Kutsal Motorlar

Holy Motors

Bütün Fragmanlar ►
Kutsal Motorlar (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
110 oy

02 Ağustos 2013

DramFantastik

115 Dak.PT115M

Leos Carax

56 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Devam etmeni ne sağlıyor Oscar? Cevap: Eylemin güzelliği. Bir gün içinde Paris’te dokuz ayrı karaktere bürünen bir adam. Bazıları bu filmi yılın en iyi yapımı ilan etti, başkaları ‘gözüpek ve dâhiyane’ olarak tanımladı.
 
Oscar bir işadamı. Çok zengin ve gizemli bir adam tarafından tuhaf bir iş için görevlendiriliyor. Bir limuzinin içinde kılıktan kılığa girerek çeşitli randevulara gidecek. Bazen bir dilenci, bazen yeğenine veda eden yaşlı bir adam ya da bir cambaz olacak. Ama neden? Filmde, çok sayıda derin ve felsefi yorum yapılmasını sağlayacak malzeme var. Ama belki de hepsi sadece zevk içindir. Çünkü bir nedeni olsun ya da olmasın, bu filmi izlemek son derece büyülü ve esrarengiz bir deneyim: komik, hüzünlü, duygulu, çılgın ve gerçeküstü. Carax, sinemanın sınırlarını biçim ve içerik olarak sonuna kadar zorlayarak, sadece hikâye anlatmaya yaramadığını kanıtlıyor.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen truva81

"Kutsal Motorlar" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
brs_srn (Amatör) | 24 Kasım 2013, 04:17

iki saatlik filmde senin aklında o kalmışsa :) kim ne yapsn arkdaş

3
+8
hypknows (Profesyonel) | 10 Ağustos 2013, 03:42

2008 yapımı "Tôkyô!" filmindeki kanalizasyon canavarı "Merde" bu filmde de karşımıza çıkıyor...filmdeki kısa öykülerden biri olduğu için hikayesi bir muamma olarak bırakılmıştı,sanırım bu filmde hikayesini tam olarak izleyebileceğiz...

2
+7
Tüm yorumlar (45)
MrCvrgn (Efsane) | 08 Nisan 2014, 03:14

İzledim ama izlemeden yorum yapsaydım iyiydi.. Sanatçı abiler yine striptize girmiş.. Gel anla diyor ben yaptım sende anla anlamazsan da malsın.. Ben anlattım......Anlamadıysan malın önde gidenisin.... 10/4

Cevap Yaz
0
0
GrandeIllusion1993 (Amatör) | 03 Nisan 2014, 12:38

Holy motors'u izlemeyi hayli ertelemiştim.Ama seyredince büyük hata yaptığımı anladım. Bence 2012nin en orijinal fişlmlerinden biri. Denis Lavant müthişş. Ah o limuzinler..!

Cevap Yaz
0
0
ulasture (Amatör) | 28 Şubat 2014, 01:27

what makes you carry on, Oscar?-The beauty of act. Bu kadar eleştiri almış bi filmi izlemeden edemedim.Kafanız boşken izleyin, çok farklı bir film, öneririm :)

Cevap Yaz
0
1
mestame (Figuran) | 20 Ocak 2014, 22:51

bu zamana kadar izlediğim en ilginç filmlerden biri...güzel bir zeka ürünü olan bu film...bir adamın bir limuzinin içinde kılıktan kılığa girmesini bunu da randevu şeklinde bir iş olarak çalışmasını anlatıyor...şunu unutmamak gerekir eleştiri alan bir filmin kötü olma ihtimali zayıftır.bu filmde oldukça eleştiri almıştır.Her izleyici kitlesinin izleyebileceği bir film olmadığı kesin.bu filmi sadece farklı bir sinema deneyimi yaşamak isteyen sinema severlere önerebilirim.Ayrıca film anlaşılmaz falan da değil.buradaki yorumlara bakıldığında kötü bir film olarak ilan edilmiş.bence siz izleyin ve karar verin.iyi seyirler.

Cevap Yaz
0
0
fhgokturk (Figuran) | 11 Ocak 2014, 02:19

Güzel falan diyerek kendimi çok entellektüel göstermeye çalışmayacağım. Bu ülkenin yüzde 99 unun en fazla 20 dakika katlanacağı bir film. Agam sen ne içtin ki gittin fotoğrafçı asistanının parmağını kopardın ağzınla? 30. dakikadayım ve hala bekliyorum ne olacak diye ama umutsuz. Hiç bulaşmayın.

Cevap Yaz
-1
+2
Görüşleriniz