The Spirit

Bütün Fragmanlar ►
The Spirit (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
425 oy

20 Şubat 2009

2008 - ABD

AksiyonDramFantastikGerilimMacera

103 Dak.PT103M

Frank Miller

266 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Will Eisner’in ‘The Spirit’ adlı çizgi romanından beyazperdeye uyarlanan ve Sincity, 300 ve Elektra’nın yazarı & Sincity üçlemesinin yönetmeni Frank Miller’ın yönettiği filmde Spirit isimli maskeli ve etrafı güzel kadınlarla dolu bir varlıktır. Spirit, Central City’yi korumak için polis ile beraber, şehirdeki suçlular ve The Octopus ile mücadeleye girişir.

Filmi Ekleyen slovkin
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 22 Haziran 2013, 12:53

Frank Miller'in yazıp yönettiği aynı adlı romandan uyarlanan Oyuncu kadrosunda yıldızlar topluluğu olan bir saçmalık olmuş. Yönetiminden tutun kurgusuna kadar her açıdan kötü bir filmdi. Frank Miller'in Günah Şehri filminde Tarantino ve Rodrigezle çalıştığını biliyoruz. Günah Şehri gibi bir başyapıttan sonra o filmin meyvelerini yemek adına bu filmi yapmış. Günah Şehri özentisi olan rezil bir film. Frank miller efendi sen bir tarantino veya rodrigez değilsin tek başına haddinden büyük işlere bulaşırsan sonuç bu olur. Siyah beyaz tonlamalar yarı animasyon görüntüleri ile günah şehrine benziyor sonuçta Günah şehri de Frank Miller'in yazmış olduğu bir eser. Frank Miller sadece yazmalı ama yönetmenlik kısmını işi bilene bırakmalıdır. Ayrıca espriler ve diyaloglar da hiç yaratıcı ve kaliteli değildir. Oyuncu kadrosu iyi olmasına rağmen oyunculuklar sıfıra yakın derecede kötüdür. Bu da oyuncuların bile filmi ne kadar ciddiye aldığının göstergesidir. Zaten filmin gişeede zarar etmesi de raslantı değildir. 10/ 2.5

0
+5
Tüm yorumlar (223)
ByMaverick (Figuran) | 16 Ağustos 2013, 00:21

Deadlights oyunu gibi ve sin city çakması adeta..

Cevap Yaz
0
0
VFV (Star) | 22 Haziran 2013, 12:53

Frank Miller'in yazıp yönettiği aynı adlı romandan uyarlanan Oyuncu kadrosunda yıldızlar topluluğu olan bir saçmalık olmuş. Yönetiminden tutun kurgusuna kadar her açıdan kötü bir filmdi. Frank Miller'in Günah Şehri filminde Tarantino ve Rodrigezle çalıştığını biliyoruz. Günah Şehri gibi bir başyapıttan sonra o filmin meyvelerini yemek adına bu filmi yapmış. Günah Şehri özentisi olan rezil bir film. Frank miller efendi sen bir tarantino veya rodrigez değilsin tek başına haddinden büyük işlere bulaşırsan sonuç bu olur.

Siyah beyaz tonlamalar yarı animasyon görüntüleri ile günah şehrine benziyor sonuçta Günah şehri de Frank Miller'in yazmış olduğu bir eser. Frank Miller sadece yazmalı ama yönetmenlik kısmını işi bilene bırakmalıdır. Ayrıca espriler ve diyaloglar da hiç yaratıcı ve kaliteli değildir. Oyuncu kadrosu iyi olmasına rağmen oyunculuklar sıfıra yakın derecede kötüdür. Bu da oyuncuların bile filmi ne kadar ciddiye aldığının göstergesidir. Zaten filmin gişeede zarar etmesi de raslantı değildir.

10/ 2.5

Cevap Yaz
0
5
Uhura (Amatör) | 26 Mayıs 2013, 12:20

Frank miller eline yüzüne bulaştırmış desek abartmış olmayız sanırım. Her sahnesi iticiydi.

Cevap Yaz
0
0
SinePark (Dublör) | 18 Mayıs 2013, 21:51

zor ilerleyen sıkıcı bi film..

Cevap Yaz
0
0
Ddangerous (Amatör) | 17 Mayıs 2013, 19:59

Çok farklı bir şeyler yapalım derken çok kötü şeyler yapmışlar. Filmi bitiremedim bile.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz