Ne Biliyoruz Ki!?

What the #$*! Do We (K)now!?

Bütün Fragmanlar ►
Ne Biliyoruz Ki!? (2004) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0
/ 10
17 oy

17 Mart 2006

2004 - ABD

BelgeselDramKomedi

109 Dak.PT109M

William Arntz Mark Vicente Betsy Chasse Matthew Hoffman

13 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

yaşadığımız evrende gerçekliği etkileyebilir miyiz? ya her gün alışık olduğumuz yaşamlar, tekrarlanan, kalıba dönüşmüş davranışlar algıladığımız gerçekliği kısıtlıyorsa! potansiyelimizin ne kadar farkındayız?
işte bunlar ve daha bir çok soru, kuantum fiziğinin sınırsız gariplikleriyle ve nöro biyoloji alanındaki gelişmelerle harmanlanıp, seçkin bilimadamlarının görüşlerine baş vurarak aydınlatılmaya çalışılmakta.

Filmi Ekleyen ceyyhun
Tüm yorumlar (6)
bluesstar (Dublör) | 08 Nisan 2013, 11:12

Sen aslında evrende hiç bir şeysin, sürekli kendini tekrar eden döngüsün. Hayır öyle değilsin ! Sen kendindeki potansiyelin farkında değilsin. Sen evrensin ! Bence kuantum fiziği ve sorgulamaya uygun bir yapınız varsa kesinlikle izleyin derim.

Cevap Yaz
0
0
nnailee (Dublör) | 17 Haziran 2011, 14:01

kuantum fiziğine ilginiz varsa mutlaka izleyin derim. değişik bir belgesel olmuş. ne teknik şeylerle boğuyor ne de çok yavaş ilerliyor,tam ayarında olmuş.fakat ikincisi bu kadar iyi değil ve biraz kendini tekrar etmiş

Cevap Yaz
0
0
babydoll (Profesyonel) | 27 Mart 2011, 13:14

izlediğimde hayatımı derinden etkilediğini hissettiğim ve daha sonra da defalarca izlediğim, film gibi harika bir belgesel. kuantum fiziğinin nörobiyolojiye uyarlanması. hayatlarımız üstündeki, yarattığımız gerçeklik üstündeki, gerçekliği algılayışımız üstündeki yaşam kalıplarımızın olumsuz etkilerini silebilmek. sınırsızı algılayabilmek. bu filmin hissettirdiği şeyler gerçekten çok derin. mutlaka izleyin.

Cevap Yaz
0
1
ikizlerburcu (Jön) | 27 Eylül 2010, 14:06

Düşündüren bir komedi filmi. Filmde oscarlı oyuncu Marlee Matlin de yer alıyor. Bana kalırsa komedi seviyorsanız bu filmi kaçırmayın kardeşim. Güzel hemde eğlenceli...

Cevap Yaz
0
0
babydoll (Profesyonel) | 22 Ocak 2011, 22:12

ne alaka acaba? sen doğru filme yorum yaptığına emin misin?

0
2
nnailee (Dublör) | 17 Haziran 2011, 13:59

komedi olduğunu düşünmüyorum ben de ama=)

0
0
fraghera (Dublör) | 17 Haziran 2010, 22:53

Belgesel ve Film türünü harmanlamışlar ve ortaya bu mükemmel yapım ortaya çıkmış. Genelde bu tarz yapımlar konunun kendisi nedeniyle sıkıcı olur ama burada hem görsel efekt ve animasyonlarla hem de Marlee Matlin’in mükemmel oyunculuğu eşliğinde güzel bir serüvene çıkıyoruz..
Bu belgeseli izledikten sonra daha önce mutlaka biyerlerden duymuş olduğumuz kuantum fiziği hakkında fikir sahibi oluyoruz.
bu belgeseli izlerken aynı zamanda yeni bi oyuncuyu da keşfetmiş oldum.
şimdi serinin devamı olan What the Bleep!?: Down the Rabbit Hole (2006) belgeselini izlemek istiyorum.
bu belgesel öle bir sefer izlenerek anlaşılmayabilir. her ne kadar anlatımı iyi olsa da yinede konuya biraz olsun aşina olmak gerekli. bizi düşünmeye ve sorgulamaya ittiği için birçok izleyicinin izlerken sıkıcı bulabileceği veyahut da beğenmeyeceği bi yapımdır.
biz bu belgeseli izleyip yorum yapan 3 arkadaş olarak ya biz de bi sorun var yada twilayt sagaya hucum eden yurdum gençliğinde :)
http://wp.me/pG0dF-gg

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz