Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I

Bütün Fragmanlar ►
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4
/ 10
5364 oy

17 Kasım 2010

AileFantastikMacera

146 Dak.PT146M

Serhan Arslan Sefa Zengin Toby Jones Ali Düşenkalkar Özden Ayyıldız

J.K. Rowling Steve Kloves

6817 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bölüm 1, Harry, Ron ve Hermione’nin Voldemort’un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar’ın izini sürmek ve yok etmek görevini üstlenerek yola çıkmaları ile başlıyor. Profesörlerinin yönlendirmeleri ve Profesör Dumbledore’un koruması olmaksızın, tek başlarına yola çıkan üç arkadaş şimdi herzamankinden daha fazla birbirlerine güvenmek zorundadır. Ancak, onları tehdit ederek ayrı düşmelerini sağlamak isteyen Karanlık Güçler de aralarındadır.Bu arada, büyücülük dünyası Karanlık Lord’un tüm düşmanları için tehlikeli bir yer haline gelmiştir. Uzun zamandır korkulan savaş başlamış ve Voldemort’un Ölüm Yiyicileri Büyü Bakanlığı’nın kotrolünü zorla ele geçirerek terör estirmekte ve kendilerine karşı olabilecek herkesi tutuklamaktadırlar. Ama, Voldemort için en değerli olan ganimeti; Harry Potter’ı hala bulamamışlardır. Seçilmiş kişi artık aranan kişidir ve Ölüm Yiyiciler Voldemort’a “canlı” olarak teslim etmek üzere onu aramaktadırlar.Harry’nin tek umudu Voldemort onu bulmadan önce Hortkuluklar’ı bulmaktır. Ama, ip uçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsaneyi ortaya çıkartır – Ölüm Yadigarları’nın efsanesi. Eğer bu efsane gerçekleşirse, Voldemort aradığı üstün güce erişebilecektir.Aslında Harry’nin geleceği, geçmişte yaşadığı ve tüm geleceğini etkileyen “sağ kalan çocuk” olduğu kader gününde belirlenmiştir. O, artık sadece bir çocuk değildir, Harry Potter, Hogwarts’a ilk adımını attığı günden beri hazırlanmakta olduğu Voldemort’la nihai mücadelesine giderek daha da yaklaşmaktadır.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen Werden
Popüler Yorumlar
mertercan (Artist) | 02 Temmuz 2013, 19:08

"DOBBY, HARRY POTTER'A HER ZAMAN YARDIM EDECEK." Dumbledore'un ölümünden sonra, Harry ve arkadaşları onun görevini tamamlamak için ve Lord Voldemort'un daha da güzçsüzleşmesi için Hortkulukları toplamak için yola koyulurlar. fakat bu yolda her şey bekledikleri gibi gelişmez. efsane serinin bu bölümü yine muhteşemdi. serinin diğer filmlerden farkı destansı "FINAL"in ilk part'ı olmasıydı. film durgun değil. yani ilk part'a nazaran hiç durgun değil hem de. izlerken "yuh artık bu bölümde bunlar oluyorsa, part 2'de neler olacak" demekten kendimi alamadım. özellikle Hermione'in okuduğu "Ölüm Yadirgarları" hikayesi kanımı dondurdu. filmin sonu zaten savaşın başlangıcı gibi bitti. mutlaka izlenmesi gerek.

1
+8
pélinsuacrtrk (Figuran) | 04 Temmuz 2012, 20:05

aslında bakarsanız çoğu kişi bu filmi beğenmemiş olabilir çünkü fantastik filmlerdeki bu duyguyu yakalayamıyorlar Harry Potter serisi filmde resmen her duyguya yön vermiş başarılı bir filmdir herkez beğncek diye bir kural da yok tabiki ama izlemeden yorum yapnlar var .. zaten harry potter bu duygu yönüyle adını efsanye çıkardı efsanelerede hata bulmak yanlış ..

0
+6
Tüm yorumlar (4333)
EvladiOsmanli (Amatör) | 06 Nisan 2014, 11:42

40 kere izliyorum yine bıkmıyorum. Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir seri.

Cevap Yaz
0
0
zemberek (Profesyonel) | 27 Şubat 2014, 16:55

yine çok iyi...

Cevap Yaz
0
0
sahingz (Profesyonel) | 22 Şubat 2014, 00:07

Dobi :(

Cevap Yaz
0
0
emila (Profesyonel) | 08 Şubat 2014, 23:35

Her ne kadar son partın ilk bölümü olsada son partın gölgesinde kaldı.Bunda hortkuluklara melez prens yerine bu bölümde girilmesi etkili oldu.Bu olay biraz sıkıştırılmış gibiydi.İki parta bölüneceğini duyunca üzülmüş olsamda akılda kalan soruların cevaplanması açısından önemli bir film oldu.Kitaptaki ölümler burada başladı.

Cevap Yaz
0
0
gereniiimoo (Figuran) | 02 Şubat 2014, 15:54

Mükemmel

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz