The Killing

The Killing (1956) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
71 oy

06 Haziran 1956

1956 - ABD

DramGerilimSuç

85 Dak.PT85M

Stanley Kubrick

44 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Çete kurup soygun yapmayı planlayan eski bir mahkumun (Sterling Hayden) macerasını konu alan filmde Stanley Kubrick yönetmenliğiyle Hollywood sinemasının dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Filmi Ekleyen nailtaylan
Popüler Yorumlar
mehmetnezir (Figuran) | 31 Mart 2012, 18:28

The Killing, Kubrick'in üçüncü filmi olmasına rağmen yönetmen daha o zaman sinema tarihine damgasını vurmuştur. The Killing, iyi bir film, usta bir yönetmen nasıl olur sorularına 1956 yılından cevap veriyor.Müthiş bir final. İzlemelisiniz

0
+4
Tüm yorumlar (29)
MarlonunKedisi (Figuran) | 06 Nisan 2014, 12:29

Ciddi ciddi kusursuz harika bir senaryoya sahip aynı zaman da stanleyin 27 yaşında çekmiş olduğu ilk stüdyo filmi siz de fark etmişsinizdir tarantino'nun reservoir dogs,pulp fiction gibi kült filmlerinin nerden esinlendiğini.

Cevap Yaz
0
0
MrDurden (Efsane) | 14 Mart 2014, 01:45

Kusursuz plan,kusursuz soygun (!)
- Geçmişte çok söz verdim ama bu sefer boş konuşmuyorum.Yakında zengin olacağız..

Hiçbir şey düşünüldüğü kadar karmaşık değildir.Buna zengin olmak da dahil.Doğru yerde ve doğru zamanda,her hareketiyle harfiyen,eksiksiz,saniyesi saniyesine bir plan ışığında yapılamayacak şey yoktur.Yeter ki isteyin..Şüphesiz bu sloganlar etrafında hareket ediyor.Hedefine kitlenmiş artık şansını lehine döndürmek isteyen,bir eski dost topluluğunun hayatlarından küçük bir kesinti.Her şey düşünüldüğü gibi gittiğinde,kaybolmuş hayatlarını tekrar bulabilecekler..

Kara-film tününün en iyi örneklerinden biriyle daha tanıştığım için mutluyum.İzlemeyenler,izlediğinde bunu görecektir.Film bittikten sonra bu türde aklınıza gelecek ilk filmlerden birisi olacak.Türü sevenler içinse zaten bu film tam anlamıyla; hediye..

O dönemde böylesine yaratıcı bir soygun filmi tasarlamak gerçekten önemli bir adım.Ki pek çok filme ilham olduğunu düşünebiliriz.. Kusursuz bir işleyiş.Her an,hissettirdiği diken üstünde geçen anlar,sonunun ne olacağını bilmeyeceğiniz sahneler,içinde karşılıklı çıkar kokan diyaloglar,elbette geçen her saniyede filmin ardında bıraktığı para kokusu ve nihayetinde gerçekleşen etkileyici finali.Ve yine finalden sonra kendinize çıkaracağınız dersler,aklınızda belirecek olan sorular..Her yönüyle akıllarda yer edecek,unutulmaz bir kült eser..

Kubrick'in üçüncü filmi.İkinci olan Killer's Kiss filmini bu filmle birlikte düşündüğümde gerçekten Kubrick'in inanılmaz bir sıçrama kaydettiği söylenebilir.Önce alışılmış bir konu dolayısıyla sonucunda çok ses getirmeyecek bir film,sonrasında bambaşka bir hikaye ve 2014 yılında bile izlerken heyecanlandıracak bir şaheser.Böyle değerlendirdiğimizde önce Kubrick'in daha sonra filmin değeri daha da artıyor..

İzlenmesi,gereken bir film.Her yönüyle bunu hak ediyor ve türüne rehberlik etmiş,kült bir eser..

- ' O sabah 7.00' da Johnny Clay hayatının son günü olabilecek bir güne başlıyordu'

Puanım: [8.5/10]

'İyi seyirler'..

Cevap Yaz
0
0
foggyday (Jön) | 19 Kasım 2013, 01:50

Son 15 dakikası gerçekten iyiydi; diyaloglar ve sahneler...Finali başarılı.

Cevap Yaz
0
0
-sad-shadow (Profesyonel) | 10 Kasım 2013, 19:00

Çok başarılı bir film.

Cevap Yaz
0
0
CamerMan (Jön) | 12 Eylül 2013, 17:36

Klasik bir soygun filmini akıcı ve eğlendirici bulmak sinema adına hoş bir sürpriz.İzlerken hiç sıkılmadan filmi bitirdim ve keyf aldım.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz