Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Ace In The Hole (ıı)

Ace In The Hole (ıı) (1951) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
5.8 / 10
3 oy

1951 - ABD

Dram

111 Dak.

Billy Wilder Walter Newman Lesser Samuels

1 kullanıcı, Ace In The Hole (ıı) filmini izledi.

Film Özeti

Chuck Tatum, New York City’den New Mexico’ya gelmek zorunda kalmış; bencil, şansı ters gitmiş, son derece inatçı bir muhabir gazetecidir. Önceden çalıştığı iş yerlerinden yalan haber, aşırı alkol tüketimi gibi sebeplerden dolayı atılmıştır. Bir yıldır son derece önemsiz Albuquerque Sun-Bulletin gazetesinde yazmasına rağmen durumundan memnun değildir.
Yerel haberlerden olan çıngıraklı yılan avı gibi aslında çok önemsiz bir haber için istemeye istemeye haber yapmaya giderken, Leo Minosa’nın durumundan haber olur. Yerel bir dükkân sahibi olan Minosa, Kızılderililerden kalma tarihi eserleri ararken göçük altında kalmıştır. Tatum, bu olaydan çok iyi bir haber çıkarabileceğini anlar. Bilinçli olarak kurtarma ekibini etkileyerek daha uzun süren bir kurtarma şeklini seçmesini sağlar, bu olaydan yerel şerifin de çıkarının olacağını şerife anlatarak onu da planına dahil eder. Uzun süren kurtarma operasyonu sırasında ise Tatum ülke çapında yayın yapan tüm gazetelere haber geçecek ve ününü yeniden kazanacaktır.
Göçük altında kalan adamın karısı Lorraine ise Tatum’un planına zoraki dahil olur. Zaten son derece kötü durumda olan dükkânlarının işleri göçük olayını duyup, görmek için oraya gelenlerle artar. Kurtarma operasyonunu izleyenler hediyelik eşya satan, lokantası ve oteli bulunan işyerinin işlerini artırmıştır. Tatum’un yanındaki foto muhabiri Herbie Cook ise mesleğine dair taşıdığı idealizmi yitirmeye başlar, kendisini hemen 

Devamı
Gizle
Görüşleriniz