Ölüm Kitabı

Misery

Ölüm Kitabı (1990) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
353 oy

30 Kasım 1990

1990 - ABD

Gerilim

107 Dak.PT107M

Stephen King William Goldman

365 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yazar Paul Sheldon arabasının takla atarak yoldan çıkmasına neden olan kar fırtınasını hatırlamaktadır.Tek hatırladığı Annie Wilkes'in evinde gözlerini açması ve bu kadının kendisinin aşırı bir fanatiğ olduğu ve hayatının sonuna kadar onu kişisel tutsağı olarak alı koymasının farkına varmasıdır.

Filmi Ekleyen Bay-Cinema
Popüler Yorumlar
Ancksunamun123 (Efsane) | 01 Ağustos 2012, 04:01

Yine bir Stephen King klasiği. Yine mesleği "yazar" olan bir karakter. King yine kendi üzerinden yürütüyor hikayeyi. "Bir Numaralı Hayran" kavramını abarttığı kadar abartmış usta yazarımız. İyi de yapmış. Belli ki düşlerinde ki cani hayranını bu şekilde ortaya çıkarmak istemiş. Hatta hayrandan da öte, vahşi aşkını... Karşılıksız aşkın ilk defa bu kadar karşılıksız ve canice işlendiğine tanık oldum. Yazarımız belli ki o pasif, karşılık bulamayan aşıklara nispeten Annie Wilkes karakterini yaratmış. Aşk karşılıksız olsa dahi karşılık bekler diyor ısrarla. Gerçek aşk sevdiğine zarar verebilmektir diyor küstahça. Ve bana göre aşkın hayranlıktan farklı olmadığına değinilmiş. Bir hayran hakkınızda her şeyi bilir. Size en çok zararı dokunan kişi de hakkınızda her şeyi bilen kişidir. Stephen King'i bu eseri için de ayakta alkışlıyorum. Her eserinde olduğu gibi... Ve Stephen King.. Senin Bir Numaralı Hayranınım! 8/10

1
+12
iremaylinn (Dublör) | 15 Ağustos 2012, 21:08

Eski ve kaliteli filmlere,oyunculuğuyla filmdeki tüm duyguyu seyirciye hissettirebilen oyunculara bayılıyorum. Tek kelimeyle harikaydı. Annie Annie bayıldım bu karaktere ve Kathy Bates' in oyunculuğuna.. Bu tür yani sadeece ekrana bakmak yerine yer yer bağırtan yer yer sanki ordaymışım ve beni duymasın diye sessizce beklememmi sağlayarak kadar etkileyn filmlere bayılıyorum. Herkese tavsiye ederim iyi seyirler:)

0
+6
Tüm yorumlar (199)
CONVAYNE (Artist) | 03 Nisan 2014, 14:06

En iyi Stephen King uyarlamalarından biri ve şahsen efsanevi filmlerin başında geliyor. Alıştığımız gerilimlerden ziyade konuya hemen giriyor ve herhangi bir gizem oluşturmuyor ama sonuna kadar merak ettirmesi ve oyuncular ile müziklerin de katkısıyla yine sonuna kadar gerim gerim germesi bir filmden almanız gereken tüm hazzı veriyor. Kathy Bates gerçekten çok büyük oyuncu şu ana kadar bir çok filmini izledim ve her karaktere kendine özgü bir hava katıyor ve o karaktere de bürünüyor.

Cevap Yaz
0
0
nursenaakin (Dublör) | 30 Mart 2014, 22:23

Gerilim ve psikolojik film türünün en güzel örneklerinden senoryosu olsun gerek oyunculukları gerçekten çok başarılı burda yazarımız sadece bir mekanla ve iki oyuncuyla nasıl harika bir film çıkırılacağını bize en güzel şekilde göstermiş :)

Cevap Yaz
0
0
35nil90 (Amatör) | 26 Mart 2014, 21:00

bu film beni kathy bates ten soğutmuştur şimdi hangi filmde görsem aman yarabbim çıktı yine deli manyak diyorum :D

Cevap Yaz
0
1
ngfb91 (Amatör) | 23 Mart 2014, 18:13

birkaç yıl önce tesadüfen tv de görüpte izlediğim film. çok güzel ve etkileyici bir filmdi. gerilimi çok iyi hissettiriyor. kesinlikle tavsiye edilir...

Cevap Yaz
0
1
amelie19 (Amatör) | 15 Mart 2014, 16:43

İnanılmazdı. Filmde oldukça sakin tavırlar hakim ama gerilimi öyle iyi hissettiriyor ki bayıldım. Sakin, soğukkanlı yer yer psikopat tavırlara Kathy Bates çok yakışmış..Heyecanlandım sık sık ciddi anlamda. Aradan 20 küsür yıl geçmesine rağmen geçen süre içerisinde çekilen hiçbir film eline su dökemez..Gizem gerilimse türümüz abartısız başyapıtlardan terimini kullanabilrim. Bayıldım. İzlemeyen varsa tüm işlerini bırakıp bu gece izlemeli :)

Cevap Yaz
0
5
Görüşleriniz