Dürtü

Impulse

Dürtü (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.4
/ 10
49 oy

2008 - ABD

GerilimGizemPsikolojikErotik

101 Dak.PT101M

Eric Belgau Charles T. Kanganis

21 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Claire Dennison (Willa Ford) kocasının arzuları yüzünden çıkmaza girmiş güzel bir kadındır. Kocası kontrolü elinde tutmak isteyen duygulu ve masum görünüşlü fakat değişken ruhlu bir adamdır.Bir fantezi oyunu planlarlar, kocası Claire’e sahip olmayı beklerken, Onun kurduğu oyuna gelir yada Claire öyle zanneder.
 
Arzu ve tutku ile büyülenen genç kadının yanlış adamı baştan çıkarttığını anlaması uzun sürmez. Kocasına benzeyen bu adamla aralarındaki farkı bir türlü anlayamaz. Umutsuzca bu yabancıya oyunun bittiğini anlatmaya çalışır oysa yabancı için oyun daha yeni başlamıştır.

Filmi Ekleyen al2
Tüm yorumlar (31)
mehmet_eminsatir (Amatör) | 23 Şubat 2014, 21:05

Arkadaşlar öncelikle film hakkında eleştiri yaparken biraz hakkaniyetli davranmak gerektiği kanısındayım çünkü film sanıldığı gibi salt erotik bir film değildir. Ayrıca erotik sahnelerin abartı olduğunu da düşünmüyorum. Senaryo iki kelimeyle karalanacak ucuz bir senaryo değil öncelikle bunu belirtmek isterim kaldı ki ortada karakter bölünmesi ya da '' ikiz '' kardeş fenomeni de yok. Film hakkında Lacan'cı bir okuma yaparsak havada kalan bütün taşların yerine oturacağı kanaatindeyim. Şöyle ki Jonathan ve Claire çifti görünüşte mutlu mesut ve lüks bir yaşama sahip modern çekirdek ailedir, yani 21.yy burjavazi ailesini temsil etmektedir. Ancak her şeye sahip olan bu ikilide '' Bir şeyler eksik'' Lacan'ın da dediği gibi ayna evresinden sonra annesinden ayrılan bebek hayatı boyunca bu tamlığı, birliği ( Fallusdaki anne ile bebek bütünlüğünü yani gerçekliği ) aramaktadır. İşte Claire de tam bu noktada farklı bir şeyler olmasını ister çünkü ilişkileri monotondur ve Jonathan'da eksik olan bir şeyler vardır. Ancak yönetmenin bize göstermek istediği şey de tam olarak bu noktada ortaya ironik bir biçimde çıkmaktadır. Evet Claire'nin barda görmüş olduğu ötekide ( Lacan'ın bahsettiği eksiği gidermek için arzulanan Object petit A ) kocası Jonathan da olan tüm eksikler mevcuttu. İhtiraslıdır, ateşlidir ve bir o kadar da fantezi doludur. Ancak Claire bunu öğrenir öğrenmez öteki'den kurtulmaya kaçmaya çalışır. Çünkü Claire bir kere o arzuyu elde etmiştir ve artık o ulaşılmazlığın ve arzunun bir önemi kalmamıştır. Daha fazla uzatıp da kısır döngüye düşmek istemem kısacası filme Lacan'cı bir bakış attığımızda bütün sorunlar ortadan kalkmaktadır... Film ilgilenenler için gayet güzelken, başkaları için bir kabus olabilir... 10/7,5

Cevap Yaz
0
1
ufuk_faruk (Amatör) | 06 Eylül 2013, 03:11

Filmin senaryosu bence gayet iyiydi. Ama o adamlar o kadar birbirine nasıl benziyor onu bağlayamamışlar

Cevap Yaz
0
0
Ddangerous (Amatör) | 04 Mart 2013, 18:52

Rezil bir filmdi. Gereksiz sahnelerin çoğunluğunun yanı sıra akıcılık neredeyse sıfır.Bazı sahneleri çok abartılıydı müstehcenlikle film izletmeye çalışılmamalı...

Cevap Yaz
0
0
mfhava (Figuran) | 18 Aralık 2012, 17:26

Neden bu film bu kadar yerden yere vurulmuş anlamadım açıkçası. Gayet güzel bir film. Hakettiği puan bana göre 7,5 tur.İzleyin pişman olmazsınız. İlgi çekici bir konusu var.

Cevap Yaz
0
1
visitors34 (Figuran) | 14 Kasım 2012, 18:56

güzel bir filmdi diye hatırlıyorum.izlenebilir.sonu heyecanlı bir o kadar da komik bir film.puanım 6/10.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz