Saklambaç

Hide And Seek

Bütün Fragmanlar ►
Saklambaç (2005) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
765 oy

01 Nisan 2005

2005 - AlmanyaABD

GerilimGizemKorku

101 Dak.PT101M

Ari Schlossberg

910 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Başarılı bir sosyolog olan David Callaway'in eşi Alison aniden ölüyor ve Emily büyük bir travma yaşıyor. Baba kız, Emily'nin annesi ile güzel günlerini yaşadığı Manhattan'dan New York'un kuzey mahallerinden birine taşınıyorlar. Bundan kısa bir süre sonra Emily, Charlie adını verdiği hayali bir arkadaş geliştirir. David başlangıçta Charlie'yi Emily'nin kendisini ifade etmesine yardımcı olması açısından olumlu bir gelişme olarak görse de başlarına gelen korkunç olaylar onu Charlie'nin gerçek biri olduğuna inandırmaya başlar... Ve eğer öyleyse Charlie'nin durdurulması gerekmektedir. Küçük Emily Callaway'in hayali arkadaşı Charlie ile Saklambaç oynamak çok basit ve masum bir heyecandı. Oysa ki kendisini babası David'in bile durduramadığı kabus gibi olayların ortasında bulur. Charlie kim ya da nedir? David bunu çok merak etmektedir. Nasıl oluyor da kızı böyle bir varlığın bu kadar etkisinde kalabilir?.. Belki de Charlie aslında hayali değildir, belki de kanlı canlı bir varlık olmasa da kötü bir yaratıktır?

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen coll-girll
Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Jön) | 18 Şubat 2013, 21:54

Hide And Seek filmi güzel olabilir ama mükemmel değil sonu daha fazla şaşırtan filmler ilgimi çekiyor benim,özellikle son zamanlarda filmlerin sonu genelde böyle bitiyor klişeye bağladılar yani..

0
+9
leyla_ucar_10 (Amatör) | 01 Aralık 2012, 04:15

ya Allah aşkınıza söyler misiniz bu filmin neresi vasat?gerçekten bazıları da entel gözükmek adına böylesi mükemmel zekalıkla ve şaşırtıcı biçimde yapılmış filmleri kötülüyor ya aşırı kızıyorum.bana sonunda hanginiz charlie karakterini tahmin edebildiğini söyleyebilir mi?ben söyleyeyim,hiçbiriniz.tahmin edemedik çünkü bu filmlerin türleri gizem içerir,sonlarında izleyiciye ters köşe yaptırır.bazıları yavaş ilerliyo demiş.napsalardı sizce o gerilimi insana geçirmek ve o gizemi yüksek dozlara çıkarabilmek için?şimdi o entel takılanlar"bizim zevkimiz buuu"der beni uyuz etmeye devam ederler :) kısacası film,bu tür filmlere ilgisi olanların tüm beklentisini fazlasıyla karşılayacak tarzda.1.filmim "zindan adası" 2.si bu filmdir saygılar... :)

1
+9
Tüm yorumlar (404)
kbractn (Amatör) | 15 Mart 2014, 00:14

ben bu filmi çok sevemedim malesef.. ilk çıktığı dönemlerde izlemiş olsaydım kesinlikle çok etkilerdi ama bu tarzda o kadar çok film izledimki biraz geri planda kaldı. ona rağmen film kötü değildi. yer yer ürpertip şaşırtıcı bir final yaptı. keşke bu filme bu kadar geç kalmış olmasaydım. yinede izlenebilir.

Cevap Yaz
0
0
woaini7 (Amatör) | 09 Mart 2014, 01:11

Ben sevmemiştim bu filmi, özellikle akışına göre faal bir son beklemiştim. Beklentilerimi karşılamadı babanın tavırları özellikle fazla sıkıcıydı kasvetli bir filmdi ilk dakikalar filmin içine girmek kolaydı fakat sonraki dakikalar sığlaştı. Ayrıca farklı 2 sonu var. Bir sitede çevrilmemişti başka bir siteden baktım orada ise sonu farklıydı açıklayabilecek olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Cevap Yaz
0
0
NaZReiD (Profesyonel) | 27 Şubat 2014, 01:18

tam bir psikolojik gerilim filmiydi...aslında bambaska hayal etmistim ortaya farklı bir senaryo cıktı yinede sonuna tam netlik getiremedim soru isareti bıraktı ..dakota cok tatlıydı robert agaya laf yok

Cevap Yaz
-1
+1
kaderce (Profesyonel) | 24 Şubat 2014, 21:05

Uzun zamandır böylesine gerilimi yüksek şaşırtıcı bir sona ait film izlememiştim.Şu küçük çocukların yer aldığı gerilim filmlerini daha çok seviyorum.Onların etrafında gelişen ve onların psikolojik durumlarını konu almaları filme gizemli bir hava katıyor .Konu olarak değil de aynı kıvamda olan Evdeki Düşman ,39.Dosya,6.His... Bu tür filmlerin neden daha ilgi çekici olduğu gayet açık .Filme gelirsek küçük kızın oyunculuğunu gerçekten çok beğendim .Başlarda kızın suskunluğu beni sinir etse de filmin sonlarına doğru anlaşıldı her şey .Robert De Niro ya söyleyecek söz bulamıyorum .Filmin sonlarında neden bu kadar usta bir oyuncu olduğunu anlıyorsunuz.Film şaşırtıcı bir sona sahip ve bu sonu tahmin edebilecek pek bir babayiğit olacağını da sanmıyorum .Filme puanım 8/10 .İyi seyirler...

Cevap Yaz
-1
+1
ramazanterzii (Amatör) | 01 Şubat 2014, 16:33

Türünün en iyilerinden kesinlikle gerilim psikolojik filminde ilk 3 yapsak zindan adası , altıncı his ve saklambaç yer alır ayrıca Robert De Niro efsanesinin böyle bi rolde görmek de ayrı bir tat katmış kısacası başyapıt 10/8.5

Cevap Yaz
-1
+1
Görüşleriniz