Robin Hood: Hırsızlar Prensi

Robin Hood: Prince Of Thieves

Bütün Fragmanlar ►
Robin Hood: Hırsızlar Prensi (1991) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
246 oy

1991 - ABD

AksiyonDramMacera

155 Dak.PT155M

Pen Densham John Watson

194 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Locksley'li Robin(Kevin Costner), Kral Aslan Yürekli Richard ile birlikte haçlı seferine katılmış ve sefer sırasında esir düşmüş Kudüs'te bir zindana kapatılmıştır. İdam edileceği haberini almasıyla kaçış planları hazırlayan Robin, kaçarken müslüman bir esir olan Azeem'in (Morgan Freeman) de hayatını kurtarır. Azeem hayatını borçlu olduğu Robin'in yanından ayrılmayacağını söyleyince birlikte İngiltere'ye dönerler.
Fakat Robin İngiltere'ye döndüğünde, İhtişamlı Locksley kalesini harap bir şekilde bulur. Babası Lord Locskley ise Notthingam Şerifi tarafından şeytana taptığı iddiasıyla idam edilmiştir. Bu arada evde sağ kurtulabilen fakat işkence sırasında kör olan hizmetçileri Duncan'ı bulan Robin, ondan Notthingam Şerifi ve cadısı hakkında hikayeler duyar. Bu sırada topraklarına giren Notthingam Şerifi'nin adamları'Da Locksley'li Robin'in peşindedir.
Gelişmeler üzerine Robin, Azeem ve Duncan Locksley topraklarını terk ederler. Daha sonra Kralın kuzeni olan Marian'ın yanına gidecek olan Robin ondan hemen etkilenir. Fakat Notthingam Şerifi'de Marian'ı gözünün önünde bulundurmaya gayret gösteriyordur. Robin, babasıyla ilgili iddiaların doğruluğunu öğrenmek için Piskoposa gider ve tam onu srogularken, Notthingam Şerifi ile yüzyüze gelirler.
Notthingam'ın askerlerinden kaçarken, hakkında yüzlerce uğursuz efsane bulunan Sherwood ormanına kaçarlar ve orada bir barınak bulup saklanırlar. Locksley'li Robin işte bu andan sonra Robin Hood olarak anılmaya başlayacaktır.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
SadeceHayalEt (Fenomen) | 23 Ağustos 2012, 22:00

Kevin Costner Ve Morgan Freeman'ın Gençliğine Merhaba Diyebileceğiniz Bir Film 21 Yıl Önce Çekilmiş Elbette Teknik Hataları Vardır Ama " Robin Hood " Havasını Güzel Aktarıyor Bilhassa Kevin Costner'ı Çok Severim Çok İyi Bir Oyuncu Onu Orda İzlemek Bana Büyük Keyif Verdi. Bazılarınız Basit Bir Film Olarak Görebilir Ama Manevi Açıdan Güzel Film. Artı Eski Yapım Filmleri Yenilerine Göre Daha Çok Sevdiğim İçin Sıkılmadan İzledim. Filmin Sonunda Gördüğünüz Kral Varya Bildiğiniz Bizim Türk Polisi :D Söylemedi Demeyin :)). İyi Seyirler...

1
+7
erdi_cercetin_1 (Profesyonel) | 06 Eylül 2012, 13:20

bu filmi de trt de izlemiştim 21 yıl önce çekilmiş olmasına rağmen günümüz teknolojisiyle çekilmiş kılıçlı ve oklu sahneleri çok güzel ve gerçekçiydi kimsede robin hood rolüne kevin costner kadar yakışamazdı bence film 10 üzeri 8,5 puanı hakediyor

1
+5
Tüm yorumlar (45)
ingilizkemal (Dublör) | 22 Aralık 2013, 16:09

Türkleri barbar olarak gösteren bir filmi ne çok beğenen olmuş..İngiltere hanedanını eleştiren bir filmi Türkler yapacak bırakın beğenmeyi, adamlar filmi topraklarına sokmazlar ambargo uygularlar...Fetih 1453 filmine, yabancıların yaptıkları karalama ve ambargoları hatırlatırım...

Cevap Yaz
-1
+3
SadeceHayalEt (Fenomen) | 23 Aralık 2013, 18:33

Türkkemal değil İngilizkemal Türklerin hakkını mı savunuyor ? Artı ne kadar saçma bir yorum yapmışsın farkında mısın ? Türkleri barbar olarak gösteren bir film demişsin öyle bir film değil filmi izlediğine emin misin ?

