Sağ Salim

Sağ Salim (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
851 oy

18 Mayıs 2012

KomediMaceraSuç

98 Dak.PT98M

Ersoy Güler Korhan Uğur Alper Erze Şeyda Delibaşı

455 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Hayatını biricik kamyonetiyle köyden kasabaya mal götürerek kazanan Salim'in, kendisi gibi kimsesiz birinin cenazesini Mersin'den Sivas'a ücretsiz götürmeyi kabul etmesiyle başlayan yol macerasının anlatıldığı bir film...

Popüler Yorumlar
dogukan35 (Efsane) | 29 Kasım 2013, 23:54

Ciddi ciddi beklemediğim kadar eğlenceli ve de uzun süre beklettiğim için kendime kızdğım bir film idi.. Hani bir iki yerde güzel yorumlar aldım ancak sizinde benimle aynı fikirde olacağınızı tahmin ediyorum son dönemlerde ki türk sineması filmlerinin kalitesinin düşük olması "yeter artık bunuda izlemeyeyim" hissi yarattı bende.. Ama bu düşüncemi kırıp izlediğim iyi oldu.. İlk kez reklam yıldızı olarak karşımıza çıkan Burçin Bildik; başrol oyunculuğuna özenmiş.. Ki başarılı da olmuş.. Salim rolünü heyecanıyla, şapşallığıyla çok iyi canlandırmış.. Salim karakterinin başından geçen "cesetler" serisi gerçekten insanı şaşırtıyor ve de güldürüyor.. Bir insan bu kadar mı kısmetsiz olur.. İşin esprisi bir tarafa bütün olayların birbiri ardına sıralandıktan sonra hep bir yerde kesişmeleri ise benim beğenimi daha da kazandı.. Bu konuda bilmiyorum belkide size çok basit gelebilir ama senaryoyu beğendim. Bunda uzun zamandır (!) alışık olmadığım için böyle bir örgüye senaristi tebrik etmek geldi içimden.. Bir de şunu söyleyeyim; filmi yakın dönemin diğer türk filmleriyle karşılaştırdığım zaman kimse kusura bakmasın küfür öyle çok planda değildi.. Haa aralarda kaçan sinkaflı küfürler çok normal oldu bence.. Sondaki durum için normal olmasa da o kadar da olsun artık dedim.. Bi de konuşma tarzıyla hep böyle filmlerde aynı tarz karakterler de oynasada Murat Akkoyunlu'nun 5-10 dakika oynaması bile yetiyor.. Filme ayrı bir olumlu hava katıyor.. Sivas yolu olabildiğince uzasa da bu film sizi eğlendiriyor, güldürüyor ve de güzel zaman geçirmenizi sağlıyor.. Hani çok çok mükemmel değil ama izlemenize değer.. 7/10..!!

0
+17
gokhan_saygili2 (Amatör) | 11 Eylül 2013, 00:06

Eğlenceli Dakikalar Geçireceğiniz Çok Komik Bir Film Kesinlikle İzleyin... Puan : 10/8.5

0
+8
Tüm yorumlar (502)
secilyilmaz (Amatör) | 22 Nisan 2014, 09:31

filmi eve bir arkadaşın israrıyla aldım geldim ve önyargımdan dolayı haftalarca beklettim,izlemedim.sonra bir gün ailecek çok sıkılmıştık ve izleyelim dedik,keşke daha önce izleseydim.uzun zamandır bir Türk filmine bu kadar gülmemiştim,çok keyifliydi,şimdi sırf ilk filmin hafızamdaki yeri bozulmasın ve kötü anımsamıyım diye yorumlardan dolayı ikinci filmi izlemiyorum.acaba izlesemmi ?:)

Cevap Yaz
0
0
smylmz (Amatör) | 20 Nisan 2014, 21:17

İzlediğim gün çok mu kötü durumdaydım da o kadar güldüm bilmiyorum ama bu film bence en iyi türk filmlerinden biri.

Cevap Yaz
0
0
RECORDX (Amatör) | 17 Nisan 2014, 17:54

Şunu da söylemek gerekir ki; senaristi fazla olan, daha fazla kişiler tarafından yazılan komedi filmleri bazen daha komik olabiliyor. Sonuçta akıl akıldan üstündür. :) Film çok güzel.

Cevap Yaz
0
2
manyoudanadam (Amatör) | 13 Nisan 2014, 21:14

Gayet güzel bir filmdi.. Eğlenceli komik bir film.. puanım: 7/10

Cevap Yaz
0
0
instagang (Amatör) | 11 Nisan 2014, 15:40

Bu Filmin Kim Neresine Gülüyor Anlamıyorum

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz