Şansa Bak

50/50 Fifty/fifty

Şansa Bak (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6
/ 10
528 oy

30 Mart 2012

2011 - ABD

DramKomediRomantik

99 Dak.PT99M

Will Reiser

Live With It , I'm with Cancer

395 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

27 yaşındaki bir adama konulan kanser teşhisini konu alan ve onun hastalığı yenmek için yapmış olduğu mücadele üzerine yapılmış gerçek bir hikayeden uyarlanma bir "bittersweet" dram-komedi filmidir.

Filmi Ekleyen truva81
Popüler Yorumlar
Larnacoeur (Fenomen) | 04 Eylül 2012, 01:45

Bu film kendi kişisel dram filmi sever olarak son zamanlarda izlediğim en iyi etkileyici dramalardan birisi olmakla beraber, yönetmenimiz komedi dozunu gayet iyi dengeleyerek kanserle mücadele eden ve savaşan gencimizin öyküsünü mizahi bir penceren bakmayı başarıyor ve izleyiciye bunu hissettiriyor... Hikayemizde anlatılmak istenen ne olursan ol, ne kadar sağlıklı olursan ol yarın veya bir kaç saat sonra ne olacağını kimse bilemez.. Aynen filmimizdeki Adam karakterinin başına gelenler gibi.. Gayet düzenli ve sağlıklı yaşayan ve hayatı boyunca kendisi ve sağlığı için en iyi ve en güvenli yolları seçen ve uygulayan bir gençti.. Sonrasında bir ağrı nedeniyle doktora gitmesi, tümör kanseri teşhisi konulması ve yüzde 50 yaşama şansı verilmesi... Bu bazıları için kader, bazılarımız için kötü şans olarak nitelendirilir... Ve insanın başına gelebilecek en talihsiz hastalıkdır kanser ve çeşitleri... Vücudunuzdaki hücrelerin kimi zaman savaşmanıza rağmen mutasyona uğraması, ve yine vücudunuzun kendi kendine saldırması kadar kötü bir şey olamaz kişi için.. Böyle bir durumda olan bir insanın kendi hastalığıyla savaşırken dışarıyla, toplumla ve çevresindeki insanlarla nasıl bağ ve iletişim kurabilir ki ? O süreçte sevdiği kız arakadaşından da destek göremeyen Adam kendi haline kalır.. Ayakta durmasını sağlayan v umudunu tetikleyen tek şey terapistiyle olan içten terapist-hasta ilişkisiydi.. Bu süreçten ve hastalıktan çıkmanın tek yolu sevgi ve mizahtı.. Filmin drama yönü ağır olsada araya dozunda serpiştirilen mizah ve komedi filmimizi dahada izlenilebilir hale getiriyor.. Umut ve sevgi ve tebessüm.. İşte bu üçü önemlidir.. Ama en büyükleri sevgidir.. Sonuç olarak bu filmde gülümsemek, hüzünlenmek, tebessüm etmek, doğal ve içten oyunculukları görmek istiyorsanız buyrun hiç beklemeden izleyin derim.. Her şeye, olumsuzluğa rağmen hayata sıkı sıkıya tutunmanın, mücadele etmenin, umudu kaybetmemenin ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha göstermiş oldu bu film... Ağır ilerliyor gibi görünsede dikkat dağıtmadan kendini izleten naif bir dramedi.. Hayatın gerçekliğine dair filmleri her zaman sevmişimdir.. Bu yıl türü itibariyle gördüğüm ve izlediğim en iyi filmlerinden birisidir.. İyi seyirler.. 10/7.5

1
+20
maykbazovski (Figuran) | 06 Aralık 2011, 03:23

Kansere gerçekçi bir bakış sunan bazen tebessümle bazen de endişeyle seyrettiğim bir filmdi. Kanser kelimesinin ne kadar rahatsız edici bir kelime olduğunu filmi izlerken hissedeceksiniz. 7/10

7
+19
Tüm yorumlar (278)
eren_caba (Amatör) | 22 Nisan 2014, 02:04

Bence izlenmesi gereken bir film hayatınızın kıymetini bir nebzede olsa size hissettirceğini düşünüyorum keşke benmde seth rogen gibi kafa bi kankam olsa :-)

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 21 Nisan 2014, 12:47

Afişinde gördüğüm haliyle daha komedi bir film bekliyordum ama izlerken de daha dramatik bir hal almasını beklediğim bir film çıktı :) Hasta psikolojisini, yaşamayı bir reddetme bir yeniden hayata sarılma durumu çok iyi yansıtmışlar. Aslında ortalama bir dram filmi ama bu kadar konuşulmasına ben anlam veremedim. Büyük olasılıkla genç bir yaşamın ölümle burun burun gelmesiyle alakalı; bizler genç ölümlere o kadar çok alıştık ki bu yüzden millet olarak filmin bizi pek etkilemediğini düşünüyorum.
Hollywood artık yeni takıntısı kanser olacak anladığım kadarıyla ki son zamanlarda sık sık bu konu üzerine yüklendikleri filmler diziler çekmeye başladılar.

Cevap Yaz
0
0
atomalex (Artist) | 07 Nisan 2014, 21:28

Daha çok empati yaparak ilerleyen bir tempoya sahipti film.Dram ağırlığını hissettirse de bence komedi yönünden de çok başarılı bir iş çıkartmışlar.Kanser hastalığı gibi ağır bir konuyu işlerken aynı zamanda gülümseten nadir filmlerden biri.Kesinlikle etkileyen başarılı bir yapım. 10/8

Cevap Yaz
0
1
Okan1986 (Amatör) | 06 Nisan 2014, 01:43

Filmi ikiye bölersek; ilk bölüm gereksiz ve sıkıcıyken, son bölüm filmin türünde yer alan dram kelimesinin hakkını verdi denebilir. Mutlaka izlemeniz gereken filmlerden değil, yine de fena değildi..

Cevap Yaz
0
1
sportivoenzo (Amatör) | 29 Mart 2014, 16:51

genç yaşta kanser olup hastalığını yenmeye çalışan gencin dramını , bizleri düşündürerek en iyi şekilde anlatmaya çalışıyor .

notum : 7

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz