Paris'te Son Tango

Ultimo Tango A Parigi

Bütün Fragmanlar ►
Paris'te Son Tango (1972) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
153 oy

07 Şubat 1973

DramRomantik

127 Dak.PT127M

Bernardo Bertolucci Agnès Varda Franco Arcalli

Last Tango In Paris

140 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Jeanne, evlilik hazırlıklarını sürdürürken bir yandan da evlenince oturmak için bir ev aramaktadır. Bir gün çok beğendiği bir evi gezerken çok ilginç ve garip bir adamla tanışır. Paul, kendinden yaşça büyük ve tanıdığı bütün erkeklerden farklı bir adamdır. Aralarındaki çekime karşı koyamaz ve birlikte olurlar. Uzunca bir süre sadece birlikte olabilmek için bu evin çatısı altında buluşacak ama birbirlerinin dışarıdaki hayatlarına dair hiçbir soru sormayacak ve hiçbir şey bilmeyeceklerdir. Bu, Paul'ün ilişkilerinin devam edebilmesi için koymuş olduğu bir şarttır. Paul'ün karamsar ruhuna karşılık Jeanne'in capcanlı gençliği, koydukları bu sert kurallara dayanamayacaktır.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
metafor-metaphore (Dublör) | 19 Aralık 2011, 03:41

"Marlon ve Bernardo, ikisi o gün bana kameranın önünde düpedüz tecavüz ettiler ve ben bunu hiç kimselere söyleyemedim. Yalnızca bir köşeye sinip ağladım. Fakat, çekimden sonra ağladığımı gören iki adam da dönüp bir kere yüzüme bakmadılar bile. Çünkü benden alacaklarını almışlar ve işim bitmişti" demiş rahmetli maria schneider.maalesef gözünü hırs bürümüş sürrealist yönetmen bertolucci 40lı yaşlarında o zaman 19unda olan mariayı sanatsal söylemlerle ve kurnazca cümlelerle ayrıca marlon brando ile birlikte bir obje gibi kullanmıştır.işte marianın tüm bu incinmiş sözlerinden dolayı marlon brando gibi büyük bir starda gözümden düşmüştür.bence,vicdan ve merhamet gibi insani değerler tüm sanat eserlerinden değerlidir.çok yazık.

0
+4
Tüm yorumlar (39)
CONVAYNE (Artist) | 14 Mart 2014, 10:52

Karısının ölümü ile bir buhrana saplanıp kalmış andropozda ki bir adam ile doyumsuz genç bir kadının sapkın ilişkisi anlatılmakta. İzlememiş olanlar; Paris'te Son Tango deyince izlemiş olanların aklına sadece "anal seks için kullanılan tereyağı" geldiği için ne kadar sapkın bir film olduğunu anlarsanız.
Bu filmi film yapan kuşkusuz Marlon Brando`nun performansı olduğu da bir gerçek. Mesela köprü sahnesinde uzun uzun kameraya bakıp sadece mimikleri ile duygusal durumunu ifade etmesi sinema tarihinin en güzel sahnelerinden biridir kanımca.

Cevap Yaz
0
0
CamerMan (Jön) | 02 Şubat 2014, 16:31

Sinemanın Brando ve Bertolucci gibi iki dev ismini bir arada görünce film beni izleyin diyor.Filmin türüne mesafeli olanların filmi sıkıcı bulacakları kesin olup Brando'nun oyunculuğu için katlanacaklarını düşünüyorum.Bilinç altında gelişip düşünülen gerçeküstü istekler ile yaşama tutunma gayretinde olan gerçek isteklerin bir araya gelmesiyle ilginç bir senaryo oluşturulmuş.Belkide Bertolucci gerçek hayatta doyuma ulaşmış Brando ile sinemaya yeni ısınmış Maria Schneider'i bu düşünce ışığında bir araya getirmiş.Erotik sahnelerin kullanılmasının filme sanatsal kavramını kazandırmış düşüncesine katılmıyorum.Zaten psikolojik ögelerde içeren filme kesin bir tür yakıştırmakta zor.Haliyle izlemesi zor bir film olup herkese hitap ettiğide söylenemez.

Cevap Yaz
0
1
StannisBaratheon (Dublör) | 15 Kasım 2013, 19:29

Yahu olamaz böyle bir şey filmi izleyeli 3-4 ay falan oldu hala etkisindeyim artık nasıl bir özelliği varsa bu filmin bir türlü anlamadım. Marlon Brando çok iyiydi bu zaten biliniyor ama cinselliğin bu kadar üst seviyede olduğu bir film olmasına rağmen iyi oyunculuklar , muhteşem kamera çekimleri , harika yaratılmış atmosfer , kusursuz müzikler ve daha neler neler. Eğer bu filmi sırf yasaklı diye izlemiyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Puanım 9.0.

Cevap Yaz
0
0
LeFabuleuxDestinDAmeliePoulain (Artist) | 15 Ağustos 2013, 15:25

Brando çok iyiydi.

Cevap Yaz
0
3
dancerasli (Profesyonel) | 25 Temmuz 2013, 13:04

film çok yavaş ilerliyor ancak sıkılmıyorsunuz..garip bir konusu var..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz