Sevimli Balık Pupi

Seefood

Sevimli Balık Pupi (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
61 oy

04 Mayıs 2012

Animasyon

93 Dak.PT93M

Jeffrey Chiang

20 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

 
Korkunç Beyaz Başlı Köpek Balığı Julius tarafından şakacı bir şekilde kovalanan sevimli Bambu Köpek Balığı Pup kendini her zamankinden daha fazla denizden uzak hisseder. Mercan kayalıklarının orada Bamboo Köpek Balığı yumurtaları bulmasıyla heyecanlanır. Fakat yalnız değildir: İki dalgıç yumurtaları toplamaya gelmiştir. Tüm çabalarına rağmen, Pup yumurtaları kaçak avcılardan koruyamamıştır.
 
Julius, dostunu keyiflendirmeye çalışmaktadır. Pup’ı altın paralarla dolu bir batık gemi olan evine götürür. Evinde onun için çalışan üç palamut ona taze balık olarak menüde: Kılıç balığını, Turna balığını, uskumruyu ve vatozu sunmaktadır. Ama Pup aç değildir ve Julius dostunu neşelendirememektedir.
 
Pup, Julius ve yemekleri su altındaki yaşamları farkına bile varılmadan siyah zehirli endüstriyel çöp atıklarıyla gaspedilmektedir. Bunlar yavaşça mercan kayalıklarını geçerek yakınlardaki bir fabrikadan gelen atıklardır.
 
Dostane ahtapot Octo, Pup için üzülür ve onu aygıtlarının ve icatlarının bulunduğu batık gemiye götürür.
 
Pup yumurtaları çalıp barakasına götüren adamlardan birisini tanır. Ama yanlızca kaplumbağa karada yürüyebilmektedir, oda bunun gibi bir görev için oldukça yaşlıdır.
 
Sting, Mertle’ın Pup’tan sakladığı sırrı öğrenir. O da kaplumbağa gibi karada nefes alabilmektedir. Mertle, Octo’nun son icadını incelerken, Pup tek başına kurtarma görevine başlamıştır. Mertle, Sting’i karanlıkta yüzerken gördüğünde Vatoz’un (Sting’in) birşeyler çevirdiğini anlamıştır. Julius’un diş göstermesiyle tek tek dökülür ve Pup’ı nasıl bir tehlikeye soktuğunu anlatır.
 
Pup iskeleye gelmiştir ve ilk nefesini almıştır. Kaçak avcılar oradan ayrıldıktan sonra paytak paytak yürür ve kulübeye girer. İçerde görür ki burası bir deniz ürünleri restoranıdır ve köpek balığı yüzgeçleri duvarda asılı durmaktadır ve su tankının içindeki yumurtalarda kırılmayı beklemektedir ki müşterilerine tazecik sunulabilsin. Adamlar aniden döndüklerinde ise O da su tanklarından birinin içine atlar.
 
Octo nihayet icadını bitirir, içindeki balıkların nefes alabileceği şekilde su dolu iki ayaklı yürüyen
kapsüldür bu. Neredeyse astronot kıyafetiyle uzay aracı arasındaki bu aygıt Julius’u ve üç hizmetkâr palamutu içinde barındırır.
 
Julius karaya vardığında, Pup tek başına yumurtadan çıkmış olan balıkları kurtarmaya çalışırken dört tavuğu ve yengeci karşısında bulur.
 
 

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
yosef17 (Amatör) | 12 Ağustos 2011, 12:15

Bence bu film çocuklar tarıfından bile tutulmayacak olan bir film.

5
+9
Tüm yorumlar (28)
Rumeysaferah (Dublör) | 07 Şubat 2014, 14:43

bence egıtımlı aılece cocuklarla ızlenebılıcek guzel fılm

Cevap Yaz
0
0
sedatbasaran (Artist) | 15 Ekim 2013, 00:48

orta düzey 10/5

Cevap Yaz
0
0
HiHitlerAd (Jön) | 17 Ocak 2013, 14:50

Animasyon olsun benim olsun; o kadar çok seviyorum ama ne kadar sevsem de vasat olduğunu söylemem gerek. Filmin grafiklerinin kalitesi kabûlüm sonuçta devasa bütçelerle çekilmiyor bu tür yapımlar ama senaryosu; konunun işlenişinin bu kadar vasat olmasının kabul edilecek bir yanı yok. Sürersiz ilerleyen bir film bu. Vasat bir kurgu, yarım kalmış konu işlenişleriyle dolu. Suyun dışındaki düşmana bir de içerde düşman eklemek de çok gereksiz. Hem de altın kalpli bir köpekbalığı varken. Köpekbalığı dostken suyun derinliklerinde yaşayan, görüntüleri daha korkunç canlılar niye düşman oluyor? Bu tarz yorumlara girmek mantıksız. Sadece çocukların belli bir zevki alabileceği vasat bir animasyon var karşımızda.

Cevap Yaz
0
0
birsilahnekadartemizolabilirki (Amatör) | 20 Kasım 2012, 14:39

nemo ya takılmamak lazım. önce yapılmış oması büyük avantaj. bu film gerçekten güzel, çok sevimli bir film, ama tabi nemo başkaydı. tekrar söylüyorum nemoyu unutup değerlendirin, seveceksiniz...

Cevap Yaz
0
0
hajje (Amatör) | 11 Temmuz 2012, 16:23

kayıp balık nemo kadar zevk vermedi..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz