Taş Mektep

Bütün Fragmanlar ►
Taş Mektep (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
209 oy

15 Şubat 2013

Dram

Yılmaz Karakoyunlu

90 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Kayseri Lisesi'nin son sınıfındaki 62 öğrenci 1920-1921 yıllarındaki öğretim döneminde okullarını terk ederler. Tek amaçları Sakarya Meydan Savaşı'na katılıp orduya destek olmaktır. Bu 62 genç nefes Kurtuluş Savaşı'nın en çetin çatışmalarının yaşandığı günlerde vatanları uğruna şehit olurlar. Taş Mektep adlı film bu 62 genç şehidin öyküsünü beyazperdeye taşıyan bir yapım.

Popüler Yorumlar
Turkmanend (Dublör) | 03 Şubat 2013, 23:23

Tarihi filmlerin çoğalması sevindirici. Ama bu ülkenin tarihi, daha fazla tarihi film yaparak değil, daha kaliteli tarihi film yaparak anlatılabilir.

0
+22
Maxroberto (Amatör) | 19 Şubat 2013, 03:51

Yazık...Çok yazık. Gençliğimize yazık. Buradan yorum yapan acımasız kardeşlerimize sesleniyorum. Ey vatan evladı !! Eğer bu film yapılmasaydı sen bilebilcekmiydin ki Kurtuluş Savaşı sırasında 62 tane gencecik kardeşimizin vatanları uğruna şehit olduğunu ? Nerden bileceksin ? Sana Harry potter'ın kadrosunu say desem anında cevap verirsin. Neyse Film iyi yada kötü o göreceli ki bana göre gayet güzeldi,Ne olursa olsun gidilmeli ve görülmeli. Neler yaşandığının o zamanda,milletimizin neler yaptığının farkına varılmalı. Biraz elinizi vicdanınıza koyun be kardeşim. Yapanların emeğine sağlık.

1
+13
Tüm yorumlar (124)
ymrblack (Dublör) | 11 Aralık 2013, 23:11

tekalif i milliye emirleri-hepsi savaştan sonra verilmel üzere- sakarya savaşından önce verilmiş ancak büyük taarruza yetişebilmiştir.Bu emirler ordunun o zamanlar ne durumda olduğunu ve nasıl bir haldeyken isitklal savaşını kazandığını gösterir.Zira bizim milletimizin özelliği budur üzerinde bağımsız yaşamadığı toprak onun için vatan değildir ve nerede bir türk devleti yıkılsa üzerinde bir yenisi ortaya çıkar.Türkiye cumhuriyeti de bu hal üzerine meydana gelmiştir.Ha bu arada savaş sonunda devlet halkın orduya verdiklerini geri ödemiştir zaten çoğu da geri almamıştır.

Cevap Yaz
0
1
ymrblack (Dublör) | 11 Aralık 2013, 23:06

maalesef tarihini tv den öğrenen bir milletimiz var ve bir şekilde tarihi öğretmek gerekiyor bu yüzden bu yapımı sonuna kadar destekliyorum ufak tefek hataları göz ardı etmek gerekiyor.Bu tarz tarihi filmlerin devamının gelmesi dileğiyle
not:tarihi malzeme çok yeter ki güzel işlensin ve işin ehline danışılsın

Cevap Yaz
0
2
arzusena_etcil_5 (Amatör) | 19 Kasım 2013, 19:08

ben bir kayserili olarak kayseri lisesinin 63 şehit öğrencisini anlatan hüzün dolu bu filmi çok sevdim

Cevap Yaz
0
0
ozgurengin (Efsane) | 10 Ekim 2013, 00:47

fılm cok guzel konulara parmak basıyor ve bize bazı unuttugumuz değerleri hatırlatıyor bu tarz fılmler umarım daha çok çekilir...

Cevap Yaz
0
0
caelum (Amatör) | 24 Ağustos 2013, 15:18

Çok kaliteli bir yapım olmayabilir ama çok iyi bir filmdi. Herkes oyunculardan şikayet etmiş ama bence oyunculuklar gayet iyiydi. Genç demişler ama ne yapsın adamlar lise öğrencisi rolü oynatacak, adı lazım değil diziler gibi 30 yaşındaki adamı lise öğrencisi diye mi oynatsın? Bir de efektlere kalitesiz demişler arkadaşım bu Hollywood'un aksiyon filmlerinden değil filmin türü dram zaten bu filmde seni hoplatıcak efektler beklememelisin. Dediğim gibi çok kaliteli olmayabilir ama insanı duygulandırmaya yetiyor.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz