Kıyamet Kitabı

Doomsday Book

Kıyamet Kitabı (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.6
/ 10
99 oy

06 Temmuz 2012

Korku

115 Dak.PT115M

 -

 -

45 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

3 farklı hikayenin iç içe geçtiği filmde "Heaven's Creation" bölümünde elektrik mühendisi Pak Do-won tarafından bir tapınağı aydınlatması için bir robot üretilir; robot tapınağın baş rahibi Hye-joo tarafından da koruma altına alınır. "A Cool New World" bölümündeyse dünyanın nüfusu bir virüs tarafından tehdit edilmektedir; insanların zombiye dönüşmesi genç bir adamın gözünden anlatılır. "Happy Birthday" bölümünde ise bir mekanik mühendisi yaklaşan bir meteoru durdurmak için yüksek kapasiteli bir robot tasarlar.

Popüler Yorumlar
Volk (Star) | 03 Ağustos 2012, 00:54

Üç bölümden oluşan filmin oldukça eleştirel bir bakış açısı var. Bu bakış açısı bir bütün olarak senaryonun tamamına yayılmışsa da özellikle ilk bölümde çok daha yoğun bir şekilde hissediliyor. Öyle ki hemen her şeyi eleştiren bir tavrı var. Kore toplumunda erkeğin kadına bakışından tutun da ülkesinin politik yapısına, aile ilişkilerinden çevreye duyarlılık gereği yapılanlara kadar. Ama bazı yerlerde özellikle tv programı kısmı bana kahkaha attırdı. Güleriz ağlanacak halimize sözünü tam anlamıyla betimlediği için elbette. İkinci bölüm birincinin bittiği yerde başlıyor. İnsanoğlu tüm nimetlerden faydalanmış, yasak ağacın meyvesine gelmiş sıra. Bu kısım Ben, Robot'tan neredeyse birebir "esinlenmiş" ve zaten orginal olmayan fikri geliştirmek konusunda da başarılı değil maalesef. Çok özgün olmasa da dünyaya yaklaşan yabancı cisim klişesini iyi geliştiren üçüncü bölüm ise benim favorim. Üç sıradışı da olduğu gibi en iyiyi sona saklamışlar. Özel efektler çok iyi olmasa da bence yeterliydi. Son olarak bana yine tv programı kısmında kahkaha attırtan senariste ve muhteşem oyuncularına teşekkür eder, her bünyeye hitap etmese de film kültürü gelişmiş izleyicilere tavsiye ederim. Saygılar sevgiler. İyi seyirler.

0
+9
bosssystem (Figuran) | 23 Ağustos 2012, 11:40

Amma saçmalamışsın be!

2
+4
Tüm yorumlar (53)
factual (Jön) | 21 Mart 2014, 21:08

Konunun belki de işleniş olarak ağır gelmesinden çok fazla içine girmedim ve anlamlandıramadım. Bu yüzden keyif de alamadım. Ancak bu filmi kötülemem anlamına gelmiyor, sadece beğeni açısından herkese hitap etmeyebilir diyebilirim.

Cevap Yaz
0
0
zevrak01 (Dublör) | 01 Kasım 2013, 06:29

kıyamet senaryolu filmlerle dalgasını geçen ,toplumsal ve evrensel hicivlere yer veren, aynı zamanda felsefesini de yapan yaratıcı kısa filmler zinciri..ilk hikayede insanın cennetten kovulmasına neden olan yasak meyve şimdiki cennetimizde de sonumuzu getiren bir virüse aracılık eder özellikle sondaki kızla erkeğin karşılaşınca kızın elma uzatıp erkeğin aldığı birbirlerine baktıkları sahneyi çok beğendim bir de tüm ülkenin zombileşme sürecinde hareketli müziğin kullanımını,tv programındaki konukların çaresiz kalıp saçmalamalarını...ikinci hikayede yapay zekaya sahip robotu buda olarak adlandırmak başka deyişle eliyle yaptığı puta tapmak gibi öte yandan yaratıcı kimliğe bürünen insanın taht mücadelesi ve robotun insanlığa ilişkin son derece doğru tespitleri..üçüncü hikayede hep kötü anlatılan uzaylıların iyi niyetle dünyayı yok etmeleri,sığınma kapsülleri satan tv ler ,sürpriz sonu ve espirili hikayesini sevdim
bence başarılı bir kara komedi filmi ,göndermeleri çok fazla ve gerçekten çok farklı..

Cevap Yaz
0
1
EypDmirl (Dublör) | 04 Ekim 2013, 01:45

Seung-beom Ryu oynuyor be , ama herkez kötülemiş filimi nerdeyse off bu adamaın bütün filimlerini izledim nerdeyse bu okadarda kötü değildir inşllh..

Cevap Yaz
-1
+0
abdullah_calkan1 (Amatör) | 20 Haziran 2013, 16:24

:) bitirince sadece güldüm .biraz 'bulut atlası'na benzettim; bağlantıları anlamak için einstein olmak lazım .

Cevap Yaz
0
0
Strokkerr (Dublör) | 28 Mart 2013, 11:43

iğrenç bir film. koreli olduklarını belli ediyorlar.

Cevap Yaz
-2
+0
Görüşleriniz