Baskın

The Raid: Redemption

Baskın (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
854 oy

03 Ağustos 2012

AksiyonGerilimSuç

101 Dak.PT101M

Gareth Evans

Serbuan maut

605 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Özel bir operasyon timi, şehir dışındaki mahallelerden birinde aranan bir uyuşturucu tücarın gizlendiği istihbaratını alır ve adamı yakalamak için oturduğunu binaya baskın düzenlerler. Fakat atladıkları nokta bu apartmanın her katı farklı suçlularla hüküm giymiş onlarca katil, manyak, hırsız ve çeteyle doludur. 

Filmi Ekleyen atuncil
Popüler Yorumlar
Ancksunamun123 (Efsane) | 02 Aralık 2012, 21:18

Sakin başlayıp git gide çıtayı yükselten hoş bir aksiyon filmi. Duygu yönünden oldukça kuvvetliydi ve senaryodan ödün verildiğini düşünmüyorum. Zaten film bize derin bir senaryo sunmuyor. Dövüş sahneleri ve kan oranı dozundaydı. Ne fazla ne eksik.. Olması gerektiği gibi. Kavgaların kimi zaman gereksiz uzadığı kanısındayım fakat eşlik eden parçalar bu durumu daha hoş bir hale getirdi. Bağırışlar çoktu evet ama o denli abartı olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta gıkını çıkarmadan dövüşen karakterlerden daha gerçekçiydi. Dövüş teknikleri tatmin etmeye yeterliydi ve ölüm biçimleri ise kimi zaman oldukça yaratıcıydı. Sıkıldığımı hatırlamıyorum. Fazlada uzatılmadan güzel bir şekilde sunulmuş. Hızlı, sert ve agresif.. Filmi bu üç kelimeyle özetlemek mümkün. 7.8/10

0
+17
dogukan35 (Efsane) | 12 Ocak 2013, 15:29

Uzun zamandır bu kadar aksiyonlu ve kanlı sahnelerle dolu bir film izlememiştim.. Ayrıca filmin afişinden ve de afişinde yazan övgülerden de etkilenip izlediğimi de inkar edemem.. Yapım Amerikan, Endonezya ortaklığı içeriyor.. Sanırsam senaryonun çoğunluğu Endonezya tarafında çünkü başrol oyuncuları hep onlardan.. Filmden biraz daha bahsedecek olursak bir polis grubunun şehrin azılı bir suçlusunu ele geçirmesi üzerine kurulu.. Ne kadar senaryo gereği bir plan üzerine kurulu olsa da bu baskın mantık hatalarını da içinde barındırıyor.. Bu kısmı göz ardı edersem dövüş sahnelerine geleyim hemen.. Mükemmeldi benim açımdan.. Yani beklenmedik hareketler beklenmedik sonuçlar vs.. Tabi ki başrol oyuncusunun pohpohlanmasına çoğu filmde alıştık ama yinede iyiydi.. Başta belirttim kanlı sahnelerin çokluğundan ancak bu konuda da şikayetim değil memnuniyetim söz konusu.. Iko Uwais 'in belkide hayatının rolünü canlandırdığı Rama karakteriydi kahraman rolünde.. Hani filmin başında "Onu geri getireceğim" dediğin de bir şeyler canlanabilirdi kafamda ancak olmadı.. Sona doğru anladık olayları.. Bir de Yayan Ruhian'ın canlandırdığı Mad Dog karakteri.. Arkadaş bir film izlerken kötü karakterin kolay kolay ölmediğine daha önceden şahit oldum ama bu farklı.. Adam hem ölmüyor hem de elinde silah olsa bile karşısındakinde silah yoksa eşit şartlarda dövüşme yanlısı oluyor.. Gerçekten kolay kolay unutulmayacak bir performans açıkcası.. Filmde öne çıkan karakter bence buydu.. Genel itibariyle karakterler bu şekildeydi.. Filmin genel yapısı hakkında son olarak izlenilmesi gerektiğini düşünüyorum.. Baştaki o etkileyicilik sona doğru artan aksiyon ve süprizlerle daha da güzel bir hal alıyor.. Keşke daha önce izleseymişim dediğim bir film dahaydı ama sonunda izleme fırsatı buldum.. 8/10..!!

0
+16
Tüm yorumlar (540)
gelweri (Figuran) | 18 Nisan 2014, 23:40

güzeldi hoştu ama ne yalan soyleyim bazı dovüş sahneleri çok uzun geldi sıkıldım.

Cevap Yaz
0
0
OzCeyhun (Figuran) | 17 Nisan 2014, 23:26

Müthiş bir film.. Tamam konu yok, senaryo yok ama adamların tek amacı zaten full aksiyon, olayları dallanıp budaklandırmak degil. Bir Matrix, Blade yada Kanlı Elmas filmlerindeki gibi ayrıntılı konu aramak hata. Başından sonuna soluk keserek izledim, şiddetle tavsiye edilir.

Cevap Yaz
0
1
visitors34 (Figuran) | 17 Nisan 2014, 22:58

filmde baştan sona kadar sağlam dövüş sahneleri var başka da hiçbirşey yok.konusuz,tek mekanda çekilmiş,kasvetli,film denemeyecek kadar basit,amatör bir yapım.abartılı yorumlara aldanmayın.vakit kaybı.puanım 5/10.

Cevap Yaz
-1
+0
Paamukk (Profesyonel) | 07 Nisan 2014, 09:22

2. Filmi çıktığında 1. si ne ki diye bakmıştım. İzledim. Mükemmeldi. dövüş sahneleri muntazam ve aksiyon heyecan tavan yaptı. Malum artık Jetli,Jackie Chan Yaşlandı :) varisi olabilcek nitelikteydi bence . Büyülendim 9/10 :)

Cevap Yaz
0
4
Mads (Figuran) | 06 Nisan 2014, 19:39

aksiyon hiç bitmeyen filimlerden

Cevap Yaz
-1
+2
Görüşleriniz