Yaman Silahşör

The Fastest Gun Alive

Yaman Silahşör (1956) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
6 oy

1956 - ABD

Western

89 Dak.PT89M

Frank D. Gilroy Russel Rousse

4 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Eski silahşör George Temple (Glenn Ford) silah kullanma ustalığının anlaşılması üzerine, karısı Dora (Jeanne Crain) ile birlikte yaşadığı kasabayı terk etmek ister. Çünkü kendisi ile düello yapıp ün kazanmak isteyen silahşörlerden çekinmektedir. Ama sarhoş olduğu bir zamanda eskiden silahşör olduğunu ağzından kaçırır. Bütün kasaba halkı sırrını saklamaya ve sonsuza kadar silahlarını bırakma kararına destek verirler. Ne yazık ki bir çocuk bir grup aranan azılı suçluya tüm hikayeyi anlatır. Çetenin lideri Vinnie Harold (Broderick Crawford) George'un düelloya razı olmaması halinde tüm kasabayı yakıp yıkmakla tehdit eder.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen sakarminis
Popüler Yorumlar
shane (Amatör) | 29 Mart 2011, 11:38

Glenn Ford\'un çevirdiği kaliteli westernlerden biridir. Zamanında TRT\'nin TRT olduğu günlerde seyretmiş ve etkilenmiştim. Aradan uzun bir süre geçtikten sonra unutamadığım filmlerden biri oldu. Sakarminis sağolsun bu unutulan filmi gün ışığına çıkarmış. Filmin sonundaki George Temple (Glenn Ford) ile Vinnie Harold (Broderick Crawford) arasındaki düello sahnesi müthiştir. Broderick Crawford\'un oyuncuğunu da şapka çıkarmak gerekir.

2
+4
Tüm yorumlar (2)
AyhanHulusi (Jön) | 26 Mayıs 2012, 22:24

Film oldukça farklı bir westerndi. Öncelikle George Temple silahşör değildi. Silahşör olan babasından bu işin teorik eğitimini muhteşem düzeyde almış, çok hızlı ve isabetli bir silahtı ancak hiç birini vurmamıştı ve insan öldürmekten korkuyordu. Bence oldukça başarılı bir westerndi ve zaman zaman High Noon'u hatırlattı.

Cevap Yaz
0
0
shane (Amatör) | 29 Mart 2011, 11:38

Glenn Ford'un çevirdiği kaliteli westernlerden biridir. Zamanında TRT'nin TRT olduğu günlerde seyretmiş ve etkilenmiştim. Aradan uzun bir süre geçtikten sonra unutamadığım filmlerden biri oldu. Sakarminis sağolsun bu unutulan filmi gün ışığına çıkarmış. Filmin sonundaki George Temple (Glenn Ford) ile Vinnie Harold (Broderick Crawford) arasındaki düello sahnesi müthiştir. Broderick Crawford'un oyuncuğunu da şapka çıkarmak gerekir.

Cevap Yaz
-2
+4
apo-taskan (Figuran) | 10 Mayıs 2011, 17:52

slm arkadaşım vadiler aslanını izledinmi??
 

-1
+3
AyhanHulusi (Jön) | 26 Mayıs 2012, 21:56

Glenn Ford diyince hatırladığım filmlerden biridir bu.Havaya atılan iki bozuk parayı birden vurması. Abartılı anlatılan düello sahnelerini eleştirip silahşörlük dersleri verircesine 'önce başa değil, gövdeye ateş edersin' diye konuşması.

0
0
Görüşleriniz