Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Snow White and the Seven Dwarfs

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler (1937) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
53 oy

1937 - ABD

AnimasyonAileFantastikMüzikalRomantik

82 Dak.PT82M

 -

Arda Aydın James Macdonald Adriana Caselotti Pinto Colvig Moroni Olsen

Jacob Grimm Brothers Grimm Wilhelm Grimm

41 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Kötü kalpli kraliçe, her gün sihirli aynasına dünyadaki en güzel kadının o olduğunu söyletir; fakat bir gün ayna dünyadaki en güzel kadının üvey kızı Pamuk Prenses olduğunu söyler. Kraliçe sinirlenir ve saray adamlarından birine Pamuk Prenses'i öldürmesini emreder.Saray adamı, Pamuk Prenses'i öldürmeye kıyamaz ve prensesin kaçmasına izin verir. Kaçarak ormana sığınan Pamuk Prenses, orman hayvanlarının yardımıyla ormanda yaşayan yedi cücenin evini bulur ve onlarla yaşamaya başlar. Fakat kraliçe prensesin ölmediğini öğrenir ve kendi planını uygulamaya koyar.Walt Disney'in yapımcısı olduğu film, Grimm Kardeşlerin herkes tarafından bilinen Pamuk Prenses masalından beyazperdeye uyarlandı.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen krorena
Tüm yorumlar (12)
HiHitlerAd (Jön) | 08 Nisan 2014, 18:26

İlk uzun metraj animasyon olarak bilinir lakin değildir. Daha önceleri de kaliteli uzun metraj animasyon filler Amerika dışından çıkmıştır. Hiçbiri Walt Disney ve Amerika'nın ilk uzun metrajı kadar tanımamıştır. Sessiz dönemde ve Amerikan animasyonunun altın çağında kısa metraj animasyonlarla iyice profesyonelleşen, işlerini mükemmelleştiren Disney diğer stüdyolardan önce davranmış ve uzun metraja önce adım atmıştır. Dumbo, Fantasia, Bambi gibi filmlerle devam eden Disney ile uzun metrajda rekabet edecek pek stüdyo çıkmamıştır. Disney bugünkü markasına bu şekilde ulaşmıştır kanımca. Filme bakarsak her yönden inanılmaz derecede profesyonel ve mükemmel bir yapımdır. Disney animasyon işini hakkıyla becermiştir.

Cevap Yaz
0
0
SozeriSahin (Figuran) | 29 Ağustos 2013, 12:04

1937???

Cevap Yaz
0
0
SG (Figuran) | 30 Temmuz 2012, 14:14

pamuk prenses çok iyi bir film 70 yıldır ünlü ve hayla ünlü

Cevap Yaz
0
0
fergo10 (Profesyonel) | 05 Kasım 2011, 09:09

“One song, my heart keeps singing, of one love, only for you.” - The Prince...
"Snow White:Please don't send me away. If you do, she'll kill me.
Dwarfs: Kill you?
Happy: Who will?
Sneezy: Yes, who?
Snow White: My stepmother, the queen.
Dwarfs: The QUEEN! She's wicked!
Happy: She's bad!
Sneezy: She's mighty mean!
Grumpy: She's an old witch! And I'm warnin' ya, if that queen finds her here, she'll swoop down and wreak her vengeance on us!
Snow White: But she doesn't know where I am.
Grumpy: She don't, eh? She knows everything. She's full of black magic! She can even make herself *invisible*. Pfft! Might be in this room right now!..."Grumpy: Angel, ha! She's a female! And all females is poison! They're full of wicked wiles!
Bashful: What are wicked wiles?
Grumpy: I don't know, but I'm agin' 'em."
replikler
"Kesinlikle çok güzel bir film.Bir efsane,Bütün peri masallarının en görkemlisi ve en güzeli..Benim kalbimde çok başka bir yeri vardır bu filmin.. Walt Disney Animated Studios'un ve Dünyanın ilk uzun metrajlı uzun filmi.American Film Institute'den ''Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Animasyon Filmi''ünvanını almış ve American Film Instute'nin 100 yılın 100 filmi listesinde 32.sırada yer alarak AFI'nın en iyi animasyon filmi seçilmiş bir filmdir.''Dwarfs YodelSilly Song'' şarkısında bayağı çok eğlenirsiniz,yerinizde dans edersiniz ve gülersiniz.Snow White o şarkıda biraz opera rüzgarı esttirmişliğide vardır.''The Washing''şarkısıyla temizliğe önemimiz az bile olsa banyo yapmayı ellerinizi yıkamayı eğlenceli bir şekilde öğrenmeme yardımcı olmuştur.Whistle While You Work şarkısıyla haydi evi topluyalım:)''I'm Wishing-One'' ve ''With a Smile and a'' şarkısını dinlerken olduğunuz yerde kafanızı sallarsınız ve yüzünüzde tatlı bir tebbessüm oluşur.Bu güzel şarkılarda elbette en çok Adriana Caselotti'nin yani Pamuk Prensesin sesi ortaya çıkmış o muhtesem sesiyle.Aynı zamanda Walt Disney Adriana Caselooti'nin sesini telefonda duyup tam Snow White And Seven Dwarfs'taki Snow White rolü için sesinin çok uyuştuğunu kannat getirmiştir ve iykide öyle yapmış.Çizmesi ve oynatılması inanılmaz zordur 30'lu yıllarda.Lucille La Verne'nin sesini çok beğendim Kraliçe ve Cadı'yı seslendirirken bayağı iyi buldum.Öfkeli yada Grumpy'nin (siz nasıl derseniz)Pamuk prensesi sevmesi biraz zaman alıcak gibi görünüyor.Grimm Brothers gibi masal üstadlarınıda saygı ile analım.Bu film için Walt Disney'e sonsus teşekkür ediyorum.

Cevap Yaz
0
1
morryanna (Amatör) | 23 Eylül 2011, 16:16

Harika bir Walt Disney eseri,klasiği,vazgeçilmezi,efsanesi adını siz koyun.Şarkıları Dwarf's Yodel,Some Day My Prince Will Come,Im Wishing\One şarkılarına hayranıyımdır.İlk uzun metraj olduğunuda unutmayalım..

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz