Paranoya

Paranoia

Bütün Fragmanlar ►
Paranoya (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
89 oy

18 Ekim 2013

2013 - ABDFransa

DramGerilim

106 Dak.PT106M

Jason Dean Hall Barry Levy Joseph Finder

59 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Bu gerilim filminde Adam Cassidy (Liam Hemsworth) haberleşme devi Wyatt Corporation'da yükselmeye çalışan hırslı bir teknoloji uzmanıdır. Ancak büyük bir hatadan sonra, Adam'a acımasız CEO Nicholas Wyatt (Gary Oldman) şantaj yapar. Adam'dan firmanın en büyük rakibii olan ve Wyatt'ın eski akıl hocası Jock Goddard (Harrison Ford) tarafından yönetilen başka bir firmaya giderek casusluk yapması istenmektedir. Adam kısa sure sonra kendisini hayalindeki hayatı yaşarken bulur; özel kulüpler girebilen Adam lüks arabalara, Manhattan bekar hayatının tüm güzelliklerine sahiptir. Ancak bu görüntünün arkasında Wyatt'ın güç oyununda sadece bir piyondur ve milyar dolarlık avantajını kazanabilmek için asla durmayacak olan patronundan kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Phenomena
Tüm yorumlar (56)
Requed (Dublör) | 17 Nisan 2014, 10:58

çok çok daha iyi bir film çıkabilecek kapasitesi varken ortalama da kalmış bir film ama izlenilebilir..6.5/10

Cevap Yaz
0
0
Graciously (Amatör) | 08 Nisan 2014, 06:45

bu filme sıradan diyenleri anlamadığımı söyleyerek başlıym ilk önce. bir kere sıradan değil hatta bu konu çok daha iyi kurgulansa efsane bir film olabilirmiş. ben beğendim evet sonu tahmin edilebilir ama işleyişi güzeldi ve hiç sıkılmadım gayet akıcı olmuş. oyunculuklar da yerindeydi. bu konu üzerinden çok daha iyisi yapılabilirmiş ama bu da geçer not aldı bence. 10/7

Cevap Yaz
0
0
MrDurden (Efsane) | 20 Mart 2014, 08:17

Bunların olmasını ben istedim.Hepsini hem de.Ve bunları yapabilmek için başka birine dönüşmem gerekti.
- Bana nehrin karşısındaki ışıklar her zaman daha parlak geldi..

21'in yönetmeninden bir bilişim casusluğu filmi.Eski iki ortağın filmde birbiri hakkında her şeyi öğrenmek için verdiği çaba ve bu yolda her yolu mübah görmeleri,ne olursa olsun sınır tanımazlıkları,filmin oldukça sert yüzüydü.Genel anlamda aslında film bu şekilde.Hissettirdikleriyle her an diken üstünde geçiyor.Her an her şeyin olabileceği ve herkesin her şeyi yapabileceği yapıda..

Filmin konusu ve işleyişi Samsung ve Apple'ı anımsattı.Güncel hayatımızda bu ikisi arasındaki rekabeti akıllara getiriyor.Buradaki ikili de Eikon ve Wyatt. Birbiriyle mücadele eden.Üstünlüğünü göstermek için çabalayan iki şirket ve bu ikisinin arasında kalmış genç ve yetenekli Adam.'Nehrin karşısındaki parlak ışıklar altında' yaşamak isteyen Adam bunun için oldukça zor bir kararın içinde.Ve başka seçim şansı da olmuyor.En nihayetinde yaşadığı bu hayat her an ellerinden kayıp gidebilir.Tamamen her şeyin pamuk ipliğine bağlı olduğu anlar içinde geçiyor film..

Yönetmen,önemli filmlere imza atmış biri. Gary Oldman ve Harrison Ford ortaklığına da Amber Heard ve filmin merkezindeki,aynı zamanda çıkışta olan isim Liam Hamsworth eklenince filmden beklenti daha bir fazla oluyor ama buradaki yorumlar beklentimi düşürmemde etkili oldu ve böylece filmde düşündüğüm kadarını gördüm.Elbette içten içe bu kadronun daha fazlasını vermesi gerekirdi diyorsunuz..

Puanım: [6/10]

'İyi seyirler'..

Cevap Yaz
0
0
Gktq (Dublör) | 17 Mart 2014, 15:15

Bu filmi anlatan çok güzel bir kelime var ''sıradan'' tavsiye edilecek yapım değil.Puanım 10/6.5

Cevap Yaz
-1
+0
mr_chandlerbing (Amatör) | 24 Şubat 2014, 18:00

Filmi izlemeden önce bu filmin kitabı olduğunu bilmenizi isterim önce onu okuyun hatta çünkü kitaptaki senaryo ve filmdeki senaryo arasında bence dağlar kadar fark var bu film çok klişe olmuş kesinlikle iyi kazanır aşıklar birbirine kavuşur gene falan kitabını okuyun yeter filmi izlemek size kalmış boş vaktinizde izlenebilecek bir film çok kötü değildi ama kitabı okuduktan sonra bu filmi izleyince hüsrana uğradım sadece.Emma ve Adam ı çok güzel seçmişler cuk oturmuş :) EDIT:Karakterlerin ve şirketlerin isimleri bile farklı Emma aslında Alana Eikon da başka birşey olcaktı unuttum şimdi çok kopmuşlar cidden kitaptan hiç yakıştıramadım kitabını okuyun çok daha kaliteli kesinlikle.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz