Karanlık Su

Dark Water

Bütün Fragmanlar ►
Karanlık Su (2005) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
295 oy

22 Temmuz 2005

2005 - ABD

DramGerilimKorkuPsikolojik

105 Dak.PT105M

Hideo Nakata

256 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bekar anne Dahlia Williams’ın hayata yepyeni bir başlangıç yapmak için kızıyla birlikte New York'un kenar semtlerinden birinde bakımsız bir apartmanın dokuzuncu katına yerleşir. Eski kocasıyla mücadele ettiği velayet davasına bir de çekilmez baş ağrıları eklenince Dahlia'nın hayatı çekilmez bir hal alır.Evin çeşitli yerlerinden tüyler ürperten tuhaf gürültüler gelmektedir.Bunlara bir de evin çeşitli yerlerindeki koyu renk su lekeleri eklenince Dahlia’nın tedirginliği artar.Birileri ya da birşeyler Dahlia ile akıl oyunları oynamaktadır. Hayal gücünün delicesine çalıştığı bir ortamda kendi mantığına ve önsezilerine güvenmesi imkansız gibidir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen coll-girll
Popüler Yorumlar
Elviras (Dublör) | 28 Ağustos 2009, 15:23

jennifer connelly nin oyunculuğu yine burda çok iyiydi ama film kötüydü. korku filmi denemezdi ama sonu duygusal bitmişti iyiydi yine.

0
+4
Tüm yorumlar (136)
yurdakuldogan (Amatör) | 01 Eylül 2013, 21:30

bok gibi bir film

Cevap Yaz
0
0
hatice_bildis (Amatör) | 30 Temmuz 2013, 18:03

ben sıkılmadan izlemiştim. güzel işte ya izlenilebilir

Cevap Yaz
0
1
ranchoddasshamaldas (Figuran) | 22 Temmuz 2013, 14:36

Filmi izlemeden önce siteye girip yorumlara, puanına baktım. Ancak gördüm ki pek beğenilen bir film değilmiş. Beğenmeyenler ya durağanlığından ya da filmi anlamadıkları için beğenmemişlerdir tahminimce. Yorumları okuyunca filmi izleyip izlememek konusunda kararsızlığa düştüm. Ve sonunda izlemeye karar verdim. Sonuç mu? Şaşıracaksınız ama çok beğendim!
Şimdi filmi size bir anlatmaya çalışayım. Dahlia bekar bir kadındır daha doğrusu eşinden yeni ayrılmıştır. Ve bir de kızları vardır. Ama hukuku süreç hala devam etmektedir. Sonra, kahramanımız New York’ta eski, paskal, bakımsız bir eve yerleşir ve kızını orada ki okula kaydeder. Ama günler geçtikçe bir takım sorunlar meydana gelmeye başlar. Dahlia kızı ve içinde yaşadığı bunalımlar ikilemiyle başa çıkmaya çalışmaktadır. Kızı ona hayali bir arkadaştan bahseder tabii o da kızının yaşı henüz küçük olduğu için onun söylediklerine aldırış etmez. Ve bu günlerce devam eder. Ama artık ip kopma noktasına gelmiştir. Dahlia’nın kızı okulunda rahat durmaz, vukuat çıkarmaya başlar ne deni ise bahsettiği hayali arkadaşın kendini rahatsız etmesidir. İşte bu noktadan sonra birtakım gerçekler su yüzüne çıkmaya başlar. Aslında kızın hayatını altüst eden arkadaş hayali değildir! Bu noktadan sonrasını anlatmayacağım çünkü anlatırsam filmin tamamını anlatmış olacağım. Filmin finalinde -ki eğer filmde neyin anlatıldığını anlarsanız-şok olacaksınız. Bu nasıl olur diyeceğiniz türden şeylerle karşılaşacaksınız. Zaten filmin güzelliği de buradan geliyor.
Film, öyle yazıldığı gibi, Gizem, Gerilim, Korku falan değil. Bu sizi aldatmasın. Film, durağan bir şekilde ilerleyen psikolojik gerilim türünden bir film. izlerken sıkılabilirsiniz, çünkü bayağı durağan bir şekilde ilerliyor. Ve o karartıcı, bunalım atmosferi filme biraz umutsuz, içine kapalı, bilinmez bir hava katıyor. Sözü fazla uzatmaya gerek yok. Elimden geldiği kadarıyla size filmi anlatmaya çalıştım önbilgi olsun diye. Buradaki olumsuz yorumlara bakıp ta izlemekten vazgeçmeyin. Aynı hataya ben de düşecektim fakat izleyince iyi ki de izlemişim! Dedim.

Cevap Yaz
-2
+0
yavuzefe (Figuran) | 24 Mayıs 2013, 17:31

iyi değildi. izlerken sıkılıyor insan. 4/10

Cevap Yaz
0
0
hasiim (Artist) | 16 Mart 2013, 19:04

korku öğeleri fazla olmasa da benim gerçekten çok sevdiğim filmlerden birisi türü korkudan çok psikolojik-gerilim ama özellikle sonu çok etkileyiciydi 7.0

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz