Şeytan Marka Giyer

The Devil Wears Prada

Şeytan Marka Giyer (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9
/ 10
2389 oy

06 Ekim 2006

2006 - ABD

DramKomediRomantik

109 Dak.PT109M

Aline Brosh McKenna

3090 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

New York moda dünyasının göz alıcı karmaşasında , 0 bedenli muhteşem kadınlar içindeyken saçınızın kötü olduğu bir gün iş hayatınızın sonu olabilir. İşte Runway Dergisi bu inanılmaz cehennemin tam ortasıdır. Miranda Priestly (Meryl Streep) ise moda dünyasının en güçlü kadını Runway'in korku salan kraliçesi kendisine bir asistan alacaktır. Milyonlarca kızın hayatını verebileceği bir iş ise sıradan bir NewYork'lu olan Andy Sachs (Anne Hathaway) için göz kırpmaktadır. Yapacağı iş kesinlikle kendisine saygısı olmayan insanların yapabileceği türden, yaşamı bırakıp çalışmaya dayalı bir tür Miranda köleliğidir.

Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Jön) | 03 Şubat 2014, 16:01

Moda dünyası özellikle genç kızların hep ilgi alanı olmuştur!Hatta bazen vücut tipine uygun olmayan kombinler bile moda olduğu için giyilir!Hayatın akışında moda hep uzaktan yakından hepimizin hayatında var olur aslında.Filmin adı ise çok anlamlı ve mesaj verici.Senaryo gerçekten güzel,seyirciyi sıkmayan sonuna kadar kalitesini koruyan nitelikte yazılmış kuşkusuz bunda Aline Brosh McKenna isminin payı büyük!Karakterlerin yeri geldiğinde Oportünist duygularına şahit olmak ise senaryonun yapay olmadığı oldukça realist yazıldığının kanıtı bence!Oyuncu seçimleri ise gerçekten başarılı.Miranda Priestly için Meryl Streep Andy Sachs karakterini ise Anne Hathaway'ın canlandırması oldukça isabetli bir karar.Meryl Streep güçlü kadın rollerine gerçekten çok yakışıyor ve başarıyla canlandırıyor.The Mentalist dizisinden tanıyıp sevdiğim sempatik oyuncu Simon Baker'ı fazla olmasa da filmde görmek güzeldi..Kariyer yapmak elit bir hayata sahip olmak her şeyden önemli midir?Bu uğurda sevdiklerimizi geri planda bırakmak ve belli bir amaç için birçok şeyden feragat etmek ne derece mantıklıdır?Aslında bu gibi soruların cevabı filmde gayet güzel verilmiş!Son olarak özellikle modaya ilgisi olanların beğeneceği gayet başarılı ve hoş bir yapım olduğunu belirtmeliyim..

0
+10
mertercan (Artist) | 27 Ekim 2013, 15:12

"MİLYONLARCA KIZ O İŞ İÇİN BİRBİRİNİ ÖLDÜRÜR." farkında olmasak da aslında çoğumuz modayı takip ederiz. 'modayı takip eder misin?' sorusu bizlere küfür gibi gelse de iyi görünmek için her şeyi deneyebiliriz. The Devil Wears Prada tam anlamıyla moda tutkunları için yapılmış bir film. ben modayı takip etmem ama iyi bir görünüme sahip olmaya çalışırım. bu yüzden sanırım film bana fazla geldi. Miranda'nın çalışanlarının gözünde tanrılaştırılması biraz komiğime gitti açıkçası. bunun dışında içine çeken, sıcacık bir film olmuş izlerken bırakmak istemedim filmi. oyunculuklardan kalite akıyordu resmen. verdiği mesajlar da çok iyiydi. aralarda çalan Madonna şarkılarını çok beğendim bir de Miranda'nın paltosunu ve çantasını fırlattığı sahnelere çok güldüm. bu bir komedi filmi fakat içinde dram ve romantizm temaları da var. son olarak Miranda'nın psikolojisini anlamakta çok zorlandım. Hepsi Bu! 6.1

1
+9
Tüm yorumlar (967)
umutspurs (Amatör) | 16 Nisan 2014, 01:30

10 numara 5 yıldız filmdi kesin izleyin

Cevap Yaz
0
0
RamazanCAN61 (Dublör) | 01 Nisan 2014, 16:32

''Milyonlarca kız o iş için birbirini öldürür.''

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 22 Mart 2014, 17:25

İş hayatı ve moda üzerine keyifli bir film; bir kız filmi gibi görünse de herkesin izleyebileceği bir yapım. Tarzı itibariyle bana biraz Damages dizisini hatırlattı tabi pek alakası yok ama komedisi gibi.

Cevap Yaz
0
0
bbuse (Figuran) | 13 Mart 2014, 22:13

Adına yakışır bir film 10/6

Cevap Yaz
0
0
efrahcumali (Amatör) | 01 Mart 2014, 15:46

Çok keyifli bir film.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz