Ölüm Yolunda

Dead Man Walking

Ölüm Yolunda (1995) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
159 oy

15 Mart 1996

DramSuç

122 Dak.PT122M

Tim Robbins

146 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bir rahibe ((Susan Sarandon)) ölmeyi bekleyen bir idam mahkumundan ((Sean Penn)) yazılmış bir mektup alır...Rahibe mahkum idam edilene kadar mahkumla değil onun kubanlarının yakınları ile yakınlaşarak onların ne düşündüğünü öğrenmeye çalışır...İdam mahkumuyla da giderek yaklaşır ve onun aslında iyi bir insan olduğunun farkına varır...Tim Robbins'in yönetmenlik koltuğuna geçtiği film ağır bir drama ve oyunculukları ile de muhteşem olmuş...

Filmi Ekleyen volky
Popüler Yorumlar
Node (Profesyonel) | 12 Nisan 2012, 10:44

Ölüm adam yürüyor.. Sean Penn ve Susan Sarandon'un oyunculuklarıyla bezenmiş güzel , seyirlik bir Dram / Suç filmi. Film idam edilecek azılı bir suçlunun ölüme giden yolunda bir rahibenin ona duyduğu yakınlık ve sempatisiyle onu kurtarmaya çalışmasını , bu yolda yaşananları anlatıyor. Film objektif açıdan yaklaşarak suçluyuda , suçlunun zarar verdiği insanların ailelerininde fikirlerinide savunuyor . Yani hem kötüyü hem iyiyi nötr düşünceyle sonuca vardırmaya ortayolu buldurmaya çalışıyor. Film boyu bir Zanlı dan (idam edilmesin düşüncesiyle ) bir Kurbanların ailelerinden oluyorsunuz ve filmde birde şu fikir sunuluyor.. Suçlular , katiller idam edilmeli diyen hükümetinde binevi suçluları öldürerek katil olduğu paradoksu savunup lafı ortada bırakıyorlar.. Film bizi düşünmeye zorlayan başarılı bir yapım. Beğenerek izledim , tavsiyemdir.

0
+4
bedbinhayalet (Jön) | 15 Ağustos 2012, 06:41

İnsanoğlu ne kadar hatalar yaparsa yapsın; kendisinin de istemediği gafletlerde bulunursa bulunsun her şeye rağmen herkes kendisini "iyi" görmek zorundadır.Hatalarımıza karşı hep şunu kabul ettiririz kendimize "ben iyi bir insanım, sadece hata yaptım" deyip devam ederiz yaşamımıza...Ki böyle yapmak zorundayızdır.Hatalarımızı, yanlışlarımızı bastırıp, unutup, kendi içimizde doğruları değiştirip hayata devam etmek zorundayızdır.Ta ki ölümümüzün tarihi kesinleşene kadar.Ta ki ölüm kapımıza iyice dayanana kadar.O zaman itiraf eder insaoğlu:"Evet ben iğrenç şeyler yaptım.Evet, hatalarım oldukça fazlaydı.Pişmanım ve ölmeden Allah'ın huzurunda hesap vermeden yalvarıyorum" Ve insanoğlu bağışlanır mı; yoksa cezasını çeker mi...Bilemiyoruz Takdir-i İlahi... İnsan psikolojisini çok iyi irdeleyen; oyunculukların üst seviyede olduğu bir film.Dikkatli izlerseniz belki bu hesaplaşmayı size de yaşatabilir.Bunun dışında pekçok şey anlatan ve herkesin farklı sonuçlar çıkartabileceği bir film.

0
+4
Tüm yorumlar (45)
metehan16 (Figuran) | 03 Nisan 2014, 21:30

gerçek hayattan uyarlanan filmleri sevmişimdir

Cevap Yaz
0
0
vrt (Figuran) | 27 Mart 2014, 03:46

Film, Susan Sarandon ve Sean Penn'in üstlendiği karakter roller üzerine ince ince işlenmiş. Bu iki oyuncu için bir aday ve bir ödülün geldiği bu filme aslında söz söylemeye de pek gerek kalmıyor. Adı gibi yürümüş bir film.

Cevap Yaz
0
0
mestame (Figuran) | 22 Ocak 2014, 04:34

film kendini o kadar güzel bir yere konumlandırmış ki...hep hatanın farkına varıyor hem de idamın yanlışlığına dikkat çekiyor...sean pean final sahnesindeki oyunculuğu için bile izlenmeye değer.konu bilindik ama işleyiş tarzı çok değişik....dead man walking ölü adam yürüyor her zamankinden biraz daha fazla.....iyi seyirler.

Cevap Yaz
0
2
KABUK (Figuran) | 09 Aralık 2013, 16:51

ölüm cezasını sorgulayan ve bunu yaparken , olayı mağdur ve suçlunun bulundukları son durumu da irdeleyerek izleyiciyi de yargıç konumunda tutmaya çalışmışlar .

Cevap Yaz
0
1
uAdombaylisong (Dublör) | 11 Kasım 2013, 15:55

Sean Penn ve Susan Sarandon. ikili mükemmel oyunculuk sergilemiş hayran kaldım duygu çok güzel aktarılmış

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz