Koruyucu

The Guardian

Bütün Fragmanlar ►
Koruyucu (2006) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
659 oy

27 Ekim 2006

2006 - ABD

AksiyonDramMacera

139 Dak.PT139M

Ron L. Brinkerhoff

744 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bir macera-aksiyon klasiği "Kaçak (The Fugitive)" filminin yönetmeni Andrew Davis'in yönettiği, Kevin Costner, Ashton Kutcher ve diğer deneyimli oyunculardan oluşan kadrosuyla KORUYUCU, başka hayatlar için kendilerini feda eden cesaret abidesi Sahil Güvenlik Kurtarma Yüzücüleri'nin daha önce gözler önüne serilmemiş dünyasını sürükleyici ve heyecan dolu bir biçimde seyirciye sunuyor. İlkeleri "En azından başkaları yaşasın!" olan Kurtarma Yüzücüleri, hayatlarını büyük fırtınalarda ve devasa dalgalarda riske eden kadın ve erkeklerden oluşan, özel olarak eğitim almış bir ekip. Bir çok Amerikalı tarafından, sadece en son Katrina Kasırgası'nın ölümcül sellerinden binlerce kişiyi kurtardıklarında fark edilen, adı duyulmamış, gözü pek kahramanların-Kurtarma Yüzücüleri'nin hayatları ve takım çalışması bu yürekleri donduran macerada öne çıkıyor.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
Wafflee (Artist) | 25 Kasım 2013, 14:21

Müthiş!! Yönetmen Andrew Davis'in ellerine sağlık diyorum!Son günlerde izlediğim en güzel Hollywood filmi.Bazı zor meslekler vardır.Bu filmde başka hayatları kurtarmak için hiç düşünmeden kendi hayatını bile riske atabilen cankurtanların yaptığı işin ne kadar zor olduğunu gözler önüne sermiş bir filmdir,The Guardian.Ne kadar eğitim alıp profesyonel olurlarsa olsunlar karşılacakları tehlikenin boyutunu kendileri bile kestiremezler.Hem kendi hayatlarını hemde de bir başka kişinin hayatından mesuldürler.Kurtardıkları canlar yanında kurtaramadıkları canlar da ayrı bir yük olarak omuzlarına bindiğinden gerçekten psikolojik olarak da işleri hakikaten çok zor.Belki bu filmi izlemeden önce basit gibi görünen şeylerin ne kadar özveri gerektirdiğini anlayıp cankurtaranlara bakış açınız değişiyor.Gösterdikleri fedakarlık karşısında saygının en büyüğünü hak ediyorlar.Uzun süresine rağmen izlediğiniz her anın tadını size hissettiren zamanın kuş misali uçup gittiği bir film oluyor.Kurtarma sahnelerinden çok fazla eğitim için ayrılan sahnelerde bu işin görünmeyen bölümlerinde de işlerin hiç kolay olmadığını bizlere sunuyor.O azgın dalgalarla başa çıkmak uzun süre nefessiz kalabilmek ve iki kulaca bakmıyor.Kevin Costner usta Ashton Kutcher ise çırak olarak rollerinde mükemmellerdi,kimyaları çok iyi tutmuş.Usta,çırak ilişkisi bakımından aralarında oluşan bağa hayran oluyorsunuz.İnandırıcılık ve abartısız hazırlanan sahneleriyle eli yüzü düzgün bir film arıyorsanız kesinlikle doğru film budur!Kevin Costner usta oyunculuğunu bu filmde cidden konuşturmuş.Ashton Kutcher da onun yanında tüm karizmasıyla adeta insanı büyülüyor.Bir ara beni eğer Ashton kurtaracaksa numaradan boğulmak hiç fena olmaz dedim:)))))Çok sağlamdı..

0
+5
Tüm yorumlar (228)
acg1907 (Profesyonel) | 23 Mart 2014, 09:46

film başladığı gibi aksiyon dolu sahnelerle devam etmiyor. ama aksiyon dolu sahneyle bitiyor. can kurtaranlık mesleğinin zorluğunu anlatan bi film.

Cevap Yaz
0
0
mtiske (Profesyonel) | 16 Mart 2014, 17:53

Film güzel, duygusal sahneler cekmisler
Heyecan dozayı düşük,
Daha cok belgesel film olmus ama guzel olmus
USA sinemasının en buyuk özelliği bu zaten, her mesleği her grubu öyle bir işlyorlar ki
Vatan millet sakarya sanıyorsunuz ve böyle amerikalı oluyorlar herhalde diyorsunuz.
Final güzel olmakla birlikte mantık hatası yapmışlar
Bu hata bu filme de yakısmamıs.
Nihai olarak film izlenebilir.

Cevap Yaz
0
0
Redblack92 (Profesyonel) | 10 Ocak 2014, 03:27

Güzel bir film tasarlamışlar...Dram ağırlıklı bazı yerlerde sizi gülümsetecek sıcak bir filmdi ;) 7/10

Cevap Yaz
0
1
Okan1986 (Amatör) | 30 Aralık 2013, 19:39

En büyük korkusu suda ölmek olan biri olarak, benim için ilginç bir deneyimdi. :) Bazen çok durgun, bazen heyecanı doruklara ulaştıran bir yapım olmuş..

Cevap Yaz
0
1
dr.jacksheparddd (Profesyonel) | 25 Kasım 2013, 17:11

Ashton Kutcher ve Kevin Costner bana göre muhteşem bir yapıma imza atmış. Sahil Güvenlik Kurtarma Yüzücüleri'nin yaşadıkları ve hayatları bana göre başka türlü anlatılamazdı. Mesleklerini icra ederken yaşadıkları zorluklar, kendi hayatlarıyla başka hayatlar arasında gidip gelmeleri hepsi son derece gerçekçi bir dille ve anlatımla ekrana geliyor. Eğitim sahnelerinde oyuncuların mutlaka profesyonel destek aldığını düşünüyorum. Bu desteği almalarını geçtim, gerçek birer kurtarma timi gibi oynadılar. Hiçbirinden bu kadar üstün bir performans beklemiyordum. Hepsini tek tek tebrik ediyorum. Costner'a ise söyleyecek fazla bir sözüm yok. İzlediğim filmleri içinde en parlak performansı burada göstermiştir sanırım... Gerçek bir lider, gerçek bir tecrübe ve gerçek bir koç gibi davrandı. Eskiden yaşamışlığını da çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Adamın hakikaten onları gerçekten yaptığına inandım... Kutcher her zaman ki bildiğimiz Kutcher:) Yakışıklı, sempatik, kızları kolayca tavlayan biri hüviyetinde... Ama bütün bu bildiğimiz özelliklerinin yanında aynı zamanda bir kahraman... Gözünü kırpmadan başkaları için canını vermeye hazır biri... Performansı da çok iyiydi... Filmin süresi gözünüze fazla gözükebilir ama inanın izledikçe hiç de fazla gelmeyecek. Ben zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile... Biraz da eski 2006 yapımı bir film, gözünden kaçıranlar için şiddetle öneririm, içinde verdiği mesajlarla da sizi etkileyecektir...

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz