Acı Hayat

Acı Hayat.

Acı Hayat (1962) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4
/ 10
37 oy

DramRomantik

94 Dak.PT94M

Kemal Ergüvenç Sadettin Erbil Toron Karacaoğlu Abdurrahman Palay Sami Ayanoğlu

Metin Erksan

10 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yabancı film seyircisinin de ilgisini çekip Şan Sineması'nda yapılan galada kürk mantolu kadınların da izlediği bir film. Köy filmlerinden büyük kentlere geçiş yapan Metin Erksan’ın dönemi içinde hasılat rekorları kıran 'kara sevda” filmi denemesi. 55 iş gününde tamamlanan ve Ali Uğur' un görüntüleriyle şiirsel bir atmosfer taşıyan film, bir tutkunun yanı sıra sınıfsal çelişkileri de beraberinde getiriyor. Ve günümüze kadar yapılan 'aşk filmleri” içinde en iyilerinden. Ayhan Işık, piyango milyarderi olan fakir bir tersane kaynakçısını, Türkan Şoray, kuaförde çalışan kızı, Ekrem Bora şımarık ve züppe bir zengin çocuğunu, Nebahat Çehre de kız- kardeşini oynuyor. Şımarık genç, kaynakçının evlenmek üzere olduğu manikürcü kızı iğfal eder. Kaynakçı zengin olduktan sonra sevgilisini ayartan beyzadenin kız kardeşini iğfal edip intikamını alır. Ama gerçekte yalnızca ilk göz ağrısı nı sevecektir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen blondy
Tüm yorumlar (10)
balkes72 (Artist) | 30 Ekim 2012, 10:47

Sonrasında benzerleri çok yapılan ama ilk olduğu için benzerlerine göre ayrı bir yeri bulunan film. Dün tesadüfen sinematurk de izledim; siyah-beyaz olduğu için ayrı bir nostaljik tad da verdi. Ayhan Işık ve Türkan Şoray'ın oyunculuğuna bir kez daha şapka çıkarttım...

Cevap Yaz
0
0
deniz-yildizi (Artist) | 09 Ağustos 2012, 23:06

dizi olanı pek izlemedim ama sonunu görmüştüm aynısı nerdeyse orjinaline sadık kalmışlar.Filme gelince Ayhan ışık süperdi...

Cevap Yaz
0
0
aydinbelet (Jön) | 23 Temmuz 2011, 13:08

Ayhan Işık Ve Türkan Şoray gibi efsane oyunculardan Kenan İmirzalıoğlu’na kalan güzel bir senaryo. Klasikleri sevenler mutlaka izlemeli…

Cevap Yaz
0
1
() | 19 Temmuz 2011, 11:29

Yeşilçam'ın omurgasını oluşturan zengin kız-fakir erkek / fakir kız-zengin erkek kombinasyonun ilk ve en önemli örneklerinden..
Metin Erksan'ın döneminde büyük ilgiyle karşılanan zengin fakir herkesi sinema salonlarında buluşturan melodramı birçok açıdan kendisinden sonrakilere öncü vaziyette..
Esas oğlan Ayhan Işık filmde tam anlamıyla masum olan ve bu şekilde kalabilen tek karakter.. Maşuk kızı canlandıran Türkan Şoray, daha sonraki aşk filmlerinde görmeye pek de alışık olmadığımız biçimde karşımızda.. Tamamiyle iyi değil, sevdalısına sadakatli de değil.. Ağyar olarak adlandırabileceğimiz Ekram Bora vurun abalıya misali kötü değil, gerçekten aşık.. ihanete uğradığından intikam duygusuyla yanıp tutuşan a.ışık, çalışarak değil devlet kuşu sayesinde zengin..
Türk sinemasının en iyi 100 filmi arasında yer alan görüntü yönetmenliğinin başarısı ve sinemamızın en orjinal açılış sahnelerinden biriyle farklı bir kara sevda filmi.. Sultanımız şoray'ın önünü açan, e.bora, n.çehre gibi oyuncuları gencecik halleriyle görmenin yanında usta oyuncu Ayhan Işık da filmin önemli unsurlarından..
Daha sonra aynı isimle benzerleri çekilen, hatta Osman Sınav tarafından dizileştirilen de bir öykü.. orjinalini, esasını da izlememezlik olmaz.

Cevap Yaz
0
1
defan (Profesyonel) | 08 Kasım 2010, 19:37

geçenlerde izleme fırsatım oldu çok eski olmasına rağmen ben yinede sıkılmdan izledim buda dizideki gibi mehmet nermin klasiği sonuda dizideki gibi nermin yani türkan şoray ölüyor

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz