Şeytan-ı Racim

Şeytan-ı Racim (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7
/ 10
316 oy

13 Eylül 2013

GerilimKorku

97 Dak.PT97M

Murat Toktamışoğlu

 -

Şeytanir Racim

71 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

İstanbul’da Üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir.
Cin’ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar. Emrah’ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kâbuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar.
Salih öteki âlemin kapılarını açmış ve her şey kontrolden çıkmıştır. Kurtulmak istedikçe daha da derine batmaktadırlar. Emrah, okulunu bırakır ve ailesinin yanına İzmit’e döner. Babası ve ailesi her geçen gün daha da batağa saplanan Emrah’a yardım etmeye çalışırlar. Ancak neyle karşı karşıya olduklarını kimse bilmemektedir.
Yardım için son çare Bakırcı Mehmet diye bilinen bu konularda ilim sahibi olan yaşlı bakırcı ustasıdır. Bakırcı Mehmet, Emrah ve Salih’i içine düştükleri bu kara dünyadan kurtarmak için tüm ilmini kullanacaktır. Ancak her şeyin bir sınırı vardır. Karşılarındaki güç kimsenin bir gün karşı karşıya gelebileceğini düşünmediği bir varlıktır.
Hak katından kovulmuş olan Şeytan-ı Racim yani İblis ’in intikam almak için eline bir fırsat geçmiştir. Önce bir oyun gibi başlayan bir cin çağırma seansı daha sonra iki gencin hayatını kâbusa çevirecek bir karabasana dönüyor.

Devamı
Gizle

"Şeytan-ı Racim" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
Hwoaranq (Efsane) | 14 Eylül 2013, 20:11

Bu filmi izlemedim fakat bazı kişilerin yorumları çok saçma gerçekten.. Neymiş Türklerin korku filminde tek Cinli ve yahut Şeytan'lı ALLAH aşkına yabancıların korku filmlerini saysanıza yabancılarda Korku filmlerini Ruh üzerinden veriyorlar yalan mı? Bana burda Testere, Cehenneme Bir Adım tarzı şeyler söylemeyin onlar Gerilim filmi.. Size fazla uzağa gitmeden yabancıların korku filmini söyleyeyim.. Sinister, Insidious ve Korku Seansı bunların konusu neyden oluşuyor söyleyin bana?? Onlara yürü ya kulum bizlere geri bas bırakın artık bu tür söylemleri lütfen.

3
+15
hypknows (Profesyonel) | 23 Aralık 2013, 02:39

Güzel başlayıp klişelere bağlanan bir Türk korku filmi daha...Bir de şunu anlamıyorum,bir filmi adam gibi sona bağla ve tadında bırak...Bu hazırcılık ve filmin devamının yapılması sevdası nedendir anlayabilmiş değilim kolaylarına geliyor sanırım.

0
+10
Tüm yorumlar (349)
ApoSolcan (Figuran) | 21 Nisan 2014, 15:02

korku anlamında fazla korku olmasa da yine de konuyu filmin sonunda anlatması hoşuma gitti.......

Cevap Yaz
0
1
alpjasper (Figuran) | 14 Nisan 2014, 23:06

Güzel bir film, oyunculuklar çok ahım şahım değildi ancak, sürekli merak ettirerek, fazla sıkmadan izlettirmeyi başarmışlar. Yinede Musallat filminden fazlası ile etkilenmişler diyebilirim

Cevap Yaz
0
0
Earnest99 (Figuran) | 13 Nisan 2014, 14:38

Okulda ders boştu. Bizim sınıfta genel olarak korku filmi hastası.
Oylama yaptık ve oylama sonucunda izleyeceğimiz film Şeytan-ı Racim'di.
İzlemeden vasat bir film olacağını tahmin etmiştim ve tahminim beni bir kez daha yanıltmadı.
Zaman kaybı, gereksiz yere yapılmış bir film.
Tavsiye etmem...

Cevap Yaz
0
2
Murathaan (Artist) | 13 Nisan 2014, 01:57

Arkadaşlar Gidin SUPERNATURAL'dan Bir Bölüm Herhangibir Bölüm İzleyin Bundan Kat be Kat Daha İyi Benden Size Tavsiye
Zaman Harcamanıza Degmez.

Cevap Yaz
0
1
serifun (Amatör) | 08 Nisan 2014, 00:12

beyler bayanlar o değılde bakırcıya ne oldu bılen varmı :D

Cevap Yaz
0
1
alpjasper (Figuran) | 14 Nisan 2014, 23:04

O şeytanın ta kendisiydi :)

0
1
serifun (Amatör) | 18 Nisan 2014, 23:42

hehe :) evet bılıyorum ama bu soruyu sormak hosuma gıdıyor ya

0
0
Görüşleriniz