Pas ve Kemik

De Rouille et D'os

Pas ve Kemik (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
153 oy

03 Mayıs 2013

DramGizemRomantik

120 Dak.PT120M

Thomas Bidegain Jacques Audiard Craig Davidson

Rust and Bone

80 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Ali (Matthias Schoenaerts) neredeyse hiç tanımadığı, beş yaşındaki oğlu Sam (Armand Verdure) ile başbaşa kalmıştır ve kızkardeşinin yanına Antibes’e gelir.
 
Güçlü fiziği sayesinde fedai olarak işe başlar ve bir gece kulüpte çıkan kavga sonucunda yardımına yetiştiği katil balina eğitmeni olan Stéphanie’den (Marion Cotillard) hoşlanır.
 
Aralarındaki ilişki trajik bir şekilde biten bir balina gösterisi sonrasında iki bacağını da kaybeden Stéphanie’nin Ali’nin desteği ile hayata yeniden bağlanması ile aşka dönüşür. 
Hem kesişen hem de ayrılan kavşaklarda gücün, güzelliğin, gençliğin, kanın metalaştığı ama dürüstlüğün, hakikatin, sadakatin, aşkın alınıp satılmadığı ve cesaretin çok farklı şekillerde tanımlandığı bir dünyada birlikte yol almaya başlarlar.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen HAWK1010
Popüler Yorumlar
esocans (Profesyonel) | 20 Haziran 2013, 23:34

Yani bazen gerçekten bu sitedeki kişilerin filmden anladıklarını bir türlü anlamıyorum. Ama anladığım tek nokta var ki burada yazan kitlenin beğenmediği filmlerin kesinlikle benim beğenebileceğim film kategorisinde olduğu. Bu koskocaman hayat'ı adlandırmış pasajlar vermiş filmi ancak ve ancak bol seksli olarak nitelendirip izlemeyi seçmek belli bir kitlenin algısı. Filmden anladığınız nedir? Benim anladığım çıkardığım tonla şey var, şimdi oturup burada anlatsam da pek anlayabileceğini sanmıyorum insanların. Buyrun bol eksili notları bana verebilirsiniz... Puanım 10/8

0
+12
commentsfromanotherman (Amatör) | 29 Haziran 2013, 17:59

Film gayet iyi ve kaliteli bir film ayrıca filmdeki cinsel içerikli sahnelere bakıp filmin geriye kalanını boşveren kitle filmi beğenmemiş.Aynı zamanda yukardaki yorumun aksine beklentinizi yükseltsenizde beğenebileceğinizi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. 8/10

1
+7
Tüm yorumlar (58)
alucra (Jön) | 06 Nisan 2014, 00:58

Filmi başarılı buldum. Bütün değerlendirmeleri aksiyon, animasyon ve görsellik üzerine yapmak ne denli doğrudur? Filmi vasat bulan izleyicilere saygı duymakla beraber, çoğu Holywood filminden daha gerçekçi, daha duygusal, daha dramatik ve daha sanatsal olduğunu söyleyebilirim. Filme puanım 8/10.

Cevap Yaz
0
0
tomhanksinburnu (Figuran) | 09 Mart 2014, 19:42

Diğerlerinin bahsettiği gibi tonlarca ders çıkaracağınız bir film olmadığını düşünüyorum aynı zamanda bir filmden dersler çıkarmanız yada bişeyler öğrenmeniz falan gerektiğine de inanmıyorum dolayısıyla beğendiğiniz filmi beğenmeyenlere karşı savunmak için filme yansıtmadıklarından daha fazla derinlik ve anlam yüklemenize de gerek yok. Ortalama bir filmdi bencede.

Cevap Yaz
0
0
mdemet (Amatör) | 28 Şubat 2014, 15:45

farklı bir konu,çok güzel işlenmiş bir dramlar yumağı.film hakkında kısaca söylenecek sözler bunlar .ben beğeniyle izledim.gayet başarılı bir film olmuş. 8/10

Cevap Yaz
0
1
uysal12 (Figuran) | 13 Şubat 2014, 16:49

Vaktiniz varsa izlenilebilecek sıradan filmlerden bir tanesi

Cevap Yaz
0
3
ChuckyxTiffany (Figuran) | 25 Ocak 2014, 04:36

fena değil ritmi yavaş bi film

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz