Geriye Kalan

Geriye kalan

Geriye Kalan (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
91 oy

07 Eylül 2012

DramRomantik

97 Dak.PT97M

Çiğdem Vitrinel Şebnem Vitrinel

27 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

7 yıldır evli olan Sevda'nın güzel ve düzenli dünyası kocası Cezmi'nin kendisini aynı hastanede çalışan Zühal'le aldattığını fark etmesiyle sarsılır. Cezmi'yle olan evliliği Sevda'nın hayattaki en büyük başarısıdır. Cezmi onun koruyucusu, güvencesi, sosyal ve duygusal sığınağıdır. Yalnız kalmaktan, küçük kızını babasız büyütmekten, evini ve gelecek hayallerini kaybetmekten korkar. "Öteki kadın" Zuhal ise birkaç yıl önce kocasından ayrılmış, 10 yaşında hasta bir oğlan çocuğuyla yalnız kalmıştır. Bütün yalnız kadınlar gibi yetersiz bir zaman ve enerjiyi çok fazla şey arasında paylaştırmaya, ayakta durmaya çalışır. Cezmi, Zühal'in endişeli ve yorgun hayatına beklenmedik bir heyecan, özlediği bir cinsellik ve erkeklerin sağlayabildiği türden bir güvenlik duygusu getirir. Sevda annesinin de öğü düyle, Cezmi'ye hiçbir şey sezdirmeden evindeki saat gibi düzeni sürdürmeye devam ederken, aynı ev kadını titizliğiyle Zühal'in peşine takılır. Evine bile girmeyi başararak onun günlük alışkanlıklarını, düzenini, saatlerini öğrenir. Her geçen gün Cezmi'nin kendisini bu ilişkiye biraz daha kaptırışını izler. Zuhal'in eski kocası Mustafa'nın, karısını yeniden kazanmak için geri dönüşüyle üçlü arasındaki nazik denge tamamen alt üst olacak ve şiddet yüklü bir sona sürükleneceklerdir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen throughout
Tüm yorumlar (29)
LodosN (Profesyonel) | 17 Mart 2014, 01:22

ilk yarım saat sıkıldım filmi izlerken açıkcası hatta bir ara kapatmayı düşündüm ama sonradan bir şeyler oldu . yavaş yavaş ve birden film beni içine hapsetmeye olayın içine dahil etmeye başladı . ve bende onlardan biriymişim gibi yada o olaya tanıklık eden birisiymişin hissine kapıldım fazlasıyla ki bu bence yönetmen başarısıdır . bunu rahatlıkla söyleyebilirim . aldatma ve ilişkiler üzerine hoş bir yerli yapım . merak edenler bir baksın derim ..

Cevap Yaz
0
0
yilmazbahadir (Amatör) | 15 Mart 2014, 17:03

filmi sevmedim üzgünüm

Cevap Yaz
0
0
-sad-shadow (Profesyonel) | 08 Şubat 2014, 14:35

İyi bir film.

Cevap Yaz
0
0
arkeolog05 (Dublör) | 24 Kasım 2013, 12:52

Basit bir aldatma hikayesinin nasıl bir anda ölümcül boyutlara ulaştığını gösteren fazla bir konusu ve sürekliyiciliği olmayan orta sınıf bir yerli film

Cevap Yaz
0
1
zytn (Amatör) | 22 Kasım 2013, 03:23

Devin Özgür Çınar yine sağlam bir oyunculuk çıkarmış. fena değildi film. insanların çaresiz kalınca ya da sırf kıskançlık uğruna neler yapabileceğine iyi bir örnek teşkil ediyor.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz