hem de hüzünlendirmiştir .

Cevap Yaz
0
0
wbhypnose (Efsane) | 03 Mart 2014, 14:15

Nadide bir eser, adeta sinemanın baş tacı. Charlie Chaplin, yine tek başına filmi götürüyor. Kaliteli ve de önemli bir yapım, neredeyse söyleyecek söz bulamıyorum. İzlenmeli.

Cevap Yaz
0
2
seko7356 (Profesyonel) | 28 Ocak 2014, 11:38

Kapitalizmin çarkları arasında hepimiz kayboluyoruz. Charles Chaplin bunu en güzel şekilde anlatmış. Hatta somut yaşantı düzeyine indirmiş ki herkes anlasın diye.
Filmde sıradan insanların hayatı üzerine de yaptığı göndermelere de ayrıca dikkat çekilmeli hepimizin ilk fikri işe girince bir ev almalıyım şeklinde.
Puanım: 8

Cevap Yaz
0
1
mysa (Amatör) | 15 Ocak 2014, 22:34

insanı güldürürken aynı zamanda toplumsal sorunları ele alan bu film düzene karşı tepkisini gösteren ya da düzeni bozan insanların toplumda barındırılmayacağını en iyi şekilde anlatan her ne kadar siyasi konular içerse de insana hoş vakit geçirtip sıkmayan bi film.E tabiki tavsiye edilir.

Cevap Yaz
0
3
ReaCTioNaRY (Figuran) | 03 Ocak 2014, 10:14

Chaplin'in en sevdiğim filmi. Her şeyiyle muhteşem ve kusursuz. Dram ve komedi severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir film. Geçmişten günümüze teknolojinin geliştiğini ama yaratıcılığın günümüzden geçmişe doğru tersinden işlediğinin göstergesi olan bir film.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz