Dağ

Bütün Fragmanlar ►
Dağ (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7
/ 10
571 oy

16 Kasım 2012

AksiyonDramSavaş

90 Dak.PT90M

Alper çağlar

 -

219 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Biri uzun, diğeri kısa dönem iki geçimsiz asker, merhametsiz bir dağın zirvesinde terörle zor bir mücadelenin içine girerler. Hayatta kalmak için önce kendilerine, sonra birbirlerine güvenmek zorundadırlar.

Popüler Yorumlar
atakand (Amatör) | 17 Kasım 2012, 13:51

sekiz sene önce mvzf asker olarak önce kasığımdan vuruldum. şırnak seslice yakınlarındaydık. bizim orada vurulan da, şehit olan da çoktur kimse anlatmaz çünkü herkes bilir ayda bir kere çatışmaya girerler. mermi bacağın etini deldi geçti 3 ay bilkentin oradaki merkezde fizik tedavi görüp yeniden hayata döndüm arkadaşlar, bunu size gönülden kimden geliyor düşüncelerim bilin diye yazıyorum. filmi dün gece izledim, nefesi de mecburen başka türk asker filmi yokken izlemiştik. tabi iyi bir başlangıçtı ve evet bu filmden daha süslüydü. ama nefes yanlıştı. askeri olduğu yerde sayan korkak, teslimiyetçi, üç beş çapulcunun sovyet roketini görünce ağlayan adamlar olarak gösterdi. çatışmada olan o el ayak titreten gaz ve ifadesizlik yerine bir korku hakimdi heryerine. bu filmi oturduk devre arkadaşlarım ve emekli komutanımızla izledik. bittiğinde gözlerimiz doluydu çünkü askerlik budur kardeşim. süslü çatışma dan dun yüzlerce asker değl az sayıda timler ve mangaların berbat şartlarda mücadelesidir. anlamaz bunu herkes, bilemez çünkü öyle ahım şahım amerikan hareketleri yoktur. biryerden bişey vızıldar vurulursunuz ya da vurulmazsınız neden vurulmadım diye akşam uyuyamazsınız herşeyi sorgularsınız. bu filmdeki röle istasyonunu gördüğümüzde soluğumuz kesildi. sesliceye gönderme yapıyor olduklarını anladık. gidecek arkadaşlar arasında nefesle kıyaslayan ergenler ufaklıklar görüyorum da, nefes nedir arkadaşım, dünyanın en güzel gözüken filmi olsa da askerimizi anlamsızca ölüyor diye gösteriyorsa bana ne, benim arkadaşlarımın fedakarlıklarını beş paralık etmiş olmuyor musunuz? ölen de olsa kurtulan da olsa kahramanlık yapan da olsa gerçek birkere bunu kafanıza kazıyın. asker aynen o saçma şartlarda eli kolu bağlı mücadele ediyor. sonundaki listede ise 2 arkadaşımızın ismini gördük ve bittik o an, tarifi yok o anın, koskoca adamları gizlice ağlattı, allah razı olsun yapanlardan, belki süslü püslü filim değil ama hikayesi bizi vurdu siviller anlar anlamaz ama biz anladık helal olsun

1
+22
gemma_soylu (Amatör) | 17 Kasım 2012, 12:13

kızlara yönelik "bağyanlara göre değil" diyen klavye kadrilere sesleniyorum: 5 kız gittik, benim kardeşim arkadaşlarımın da bir tanesinin erkek arkadaşı askerde diye, hem güldük, çok ağladık ve şaşırtıcı bir biçimde heyecanlandığımız birçok tedirgin sahne vardı. nefes'le alakasız bir film yanlız, bu film daha çok iki karaktere odaklanan bir yolculuk hikayesi, öyle nefes gibi 3 saatlik şiirler, yüzlerce asker ve bulut akması beklemeyin. sondaki jenerik ise inanılmaz bir dokunuş olmuş, ekibin filme ve askerlere olan aşkını gözler önüne sermiş bravo

2
+16
Tüm yorumlar (330)
yilmazbahadir (Amatör) | 09 Nisan 2014, 14:03

bazı yerler amatörce gibi geldi belki de nefes gibi güzel olmadığı için ve bu filmden beklentim yüksek olduğu içindir.bilemiyorum.kurgu biraz daha iyi gidebilirdi.küfür sahneleri çoktu.birçok mantık hatası vardı. ben bu filmi uzun zaman önce bekliyordum.ama beklentimi karşılamadı.nefes vatan sağolsun filmini izleyin daha güzeldir.

Cevap Yaz
0
0
strickrsss (Amatör) | 05 Nisan 2014, 16:00

Bizimkilerden Gine Güzel Yapım 10/8

Cevap Yaz
0
1
CONVAYNE (Artist) | 24 Mart 2014, 10:35

"En Heyecanlı Yeri" nde (bilmeyenler için: skyturk360.com/programdetay.asp?id=12 ) çok ağır eleştirmişlerdi hatta cümlelerin içinde sık sık "utanç verici bir film" olarak nitelediler; nedeni olarak ise filmin ne milliyetçi ne de militarist olduğunu filmin insanlık düşmanı olduğunu söyleyerek belirttiler; bazı sahnelerde de Zeki Demirkubuz`a göndermeler var diyerek bir iki cümleyle daha eleştiriyi daha da ağırlaştırdılar. İzlemeden önce bilginiz olsun istedim. Gerçi bana göre programın yapımcısı ortalama sinema seyircisinin sinemaya bakışından farklı bir izleyici bu açıdan da değerlendirmek lazım.

Cevap Yaz
0
0
gokseeel (Dublör) | 24 Mart 2014, 09:18

Yav nefes kadarda olmasada güzel film demek ne abi ya
Nefes bunub yanında cok sönük kamış
Bence bu en iyisi Mutlaka izleyin derim .

Cevap Yaz
0
0
Karakeci (Amatör) | 23 Mart 2014, 21:11

komutan : biri sizinle irtibata geçecek sıkın dişinizi deli bekir : sıka sıka diş mi kaldı be :) en sevdiğim asker filmlerinden biri :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz