Yargıç Dredd

Dredd

Bütün Fragmanlar ►
Yargıç Dredd (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
475 oy

28 Eylül 2012

2012 - ABD

Macera

95 Dak.PT95M

Alex Garland Carlos Ezquerra

 -

262 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dünyanın Atom Çağı'na girdiği gelecekte insanlar megapollerde yaşamaya başlamıştır ve suça karşı acıması olmayan polis güçleri suçlu potansiyali gördüğü her insanı acımasızca cezalandırmaktadır.

Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 23 Nisan 2013, 14:32

Onlar hem polis hem yargıç. Bu noktada adaletin en hızlı işlediği bir dünyadayız. Suçluysan cezalandırılırsın. Bunun acıması yoktur. S. Stallonenin başrolünde Oynadığı 1995 yapımı bilindiği gibi kötü uyarlamalar arasındaydı. Aradan geçen 17 yıl.Bu kadar beklemelerine değmiş. Çünkü 95 yapımını geride bırakan müthiş bir yapım izledim. Senaryo olarak aralarında büyük fark var. Teknik anlamdaki farkı saymıyorum bile. Endonezya yapımı Baskın isimli filmi izleyenler için senaryosu yabancı değil. O filmde de bir grup suç çetesinin bulunduğu bir binaya polisler baskın yapıyordu ve bir çatışma söz konusuydu. Bu filmde de buna benzer bir durum var. Tabi burada sadece biri çaylak olmak üzere 2 yargıç binanın içinde. Ve kaçma şansları yok. Bina bir tür Para kasası gibi. Filmin teknik kadrosunda önemli isimler var. Yönetmeni Bakış Açısı gibi farklı bir yapıma imza atmış geçmişte, senaryosunu yazan ise 28 Hafta sonra, Gün ışığı gibi bilimkurgu filmlerinin senaryosunu yazmış olan Alex Garland. Çizgi romanı okumadım fakat araştırdım ve çizgi romana sadık kaldıklarını öğrendim. Yani Çizgi romanın hayranları bile Çizgi romana sadık kalmamış gibi bir eleştiri getiremezler bu filme. Filmin atmosferi, çekim mekanları, çekim teknikleri, Kamera açıları, Renk kullanımı, Grafik tasarımları mükemmel. Film zaten sürükleyici. Bir an olsun tempo düşmüyor. Filmle ilgili tek pişmanlığım Keşke sinemada 3D olarak izleseymişim. Böylesi bir yapımı sinemada izlememek büyük kayıp gerçekten. Bu arada son olarak Kötü karaktere de değinmeliyim. Süper bir kötü karakter yaratılmış. Terminatör sarah conner günlükleri ve 300 spartalı gibi projelerde gördüğümüz Lena Headey çok iyi bir seçim olmuş. Çaylak Yargıç rolünde Olivia Thirlby e bayıldım. 10/ 8.0

1
+15
sinematografi (Profesyonel) | 14 Haziran 2012, 12:22

Filmi bilmem ama güzelse bile fragmanla batırmışlar rezalet bir fragmanı var..

0
+8
Tüm yorumlar (291)
yilmazbahadir (Amatör) | 04 Nisan 2014, 15:48

film güzel ama eski olan judge dredd (stallone) filmi daha güzel diye düşünüyorum

Cevap Yaz
0
1
TolgaErsever35 (Figuran) | 03 Nisan 2014, 22:59

Farklı bir aksiyon filmi olmuş.Suç oranı çok yüksek bir şehiri yargıç adında karaları hızlı veren polis benzeri kişiler korumaktadır.Yargıç Dredd ne olursa olsun adaleti sağlamaya çalışan birisidir.Yargıç Dredd ile çaylak ama özel yetenekleri ola bir yargıcın büyük bir bina içerisindeki ölüm kalım savaşını veriyor.

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 20 Mart 2014, 11:47

FPS oyunları tadında bir filmdi; hani bazen insan eve gelince "şöyle kafa dağıtmalık bir film izleyeyim" gibi bir cümle kurar ya tam böyle bir film işte. Aksiyon hiç dinmediği için kendisine bağlıyor, hikayesi de ortalama olsa da gore sahneler ve görüntü efektleri kalitesini arttıyor. Sinemanın özelliğini bozduğu düşünsemde 3d sineması için büyük bir nimet olarak görüyorum; eğer 3d özellliği her filme değilde bu tür yapımlara adapte edilecekse devamının da gelmesini istiyorum.

Cevap Yaz
0
0
gunahkarsupheci (Profesyonel) | 08 Mart 2014, 21:58

Geleceği gösteren, sahipsiz olarak kendi çatışmalarımızın uğruna hırs büyüsüne katılmayı çok başarılı anlatmış. Kazananlar iyiler her zamanki gibi.
Güzel bir senaryo güzelde bir işleniş. Sıkmadan izlettirdi. Olay örgüsü, eklenen sahneler süper olmuş. Lena Headey'e o karakterde şaşırdım başarılı bir performans sergilemiş.

Cevap Yaz
0
0
SahiNPrenS (Amatör) | 26 Şubat 2014, 10:05

Ezber bozuyor bazı filmler işte bu o filmlerden değil

Cevap Yaz
-1
+2
Görüşleriniz