Hayalimdeki Aşk

Ruby Sparks

Hayalimdeki Aşk (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
336 oy

02 Kasım 2012

2012 - ABD

DramKomediRomantik

104 Dak.PT104M

Zoe Kazan

242 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Calvin (Paul Dano) kariyerinin başlangıcında olağanüstü bir başarı kazanmış genç bir roman yazarıdır. Ancak şu anda hem iş yaşamında hem de aşk hayatında sorunlar yaşamaktadır. Sonunda, önemli bir ilerleme kaydeder ve kendisine ilham veren Ruby isminde bir karakter yaratır. Calvin bir hafta sonra Ruby'yi (Zoe Kazan) odasındaki koltukta otururken bulur. Kelimelerinin canlı ve nefes alan bir insana dönüşmesi Calvin’i hayrete düşürmüştür.

Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 22 Nisan 2013, 14:19

Kendi istediklerimizi yapabilecek mucizevi bir gücümüz olsaydı yine de herşey yolunda gider miydi ? Hayalimdeki aşk sıra dışı senaryosuyla güzel mesajlar veren zaman zaman güldüren ama genel anlamda romantik dram olarak ilerleyen bir yapım. Sevdiğiniz insanı öyle olduğu için sevmişinizdir. Onu değiştirmeye çalışırsanız işler yolunda gitmeyebilir. Aşk kontrol etmek değildir. Bu filmde yazar çocuk Hayalindeki Aşk ı değiştirmeye çalışıyor bu sadece erkekler için de geçerli bir durum değil. Kadınlar için de geçerli. İnsanları olduğu gibi kabullenmek gerekir.Elindeki öyle olduğu sürece değerlidir onun kıymetini bilmek gerekir. Filmde Ruby Sparks rolünde oynayan kız Filmin senaroyusunu yazan kişinin tan kendisi. Yani Zoe Kazan. Bağımsız bir film farklı bir yapım. Film durgun ve doğal bir şekilde abartısız ilerlemesine rağmen komedi unsurunu çok fazla şekilde işlememesine rağmen izlerken filmde kendimi hissediyordum. Kendimi yazarın yerine koyup onun iç dünyasında yaşıyordum adeta. Evet bir bakıma fantastik sayılabilir ama sanki o yazarın iç dünyası benim reel hayatımmış gibi hissedip onun yerinde olsaydım ben ne yazardım diyebildim ya da Helal olsun yazara düşüncelerime tercüman da oluyor diyebildim. Filmin bunu hissettirmesi zaten İyi bir film olduğunu göstergesi. 10/ 7.5

0
+15
SadeceHayalEt (Fenomen) | 09 Kasım 2012, 10:15

Balkes72'nin yazdığıyla alakası olmayan bir film. Bu filmde Kadınlara her istediğini yaptırdığında bile yine de kontrol edemediğini ve kendi bildiklerini okuduğu gibi bir şey anlatılmıyor. Aksine bunun tam zıttını anlatıyor ortada bir kadın var istediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz fakat kadının kimyasına erkek elini sürdüğünde kadın diye bir şey kalmıyor ( aynı şey kadının erkeği kontrolü içinde geçerli ama erkeklerin biraz rötuşa ihtiyacı var o bir gerçek :D ). Kadını kadın yapan kendi hisleri, kendi duyguları, kendi arzuları, kendi istekleri ve kendi kararlarıdır. Eğer erkek bunu kontrol etmeye çalışır ve başarılı olursa zamanla bu durumdan sıkılmaya hoşlanmamaya başlar. Bu durumdan memnun olacak bir erkek varsa o bildiğin odundur onu yakacaksın :D. Çünkü bir kadında hayran olduklarınızdan biride onun kendi düşünceleridir sizin tüm söylediklerinizi yapması değil. Eminim her insan sevgilisinin ya da eşinin her istediğini yapmasını istemiştir. İşte bu zamanla çekilmez bir hal alıyor olay artık canlılıktan çıkıyor robota bağlıyor. Bu filmde bir insanı kontrol ettiğinizde aslında bunun iyi bir fikir olmadığını ve ileride hoşunuza gitmeyeceğini gösteriyor. Balkes72 ve ona katılanlar filmi bir daha izlesin o kısım elektriği doğru alamamış :)). Film güzel hoş bir anlatıma sahip durgun bir işleyişi var ve sıkmıyor hepsinden önce farklılığı burada :)). Bunun dışında alışılmışın dışında bir senaryo ve pek bilinmedik yüzler var bunların üzerine güzel bir film olmuş sakin bir zamanınızda izleyin :)) Aşk acısı çekenlere tavsiye edilmez acısını sindirdikten sonra izlesin aksi halde aklını oynatabilir :D.Son olarak şunu söylemek istiyorum bu filmi izlememdeki ilk sebep afişiydi. Afişi gerçekten filme uygun güzel yapmışlar görür görmez merak ettim sonra özetini okuyunca filmi izlemek istedim izlerkende keyif aldım :)). Tavsiye ederim iyi seyirler :))

0
+14
Tüm yorumlar (198)
ranadepp (Amatör) | 13 Nisan 2014, 13:46

Bence romantik film severlerin izlemesi gereken bir film.Oldukça etkileyiciydi.

Cevap Yaz
0
0
sportivoenzo (Amatör) | 12 Nisan 2014, 17:26

sorunlu bir genç kendi kendine bir karakter yaratır , onla gizemli aşka atılır , senaryosu biraz sıkıcı geldi .

notum : 5

Cevap Yaz
0
0
35nil90 (Amatör) | 26 Mart 2014, 18:25

izlemeye doyamadığım nadir filmlerden biri. dışarıdan bakıldığında basit bir romantik komedi gibi gözükse de yaşadığımız ilişkilerin kolay başlasada zor ayakta tutulduğunun iki insanın ne kadar farklı olabileceğini bazen ne yaparsan yap olduramadığını gösteriyor oyunculuklarda gayet başarılıydı zevkle izlenir tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
0
efrahcumali (Amatör) | 01 Mart 2014, 16:06

Konusu çok ilginç. Büyük bir keyifle izlemiştim. Çok güzel bir film kesinlikle izleyin.

Cevap Yaz
0
1
Emmera (Dublör) | 17 Mart 2014, 08:47

neyi farkkettim biliyon mu? hemen hemen romantik filmlerin hepsini büyük bir keyifle izlemişsin. ;)

-1
+0
efrahcumali (Amatör) | 17 Mart 2014, 18:09

Yorum yapma gereksinimi duyduklarımın çoğunu beğenmişimdir zaten :)

0
0
byalig (Dublör) | 28 Şubat 2014, 02:26

afişine baktığımda neden böyle bir afiş yapmışlar anlamamıştım fakat filmi izleyince tam isabet bir tasarım olduğunu anlıyorum.. senaryoya gelicek olursak çok güzel bir hayal ürünü güzel senaryo iyi bir kurgu yani senaryoda kötü diyecek bir şey yok .. üstelik zoe kazanın sanırım ilk senaryosu .. ilk olmasına rağmen çok başarılı ve farklı bir iş çıkarmış.. film güzeldi ilk açtığımda romantik komedi çerezlik gülmek için bana yeterli demiştim fakat pek biir komiklik yoktu ama inanın o sadece zaman geçirmek için izlenicek komedi filmlerinden çok daha fazla şey katıyor insanaa bu filmi anlayarak izleyip bazı mesajlar alabilirsek ilişkide her şeyin istediğimiz gibi olmamasınında güzel yanları olduğunu felan görebiliriz diye düşünüyorum kesinlikle ders alınıcak izlenmesi gereken filmlerden (:
son olarak benimde böyle bir şansım olsaydı zoe kazan gibi beyaz tenli kızıl saçlı mavi gözlü bir fıstık çıkarırdım (:

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz