İntihar Odası

Sala samobójców

İntihar Odası (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
53 oy

DramRomantikPsikolojikGençlik

110 Dak.PT110M

Jan Komasa

Suicide Room

53 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dominik normal bir lise öğrencisidir. Birçok arkadaşı, güzel bir kız arkadaşı ve zengin bir ailesi vardır. Ama bir gün arkadaşlarından birinin masum bir öpücüğüne kapılır ve hayat onun için bambaşka bir hal alır. İntihar Odası'ndan haberdar olmasıyla birlikte Dominik'in zamanla bilgisayarın başında geçirdiği süre artar. Yavaş yavaş arkadaşlarını ve çevresini kaybetmeye başlamıştır.

"İntihar Odası" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
lafmacun (Artist) | 12 Eylül 2013, 02:02

Uzun bir süre sonra bir film izleyeyim bari diye aylak aylak dolanırken bu filmi buldum ve hemen izlemeye koyuldum. Tabii önce internette oldukça bol resim ve blog yazıları görünce merak sayım hat safaya ulaşmıştı. Her neyse, öylesine bir film, hani boş vaktinde öyle boş geçirmeyeyim bari film izleyeyim dediğin saatlerde filmi izlemeye koyuldum. Size gerçekten samimi söylemem gerekirse, gerçekten çok çok iyi bir psikolojik filmdi. Filmi bitirdikten sonra, hani 1 gün geçer aradan ve "Yaa dün ben hangi filmi izledim?" diye sorarsın ya kendi kendine, bu filmde bunu yaşamadım, gerçekten 2-3 gün insan ara ara düşünüyor ve yaaa işte diyip bir ahh geçiriyorsun içinden. Filme baştan başlamak gerekirse başlarken "tipik bir ergen işte yeaa" demeden geçemedim maalesef. Siz bence demeyin sonra bu sözünüze pişman oluyorsunuz demedi değil hani. Tipik bir ergenden ziyade insanların çevre ve kendi tercihleri arasındaki çelişkileri gösteriyor izleyiciye. Yer yer bize tattırdıkları o müthiş soundtrackları da gözden kaçmıyor değil. Herkes gibi bende şöyle bir yorumlara baktım, herkesin dediği şey "konunun çok uzatılması". Aynen, buna katılıyorum, içinde bir atraksiyon yok, kesinlikle bir hız bir heyecan falan arıyorsanız hemen kaçın buralardan. Film bence kesinlikle bir karakter, bir genç analizi yapıyor. Öyle bir yapıyor ki gerçekten filme çok bağlanıp film bittikten sonra ara ara "Dominik dominik" diye geziniyorsun etrafta :D Şaka maka bir yana, film gayet güzeldi hatta beni gerçekten baya baya etkileyen bir film oldu. Bir şey de çok dikkatimi çekti ki yönetmenin "sanal ortama" bakışı. Olumsuz diye düşünüyorsunuz ama bence olumlu bakmış bu sanal aleme. Spoiler vermek için şuan ne kadar can atsam da vermiycem emin olabilirsiniz :D Ve ilk defa bir Polonya filmi izledim, önceden bir önyargıyla başladım ki gerçekten bir yanlıştı bu. Oyunculara gelirsem ki Jakub tek kelimeyle mü-kem-mel. Zaten bir yanınız filmi merak ettiğinizden bir yanınızda Jakub'un oyunculuğundan filmi izliyorsunuz, aslında hayır hayır film gerçekten hem konusuyla hem oyuncularıyla hem de soundtracklarıyla göz doldurucu.

0
+6
EscApelsin (Artist) | 26 Temmuz 2013, 20:03

Platonik aşk, sorumsuz aile, ötekileştirme, özenti, asosyal yaşam üzerine kurulu etkileyici ve akılda kalıcı bir film. Bir insan bir başkasını ne kadar etkisi altında tutabilir? Aslında yapmak istemediğini yaptırabilir mi? Yoksa derinlerde zaten var olanı açığa çıkarmada mı yardımcı olmuş olur? İşte film bittiğinde bunları düşünmeden edemedim. Bir de başroldeki Jakub Gierszal (Dominic)'in performansı görülmeye değer diye düşünüyorum. Ayrıca film içerisine gömülmüş animasyonlar da var. Yani film yer yer animasyon olarak ilerliyor. Ve bence bu filme farklılık katıp filmin daha güzel bir hâl almasını sağlamış. Müzik seçimleri ise çok başarılı diye düşünüyorum. Filmin havasına uygun ve kulağa hoş gelen şarkılar seçilmiş. İzlemenizi tavsiye ederim.

0
+5
Tüm yorumlar (29)
oykutaskin (Amatör) | 15 Mart 2014, 22:02

Gençlik türündeki filmlerden en iyisi diyebilirim. Çok hoşuma gitti. Yani bir mesaj var filmde. Abarttığınız kadar sıkıcı olduğunu düşünmüyorum. Jakub Gierszal de oyunculuğunu konuşturmuş. güzel bir film. İzlemenizi tavsiye ederim.

Cevap Yaz
0
0
efrahcumali (Amatör) | 02 Mart 2014, 18:06

Psikolojik dram. Çok kötü bir ruh halinde izledim bitince de kendimi kötü hissettim. Oysa ki bir film insanı heyecanlandırmalı, güldürmeli, ağlatmalı, mutlu etmeli ama bu kadar ağır bir ruh haline sokmamalı. İntihar edesim geldi o derece. Film güzeldi konu iyi yansıtılmış ama fazla basık bir havası vardı kesinlikle tavsiye etmem.

Cevap Yaz
0
0
jalebuse (Amatör) | 22 Şubat 2014, 15:26

Bence gayet iyiydi.

Cevap Yaz
0
0
thebiebs29 (Amatör) | 06 Şubat 2014, 16:51

bu siteden nasıl izleyebilirim filmi?

Cevap Yaz
0
0
jalebuse (Amatör) | 22 Şubat 2014, 15:26

cinemafilm.com diye bir sitede izledim orada izleyebilirsin başka sitede yok sanırım

0
0
HiCCuup (Figuran) | 28 Ocak 2014, 15:00

İnanın bu filmi nasıl beğendiğinize hala anlam veremiyorum... Öyle boş zaman kaybı ki filmin ortasında uyuya kaldım. Eğer izlemekten ısrarcıysanız buyrun izlerin ancak filmin sonunda ne size birşey kazandırıyor ne de hoş vakit geçirdim diyebiliyorsunuz....

Cevap Yaz
-2
+1
YasinCivan (Amatör) | 23 Şubat 2014, 09:43

Belkide onları hiç yaşamadığın için sana öyle gelmiştir.

0
2
Görüşleriniz