Sanal Hayatlar

Disconnect

Bütün Fragmanlar ►
Sanal Hayatlar (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
233 oy

26 Temmuz 2013

2012 - ABD

DramGerilim

115 Dak.PT115M

Andrew Stern

172 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Ailesini aramaya vakit yaratmakta zorlanan işkolik bir avukat, sırları internet ortamına yayılan bir çift, bir sınıf arkadaşına internet üzerinden kabadayılık taslayan çocuğunu yola getirmeye çalışan emekli bir polis memuru ve kariyer peşinde koşan bir bir gazetecinin yetişkin sitelerindeki mücadelesi... Tüm bu karakterleri aynı noktada buluşturan tek şey ise çağımızın buluşu internet! Modern iletişimin yeni adı olan internet tüm köşeli halleriyle masaya yatırılırken birbirinden farklı bir grup insanın hayatı üzerinde yaptığı benzer etki vurgulanıyor. 

Filmi Ekleyen truva81
Popüler Yorumlar
1 (Efsane) | 22 Ekim 2013, 19:00

Hepimizin vakit geçirdiği, çoğumuzun fazlaca vakit geçirdiği internet ortamlarını anlatan bir film. Evet internette iyi vakit geçiriyoruz, gülüyoruz, eğleniyoruz, yeni bilgiler öğreniyoruz, günlük hayattaki işlerimizi yapabiliyoruz, yeni arkadaşlar ediniyoruz ve daha birçok şeyi internetten yapabiliyoruz. Fakat yaptığımız şeylerin sonucunu, işlerin nereye varacağını hesap etmek gerekiyor. Çoğu kişi bunu yapmaz. Boşverir, üşenir, umursamaz veya bu konularda tecrübesizdir, bilgisizdir, kandırılmaya elverişli yapısı vardır. Dikkatli ve şüpheci olmakta yarar var. Tabi dikkatli ve şüpheci olmak için kendimizi kasmaya gerek yok. Önemli görünen konularda böyle olsak yeterlidir. Bu film size bazı konularda ders verecektir. Ben sizlere mutlaka izlemenizi öneririm

0
+27
Ancksunamun123 (Efsane) | 19 Ekim 2013, 01:00

Filme, internetin nasıl bir canavara dönüştürülebileceğinin kısa bir özeti gözüyle bakılabilir. Elbette ki, esas olan internetin sunduğu imkânlardır. Bunu kötü amaçlar için kullanan, insanoğlunun aciz aklıdır. Bu yüzden bana göre; filmde dikkat edilmesi gereken internetin ne kadar tehlikeli olabileceği değil, insanların ne kadar tehlikeli olabileceğidir. İnternet sadece bir etken burada. Elimizin değdiği tüm kolaylıkları tehlike arz edecek bir boyuta taşımak, vardığımız noktanın ciddiyetini gösteriyor. Ele aldıklarıyla birlikte filmimiz, böyle bir dönemin en uygun senaryosunu hazırlamış bulunmakta. İnternet temalı pek çok film bulamayız, alışıla gelmişin dışında olduğu için bile bu film, dikkatinizi çekebilir. Ve kesinlikle ayırdığınız dikkate değecektir. Filmi izlememde ki en büyük rolü oynayan değerli arkadaşım ImSoDifferent’a bir teşekkürü borç bilirim ve tavsiyesini geciktirdiğim için de özürlerimi iletiyorum..

0
+19
Tüm yorumlar (145)
enigmahit (Efsane) | 20 Nisan 2014, 10:13

Yorum Yaz...allah a şükür kendimi bildim bileli internet kullandım.. ama asla internetin beni kontrol altına almasına yada hayatımı mahvetmesine izin vermedim..internet kullanırken birçok şeye dikkat etmek gerekir aslında..yanlış arkadaşlar edinmemek..bozuk bozuk organizasyonlarda yer alamamak kötü alışkanlıklara sanal alem üzerinden bağlanmamak..ama bana göre en önemlisi sanal ortam için aileyi yok saymamak..birçok insan biliyorum..ailesi salonda hep bir arada oturup akşamları sohbet edip güzel vakit geçirirken,çay yudumlarken içlerinden net bağımlısı bir aile üyesinin arka odada sabah akşam arkadaşlarıya çet yapması...monitöre bütün gün bakması..ve o aileyi görmezden gelip toplumdan ve aile ortamından kopması...en sonunda da biraz abartı olacak ama ya intihar etmesi yada moron olması...maalesef akrabalarımdan bir tanesi de şimdi istanbulda bu durumda..allah islah etsin ne diyelim..yani amacı dışında vede olması gereken süre dışında kullanılan internet insanlar için bir zehir gibidir..tüm vücuda yayılır..bu konuda ebeveynlerin üzerine çok büyük iş düşüyor..ağaç yaşken eğilir..yani ebeveynler daha küçük yaşta çocuklarını yetiştirirken tüm tedbirleri almalı ve ilerisini düşünerek yetiştirmelidir..film hakikaten ders vermek üzerine yapılmış bir film..kesinlikle izlemelisiniz.özellikle internet kullanıcılarının izlemesi gereken bir film..

Cevap Yaz
0
0
jameelabeff (Amatör) | 13 Nisan 2014, 20:04

Herkesin yaşayabileceği olayları ele almış. Bence film eksiksizdi. Çoğu kişi filmin sonunun havada kaldığını söylemiş ama ben sonuyla filmin arasında bağlantı kurabildim. Filmin akışını bozmayan bir sondu.. Bazı yönleriyle İntihar Odası'nı da andıran bir film. Kesinlikle öneririm, ''herkese.'' Çünkü hepimiz internet kullanan insanlarız, gerek genç gerek yaşlı. Hepimizin sakladıkları sanal kimlikleri var. Bu filmdeki olaylar hepimizin başına gelebilecek türden, internetin karanlık tarafını ele almaları da insanların bilinçlendirilmesi ve ders alması açısından iyi olmuş. 8/10 Kararsız kalırsanız izlemenizi öneririm..

Cevap Yaz
0
0
bbuse (Figuran) | 12 Mart 2014, 03:14

Herkesin yaşayabileceği hatta yaşadığı olayların üzerinden geçmiş,internetin olumsuz bir çok yönü olduğunun anlatıldığı bir film olmuş izlenilmeli.10/6.5

Cevap Yaz
0
1
iostream (Figuran) | 11 Mart 2014, 00:42

Günümüzü çok iyi anlatmış. çoğu herkesin yaşayabileceği şeyler. artık internette gezinirken bi kere daha düşünmemize yardımcı olacak bi film. güzeldi benim için.

Cevap Yaz
0
1
metehan_metin2 (Amatör) | 26 Şubat 2014, 00:33

Bir rüya için ağıt -> uyuşturucu
Sanal Hayatlar -> internet

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz