Pembe Panter (I)

The Pink Panther

Bütün Fragmanlar ►
Pembe Panter (I) (1963) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
82 oy

20 Mart 1964

AileGizemKomediMaceraRomantikSuç

115 Dak.PT115M

Blake Edwards Maurice Richlin

62 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Sör Charles Litton, hem kadın avcısı bir centilmen, hem de İnterpol tarafından Avrupa sathında aranan esrarengiz ve becerikli hırsızın ta kendisidir. Değerli mücevherleri çalmasıyla meşhur olan becerikli hırsız, aynı zamanda sakar Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau'nun da özel ilgi alanıdır.Günün birinde Litton, Clouseau ve dünyanın en büyük elması olan Pembe Panter'IN sahibesi güzel ve alımlı prenses Dala, Alplerdeki Cortina D'Amprezzo'daki kayak beldesinde bir araya gelirler. Litton'un sadece gözalıcı elmasın değil cazibeli prensesin de peşinde olduğu aşikardır. Bu ara İnterpol, Litton'un gizli bir kadın suç ortağı olduğundan şüphelenmektedir ve ona ulaşmak için en iyi yolun bu kişiyi tespit etmek olduğu düşünülmektedir. Ne acıdır ki Clouseau'nun neden kendisini bu kadar sevdiğini anlayamadığı güzel karısı tam da bu kişidir ve polisin her hareketini gizli aşığı Litton'a haber vermektedir.Alplerdeki entrika, karmaşa ve komedi, Prenses Dala'nın verdiği maskeli balo ile doruğa çıkacak bu arada herkes kendinden beklendiği gibi davranarak seyirciyi coşku dolu bir finale doğru sürükleyecektir.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen soilwork

"Pembe Panter (I)" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Tüm yorumlar (16)
arvol (Profesyonel) | 03 Ocak 2014, 22:56

güzel film.İsteyen seyredebilir.seyretmezseniz de bir şey kaçırmazsınız.6,5/10

Cevap Yaz
0
0
Acilay (Amatör) | 26 Haziran 2013, 23:45

Pink Panther'e selamlar olsun,Petter Sellers'ada kolaylıklar..

Cevap Yaz
0
0
hakandoganamed (Dublör) | 29 Eylül 2012, 21:30

Sakar müfettişin maceraları...Pembe panteri izleyipte yüzünde tebessüm olmayan yoktur..peter selelrsın "parti" diye bir fılmı var izlemeyenlere şiddetlen öneriyorum..

Cevap Yaz
0
0
DizzyBoy (Amatör) | 12 Ağustos 2012, 14:12

çok iyi bir komedi yeni pembe panter i izlemedim ama bence bu ondan iyi olabilir

Cevap Yaz
0
0
AyhanHulusi (Jön) | 10 Ağustos 2012, 01:04

Maurice Richlin ve Blake Edwards'a bu hikaye için sonsuz teşekkürler. Serinin başlangıç filmi ama burada dedektif değil Pembe Panter elmasını soyacak ünlü kalp hırsızı ön planda. Film Alplerde entrikalarla dolu içiçe geçmiş hikayeler komedisi. Tam eski tiyatro komedileri gibi. Filmin başı ağır tempolu ama sonra giderek karmaşa komedisine dönüyor. Ve Peter Sellers komedilerine alışanlar biraz yadırgayabilir. Ancak manzara çekimleri, kıyafetler, renkler 63 yapımı bir film için oldukça hoş. Ben 7,5/10 verirken çoktan favorilerime aldım.

Cevap Yaz
0
3
scarlettj (Efsane) | 10 Ağustos 2012, 01:57

Peter Sellers ve Pembe Panter serisi gerçekten güzeldir. Gizem ve komediyi bir arada bulabileceğiniz bu filmi bende herkese tavsiye ederim.

0
1
Görüşleriniz