0
1
ingilizkemal (Dublör) | 24 Aralık 2013, 14:56

Yorumunuza dün uzun bir cvp yazmıştım fakat site yayınlamadı anlamış değilim.Neyse tekrar yazayım belki bu sefer yayınlar..
1-İngiliz Kemal TÜRK tür ve Teşkilat-ı Mahsusa üyesidir, asıl adı AHMET Esat Tomruk tur.İngiliz Kemal lakabını kullanmıştır.
2-Film 1194 yılında o zamanlar Jerusalem adıyla bilinen Kudüs te başlıyor,kahramanımız Robin Kudüs ü Türklerin elinden almak için Haçlı Seferlerine katılıyor ancak başarılı olamayıp yakalanıyor.Zindan sahnesinde Türkler işkence yapan, idam eden,el kol kesen bundan zevk alıp kahkahalar atan barbarlar olarak gösterilmiştir.Sence bunu izleyen batıdaki bir kişi bizi nasıl biri olarak görür, bu kara propaganda değil midir?
3-Film 1194 Kudüs te geçmesine rağmen İsrail den bahsediliyor ki İsrail devleti 1948 yılında kurulmuştur.İsrail menşeili filmler,yayın organları bunu bile bile İsrail diye telaffuz edip kendi propagandalarını yapmaktadırlar.
Film izlerken sadece aksiyon sahnelerini değil,filmin kitlelere vermek istediği mesajları da alman dileğiyle ....

0
1
SadeceHayalEt (Fenomen) | 29 Aralık 2013, 01:19

Yorumuma cevap verdiğin ile ilgili herhangi bir bildirim gelmedi. Bir film izlerken bir an aklıma yorumuma cevap vermişsindir diye düşünüp siteye girdim. Sitede bildirim sorunu olduğunu uzun zamandır biliyorum ve yorumunun yayınlanmamasının sebebi kelime filtresine bir ya da birden fazla yasaklı kelimenin takılmasından kaynaklı neyse açıklamaları geçiyorum. İngilizkemal kısmından başlıyorum ben ingilizkemal derken İngilizkemal lakabını değil tamamen seni kastederek yazdım. İki diye belirterek yazdığın olayı bilemem ama filmde o bahsettiğin şeyi anlatmıyor. Aksine Müslüman adamı ( Morgan FREEMAN’in canlandırdığı karakter ) Robin kurtarıyor canını kurtardığı için yanından hiç ayrılmıyor. Senin gördüğün şey neyse artık ben göremedim acaba o bahsettiğin kitleler listesinde adım yok mu merak ettim. Ona bakarsan Battal Gazi filmlerinde Bizans ordusunu Seyit Battal Gazi tek başına indiriyor kitlelere mesaj nasıl gitti bu da ayrı bir merak konusu ) Olaylara bakmak istediğin gibi bakarsan istediğin şeyi görmen mümkün o yüzden bence bakış açını genişlet derim. Zenginden Al Fakire Ver çocukluğumdaki ( Robin Hood ) karakterini kirli işlerine alet etme.

0
1
kubrapak75 (Amatör) | 08 Ekim 2013, 23:51

gelmiş geçmiş en iyi robin hood filmi... Çatlak şerif rolündeki alan rickman'a da ayrıca bayıldımmm....

Cevap Yaz
-1
+1
sovalye82 (Jön) | 06 Ekim 2013, 14:22

bizimkilerin 2013 te bile çekmediği başarılı film

Cevap Yaz
-1
+0
berkay_liman_3 (Figuran) | 27 Eylül 2013, 18:59

Nedense bu filmi gördüğümde aklıma hemen Bryan Adams"ın kendisiyle özleşmiş ve de bu filmin müziği " Everything I Do I Do It For You dur . Tabiki Kevin Costner "ın Robin Hood performansını ve de efsane oyuncu Morgan Freeman "ın Müslüman Azeem canlandırması ile ona çok iyi destek olması.

Cevap Yaz
0
0
berkay_liman_3 (Figuran) | 27 Eylül 2013, 18:55

Baya bir önce izlediğim ve de Kevin Costner ile Morgan Freeman"ın performansları ile beni etkilediği bir filmdi .Film baştan sona hiç sıkılmadan izlenebilecek bir film .Ve de bana kalırsa en başarılı Robin Hood filmi bu filmdir .İzlemediyseniz hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film. Bir filmin film müziği de kaliteli olunca hem seyir zevkini tadabiliyor ayrıca da kulağınız pası siliniyor açıkçası .Bu filmin müziği bir efsanedir .Bryan Adams "Everything I Do I Do It For You bu müziğide mutlaka dinleyin ve arşivinize ekleyin hem filmi hem de müziği.

Cevap Yaz
-1
+0
Görüşleriniz