Öldüren Tutku

Passion

Bütün Fragmanlar ►
Öldüren Tutku (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
99 oy

05 Nisan 2013

DramGerilimGizem

100 Dak.PT100M

Brian De Palma Alain Corneau

49 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Genç bir iş kadını, çalıştığı şirkette fikri patronu tarafından çalınınca, intikam için cinayete kadar uzanan bir plan yapar. Başrollerinde Rachel McAdams, Noomi Rapace ve Paul Anderson yer almaktadır.

Filmi Ekleyen JkR-heath

"Öldüren Tutku" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
JeanValjeanI (Figuran) | 27 Mart 2013, 10:11

Tamam.

1
+8
hypknows (Profesyonel) | 23 Ekim 2013, 23:04

Noomi Rapace ve Rachel Mcadams'ın oyunculukları iyiydi...Filme gelince çok sıradan buldum,nerde ne olacağını kestirebiliyorsunuz benim için süpriz finali olmayan bir gerilim filmi oldu...

1
+7
Tüm yorumlar (44)
Gamzeli35 (Amatör) | 27 Mart 2014, 11:26

Ben izlerken hiç sıkılmadım.Gerilim oldukça yüksekti.Film sonuna kadar izlettiriyor kendini.Rachel McAdams role çok yakışmış , Noomi Rapace de çok başarılıydı.İki kadın arasındaki kıskançlık ve rekabet gerilim doluydu.Gerçek ve Rüya arasında ki sırrı çözmeye çalışırken yine sorularla dolu bir son bekliyor sizi.İyice karışıyor her şey ama yinede başarılı buldum.Tavsiye edilir.

Cevap Yaz
0
2
MrDurden (Efsane) | 14 Şubat 2014, 01:59

Kadın İmparatorluğu ..

Elitzm ve popülarite sevgisinin,tatlı görüntüsü altında içinde taşıdığı zarif dehşetiyle her saniyesinde büyük bir soğukkanlılık ile devam eden,farklı bir De Palma gerilimi.Güzel gülümsemelerin altında yatan dizginlenemez öfkeyi filmin her anında hissedebiliyorsunuz..

İntikam güdüsü,insanı hiç olmayacağını düşündüğü,hatta o halde olmayı aklına bile getiremediği,bir hale sokabiliyor.Her şey günlük rutininde ilerlerken bir anda planlananın dışında bambaşka hoş olmayan bir şey olur ve karakter her yönüyle değişir. Hem de olayların ana kahramanları kadınlar olursa,nelerin olacağı konusunda sınırsız bir hayalgücü kullanmalıyız..

Kadınların kendi arasındaki çekişmelere,en sorunlu,duygusal yönden tahribatı yoğun noktalardan bir bakış.Ve konunun temelinde bir de koltuk savaşı olunca bu filmde savaş tam anlamıyla 'zirve' noktasında işlenmiş..

Kusursuz cinayetin mümkünatını sorgular yapıda olduğu düşünebilir.İnsan tam anlamıyla duyguları olmadan hareket edebilir mi ya da kendisi o halde olsa bile her şeyi beklediği gibi çözebilir mi gibi soruları düşündürüyor..Final, bu yapıda filmlere aşina olanlar için beklentilere açık fakat yine de doyurucu olduğu söylenebilir..

Kullanılan mekanlar oldukça iyiydi.Filmin karakterine uyumu oldukça iyi sağlanmış ve aynı zamanda izlenirliği de artırmış.Her an filme eşlik eden müzikler farklı bir tat katıyor.Ve diğer bir ayrıntı da filmin her şeyin yolunda,günlük tatlı rutininde olduğu kısımların aydınlık,olayların karmaşıklaştığı anlarda ise karanlık atmosferlerde geçiyor olması.Bu da filmin anlatmak istediğini daha iyi vermesini sağlıyor..

Yönetmen De Palma,başrollerde de böylesine güçlü isimler olunca filmden beklentiler çok yüksek olabiliyor ama De Palma'nın bu filmden çok çok daha iyi filmleri var o yüzden çok beklentiye girilmemeli izlerken ve sadece bu detaycı gerilime ayak uydurulmalı..

Puanım: [6.5/10]

'İyi seyirler'..

Cevap Yaz
0
2
-sad-shadow (Profesyonel) | 11 Ocak 2014, 15:18

Crime D'amour'un yeniden çevrimi olan film,Brian De Palma'nın bu zamana kadar yaptığı iyi işler hatrına,idare eder denebilir.Müziği güzeldi.

Cevap Yaz
0
0
factual (Jön) | 09 Ocak 2014, 20:31

Gerilim ve gizem yönünden basit kalmış bir film olabilir ama dram ve psikolojik yönü ile kesinlikle başarılı buldum. Rapace iyi bir oyuncu ama McAdams sadece güzellikte değil bu filmde oyunculuğu ile de onun çok önünde. Filmi bir kat daha üste taşımış bence. İki kadının arasında başlayan mücadele tırmanarak devam ediyor film boyunca. Bir ara hangisinin bir sonraki hamlede öne çıkacağını, ne kadar ileri gideceğini tahmin bile edemedim. Filmin sonunun daha önceden tahmin edilebildiğine katılıyorum ama bence yönetmenin bunu gizleme gibi bir niyeti fazlaca yok zaten. Bunu biraz da adetten yapıyor sanki. Genelde kafayı karıştıran finalin biraz kurgu olduğunu, izleyicinin düşüncesine göre hafif sapaklara kaymaya meyilli olarak bırakıldığını düşünüyorum. Herkesin beğenisinin doğal olarak farklılık göstereceği bir film olabilir. Yine de benim beğendiğim, izlediğim için de pişman olmadığım bir yapım.

Cevap Yaz
0
4
elisa22 (Efsane) | 25 Aralık 2013, 00:24

İki kadın arasında geçen rekabet, kıskançlık, ihtiras, intikam gibi konuların filme aktarımı bence güzeldi. Olaylar ağır ilerlemesine rağmen merak duygusu eksik olmadı. Özellikle zekice yapılmış bir plan ve cinayetten sonraki kısımlar gizemli olmuş. Ama final sahnelerinde şaşırtalım derken iyice karmakarışık yapmışlar. Keşke daha farklı bir son olsaydı. Rachel McAdams kıskançlık, hırs gibi duyguları hissettirebilirken; Noomi Rapace ise oynadığı zıt karakterlerde yüzündeki o değişimleri çok iyi yansıtmış. Her iki kadın oyuncunun da performansı çok başarılıydı. Film için pek gerilim diyemem ama sağlam bir psikolojik filmdi. Tavsiye ederim. Puanım 10/6.8

Cevap Yaz
0
3
Görüşleriniz