Sona Doğru

All is Lost

Bütün Fragmanlar ►
Sona Doğru (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
170 oy

15 Kasım 2013

2013 - ABD

AksiyonDramMacera

106 Dak.PT106M

J.C. Chandor

83 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Hint Okyanusu'nda tek başına gezinti yapan bir adam, yatının bir gemi konteynırına çarpması üzerine bilincini kaybeder. Uyandığında bilinci yerinde değildir ve kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsiz, radyo ve navigasyon ekipmanını kaybetmiştir ve vahşi bir fırtınanın tam ortasında kalmıştır. Teknik donanımları olmadan bir hiç olan adam direnişi ve tecrübeli denizcilik geçmişi sayesinde hayatta kalacağına inanmaktadır.

Filmi Ekleyen Phenomena
Popüler Yorumlar
mertercan (Artist) | 22 Ocak 2014, 10:10

"MÜCADELE ETTİĞİMİ BİLİN." tek oyunculu ve tek tek mekanlı filmlere alışığız artık. bu tarzda bir çok film yapıldı. bu tarz filmlerin sevilebilmesi için etkileyici olması gerekiyor. etkileyici olması için de kendimizi ana karakterle bütünleştirmemiz gerekiyor. All Is Lost yatıyla okyanusun ortasında kaybolan bir adamın hikayesini anlatıyor. anlatıyor anlatmasına da ortada büyük sıkıntılar var.. başta da söylemiştim bu tarz filmeri sevip, etkilenebilmemiz için bir şeyler olmalı. o ana karakterin bir sözü, bir hareketi size bağlamalı kendini ki film izlenilebilir olsun. filmde neredeyse hiç konuşma yok. e hareket desen o da yok. inanılmaz yavaş ilerleyen bir film. keşke Gravity filmindeki gibi kendi kendine konuşmalar olsaydı diyorum. çok etkilenmiştim o filmden. belki öyle olsaydı bu filmden de etkilenirdim. sadece finali ve adamın sürekli çabalıyor olmasını sevdim. "umut" olgusunu film boyunca hissediyor olmanız da güzel. gerisi koca bir boş. 5.1

2
+12
ufukalbayrak (Amatör) | 31 Aralık 2013, 04:22

Hayatınız için ne kadar mücadele etmeyi göze alabilirsiniz ? Artık pes etme vakti geldi dediğiniz an neresidir sizce ? Her zaman bir umut var mıdır ? Yoksa her zaman umut etmek mi gerekir ? Diyalog'dan yoksun, aksiyonsuz, oyuncusuz, masrafsız, hiçbişeysiz bir film olarak bakarsak elbette kötü film. Fakat Robert Redford, sessiz sakin ve soğukkanlı mücadelesini, muhteşem bir oyunculukla, izleyiciye tam ayarında yansıtmış. Gerilim yok. Dram yok. Korku yok. Kupkuru bir umut var. Olması gerekende bu zaten. Tarzınız değilse bu tip filmleri izlemeyin. Ben beğendim. 7/10

1
+8
Tüm yorumlar (111)
pLasTik (Artist) | 13 Nisan 2014, 10:32

Birkaç mantık hatasını göz önünde bulundurmazsak iyi bir filmdi.

Cevap Yaz
0
0
HiHitlerAd (Jön) | 05 Nisan 2014, 13:04

Bir çok mantık hatası barındırıyor evet. Denizcilik bilen birileri çok daha detaylı sunabileceklerdir filmdeki hataları. Bir kere o konteyner gemilerinin radarları kilometrelerce öteden fark ederdi, suya gömülen tepesi açık tekne ise içine hiç su dolmadan tekrar yüzeye çıktı; orada bariz bir hata yapıldı. Tabi şu konteyner gemisinin değil de balıkçı teknesinin karakterimizi kurtarması, insanlığın önüne geçen kapitalizmi anlatıyordu adeta. Bireylerin devasa şirketler yanında görünmez olması, bu şirketler tarafından umursanmaması gibi kimi mesajlar vardı. Karakterimizi kurtaran emekçi balıkçı en saf haliyle insan ve insanlıktı.

Cevap Yaz
0
0
Vendetta11 (Figuran) | 30 Mart 2014, 18:26

umut fakirin ekmeği

Cevap Yaz
0
0
gulel3535 (Figuran) | 28 Mart 2014, 01:37

Abi okadar radarı olan gözcü kulesi olan ikitane kocaman gemi geçti adam fişek bile yaktı kimse görmedi.bi balıkçı teknesi ateşi görüp adamı kurtardı.robert redforda saygım sonsuz ama insan bunlarıda düşünemden edemiyor.sizcede saçma değilmiydi veya benim farkımda olmadığım kaçırdığım bişeyde olabilir.

Cevap Yaz
0
1
CysLLeR (Dublör) | 16 Mart 2014, 22:00

hayat da kalmak adına çaresizliğin içine düşmemek için, elindeki bütün herşeyi değerlendiren ve bu yolda son ana kadar verilen mücadeleyi gözler önüne seren bir film.. takip edilmemesi imkansız gibiydi..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz